منو سایت

رسیدن به پایین نمره UiPath در حال سقوط

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
رسیدن به پایین نمره UiPath در حال سقوط

کمی بیش از یک سال پیش، UiPath یکی از محبوب ترین استارت آپ ها در جهان بود. در فوریه گذشته، این شرکت 750 میلیون دلار با رقم خیره کننده 35 میلیارد دلار جمع آوری کرد. اتوماسیون فرآیند رباتیک یا RPA روی همه سیلندرها شلیک می کند.

در آوریل گذشته، زمانی که UiPath عمومی شد، قیمت خصوصی نهایی آن کمی، خوب، گران به نظر می رسید. محدوده قیمت اولیه IPO این شرکت کمتر از آخرین برآورد آن بود، اما پس از افزایش این محدوده قیمت و قیمت گذاری بالاتر از آن، یونیکورن همچنان با کسری متوسط ​​تا 35 میلیارد دلار ارزش داشت.

با این حال، در اولین تجارت خود، این شرکت توانست از قیمت تعیین شده توسط دایره سه چهارم میلیارد دلاری خود پیشی بگیرد. TechCrunch با مدیر مالی شرکت در مورد روش خود برای عمومی کردن آن در زمان و زمان شروع خود برای زمینه های بیشتر صحبت می کند. مدیر عامل از توانایی جذب سرمایه گذاران جدید به پیشنهاد سنتی به جای گزینه مدرن تر ثبت نام مستقیم ستایش کرد.

ارزش UiPath به 90 دلار به ازای هر سهم رسید و برآورد آن را به 43 میلیارد دلار برای داده‌های YCharts رساند.

با این حال، از آن زمان، حداقل از نظر ارزیابی، همه چیز برای UiPath بد پیش رفت. این شرکت در بعدازظهر جمعه بیش از 3 درصد سقوط کرد و به 18.29 دلار در هر سهم رسید و به تخمینی کمتر از 10 میلیارد دلار رسید. از یک تکشاخ آتشین گرفته تا یک IPO ناهموار، تا یک معامله قوی اولیه، تا یک نزول دردناک – چه مشکلی در UiPath رخ داد؟

TechCrunch دو فرضیه دارد: فرضیه اول این است که شرکت به سادگی با ارزیابی گسترده ای از درآمد فناوری از سرمایه گذاران در بازار عمومی مواجه شده است. این داستان جدیدی نیست و اگر توضیح دهد کاهش رتبه UiPath شرکت فناوری را در شرایط خوبی قرار می دهد. با این حال، ممکن است توضیحی در رابطه با فناوری وجود داشته باشد. و البته هر دو عامل می توانند با هم کار کنند.

برای اینکه بفهمیم ممکن است برای امتیاز ناپدید شدن UiPath چه اتفاقی افتاده باشد، اجازه دهید ابتدا در مورد اعداد صحبت کنیم و سپس در مورد جنبه تکنولوژیکی سکه صحبت کنیم!

آیا UiPath به تازگی تحت تأثیر ارزش گذاری مجدد فناوری در بازار قرار گرفته است؟

UiPath همچنان یک شرکت جابجایی است. در سه ماهه چهارم سال مالی 2022 خود – به زبان انگلیسی، سه ماه منتهی به 31 ژانویه 2022 – رهبر بازار RPA درآمد 289.7 میلیون دلاری را در کل درآمد و درآمد سالانه دوره ای (ARR) در پایان سه ماهه دلار گزارش کرد. 925.3 میلیون از این نکات، می توانید ببینید که چگونه بازارهای عمومی نظر خود را در مورد ارزش درآمد نرم افزار تغییر داده اند.