منو سایت

روسیه به یوتیوب هشدار داد که تبلیغات «ضد روسی» را متوقف کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
روسیه به یوتیوب هشدار داد که تبلیغات «ضد روسی» را متوقف کند

در جدیدترین حمله روسیه به غول‌های رسانه‌های اجتماعی خارجی از زمان آغاز جنگ زمینی در اروپا با حمله به اوکراین در اواخر ماه گذشته، سانسورکننده اینترنت این کشور به دلیل آنچه که آن را “حملات اطلاعاتی” ضد روسیه توصیف می‌کند، یک تیر اخطار به سمت گوگل شلیک کرد. گفته می شود در یوتیوب منتشر شده است – غول فناوری آمریکایی را به مشارکت در اقدامات “ماهیت تروریستی” متهم می کند و اجازه می دهد از تبلیغات در پلت فرم اشتراک ویدئو برای تهدید شهروندان روسیه استفاده شود.

در بیانیه ای که امروز در وب سایت خود منتشر شد، Roskomnadzor ادعا کرد که یوتیوب تبلیغات هدفمندی را ارائه کرده است که از مردم خواسته است خطوط ریلی بین روسیه و بلاروس را غیرفعال کنند.

این تنظیم کننده نوشت: «اقدامات مدیریت یوتیوب ماهیت تروریستی دارد و جان و سلامت شهروندان روسیه را تهدید می کند. [translated from Russian with machine translation].

وی افزود: «گسترش چنین درخواست هایی به وضوح موضع ضد روسی شرکت آمریکایی Google LLC را نشان می دهد.

رگولاتور همچنین به گوگل هشدار داد که در اسرع وقت از توزیع “ویدیوهای ضد روسی” خودداری کند.

بیانیه او همچنان شرکت‌های فناوری اطلاعات ایالات متحده را به طور کلی و غول‌های فناوری گوگل و متا (مالک فیس‌بوک) را متهم می‌کند که با راه‌اندازی یک کمپین هدفمند از «حملات اطلاعاتی» که به گفته او هدف قرار گرفته‌اند، «مسیر رویارویی» با روسیه را انتخاب کرده‌اند. بی اعتبار کردن نیروهای مسلح روسیه، رسانه ها، شخصیت های عمومی و دولت به عنوان یک کل.”

اقدامات مشابه توسط Meta Platforms Inc. و Google LLC نه تنها قوانین روسیه را نقض می کند، بلکه با استانداردهای اخلاقی پذیرفته شده عمومی نیز در تضاد است.

در مورد هشدار Roskomnadzor بلافاصله نمی توان به YouTube دسترسی پیدا کرد.

یک هشدار مستقیم به گوگل از طرف سانسور اینترنتی دولتی می تواند پیشروی روسیه برای مسدود کردن دسترسی به YouTube باشد.

در روزهای اخیر، فیسبوک و اینستاگرام هر دو توسط Roskomnadzor مسدود شده‌اند، زیرا کرملین تلاش می‌کند تا کنترل خود را بر اطلاعات دیجیتالی به موازات جنگ در اوکراین تقویت کند.

فیس‌بوک و اینستاگرام پس از اینکه متا گفت که سیاست سخنان نفرت‌انگیز خود را کاهش می‌دهد تا به کاربران در مناطق خاصی اجازه دهد تا انواع خاصی از تهدیدات مرگ را علیه روسیه ارسال کنند – که نیک کلگ، رئیس امور جهانی متا گفت، مسدود شدند. حفاظت شده به عنوان یک تغییر موقت، او گفت که برای محافظت از “حقوق مردم کلمه به عنوان بیان دفاع از خود” طراحی شده است.

در هفته های اخیر، Roskomnadzor همچنین محدودیت هایی را در توییتر اعمال کرده است.

اما یوتیوب از زمان حمله به اوکراین از همه سانسورهای جدی در امان مانده است، اگرچه خود این شرکت محدودیت هایی را برای خدمات خود در روسیه اعمال کرده است، مانند تعلیق خدمات پرداخت مصرف کننده (در نتیجه تحریم های غرب علیه بانک های روسیه).

در سیگنالی مبنی بر اینکه این می تواند تغییر کند، گزارشی در مطبوعات روسیه امروز حاکی از آن است که یک محاصره به نقل از منابع نزدیک به Roskomnadzor، که گفته اند یوتیوب ممکن است امروز یا هفته آینده مسدود شود، حکایت دارد. منابع ریانووستی گفتند که مسدود شدن یوتیوب “به احتمال زیاد” تا پایان هفته آینده است.

در آنچه که ممکن است یکی دیگر از شاخص های کوچک دیگر از جنگ سایبری باشد که اکنون بین روسیه و اوکراین در حال وقوع است، وب سایت Roskomnadzor با گزارش امروز ما بسیار کندتر بارگذاری می شود. همچنین به نظر می رسد که او یک درخواست CAPTCHA ارائه کرده است، که نشان می دهد ممکن است در تلاش برای جلوگیری و/یا کاهش حملات DDoS باشد.

اوکراین با جمع‌آوری «ارتش فناوری اطلاعات» برای هک کردن سایت‌های روسیه و متحدانش در برابر فضای سایبری مقاومت می‌کند و از رهبران فناوری می‌خواهد که درگیر شوند.