منو سایت

روسیه می گوید دسترسی به فیس بوک در این کشور را محدود می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
روسیه می گوید دسترسی به فیس بوک در این کشور را محدود می کند

به گفته آژانس نظارتی آنلاین خود Roskomnadzor، دولت روسیه روز جمعه اعلام کرد که شروع به “محدود کردن بخشی” دسترسی به فیس بوک می کند.

پس از اعمال محدودیت‌های فیس‌بوک بر چهار رسانه دولتی روسیه، شبکه تلویزیونی Zvezda، خبرگزاری ریانووستی و وب‌سایت‌های Lenta.ru و Gazeta.ru، روسیه اعلام کرده است که اقداماتی را اجرا خواهد کرد که مشخص نشده است.

“در 24 فوریه، Roskomnadzor درخواست هایی را به مدیریت Meta Platforms, Inc ارسال کرد. Roskomnadzor می نویسد که برای حذف محدودیت های اعمال شده توسط شبکه اجتماعی فیس بوک بر رسانه های روسی و توضیح دلیل معرفی آنها ” و اضافه می کند که فیس بوک ” درخواست های او را نادیده می گیرد.

نیک کلگ، معاون امور جهانی متا، وضعیت را در توییتر توضیح داد و خاطرنشان کرد که درخواست روسیه در پاسخ به شیوه‌های راستی‌آزمایی فیس‌بوک یا سیاست برچسب‌گذاری حساب‌ها در رسانه‌های دولتی است. کلگ نوشت: «روس‌های معمولی از اپلیکیشن‌های [email protected] برای بیان خود و سازماندهی استفاده می‌کنند.

فیس بوک به درخواست TechCrunch برای اظهار نظر در مورد ادعاهای دولت روسیه و اقداماتی که ممکن است علیه رسانه های دولتی در این پلتفرم انجام داده باشد، پاسخ نداد. مشخص نیست که محدودیت‌های جزئی برای کاربران روسی فیس‌بوک چه معنایی دارد یا اینکه آیا این محدودیت‌ها به پلتفرم‌های متا مانند واتس‌اپ و اینستاگرام نیز کشیده خواهد شد.

در حالی که روسیه تهاجم خود به اوکراین همسایه را عمیق تر می کرد، هزاران روس به خیابان ها آمدند تا علیه جنگ تظاهرات کنند – عمدتاً با خطرات شخصی بزرگ. این امکان وجود دارد که دولت روسیه به دنبال فرونشاندن احساسات ضد جنگ به صورت آنلاین و شکل دادن بیشتر به داستان جنگ، با شروع یکی از بزرگترین شبکه های اجتماعی تحت مالکیت ایالات متحده باشد.

در ایالات متحده، از این ایده حمایت می شود که پلتفرم های فناوری مانند فیس بوک باید اقدامات قوی تری را برای محدود کردن انتشار اطلاعات نادرست روسیه انجام دهند. یک پست وبلاگی که به طور گسترده در روز پنجشنبه منتشر شد، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه را به هیتلر تشبیه کرد، و پلتفرم ها را تشویق کرد تا “یک کشور” را انتخاب کنند و با شبکه گسترده حساب های تبلیغاتی روسیه که اطلاعات نادرست را به صورت آنلاین منتشر می کنند، مقابله کنند.

جاستین هندریکس، مدیر عامل و ویراستار Tech Policy: «آیا از این ناشران می‌خواهید که هیتلر را متوقف کنند، یا از حق دولت آلمان در مورد مفهوم گیج‌کننده «آزادی بیان» دفاع می‌کنید، حتی زمانی که هیتلر به دنبال تخریب زندگی میلیون‌ها نفر است؟» مطبوعات، در نشریه می نویسد.

این وضعیتی است که گوگل، فیسبوک، توییتر و دیگر شرکت های فناوری ایالات متحده در حال حاضر با آن مواجه هستند.

واکنش صنعت فناوری به حمله روسیه به اوکراین

اوکراین مدعی است که هکرهای بلاروسی نیروهای دفاعی این کشور را هدف قرار می دهند

توییتر در حال بازیابی حساب هایی است که اطلاعات منبع باز درباره تهدید نظامی روسیه را به اشتراک می گذارند