منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • رگولاتورهای ایالات متحده می گویند که شخصی واقعاً باید توییت های ایلان ماسک را دنبال کند

رگولاتورهای ایالات متحده می گویند که شخصی واقعاً باید توییت های ایلان ماسک را دنبال کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
رگولاتورهای ایالات متحده می گویند که شخصی واقعاً باید توییت های ایلان ماسک را دنبال کند

تنظیم‌کننده‌های اوراق بهادار ایالات متحده روز سه‌شنبه اعلام کردند که این حق را دارند که از ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا برای توییت‌هایش درخواست کنند و از یک قاضی فدرال خواستند که اجازه ندهد تا مدیران اجرایی با رد توییت‌ها کنار بیاید.

ماسک اقدامات کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده را نام برد که در سال 2018 ماسک را ملزم به اخذ تأییدیه قبلی برای برخی از اطلاعیه های عمومی مرتبط با تسلا کرد. توئیت های وحشیانه ای که می تواند بر قیمت سهام و ارزش سهامداران، “آزار و اذیت” و “اقدامات غیر موجه” تأثیر بگذارد. ”

ماسک در آن زمان با SEC موافقت کرده بود، اما سال گذشته زمانی که از دنبال کنندگان توییتر خود پرسید که آیا باید 10 درصد از سهام خود را در تسلا بفروشد، دوباره مورد انتقاد قرار گرفت، که منجر به کاهش شدید سهام تسلا شد. ماسک از آن زمان تاکنون حدود 16 میلیارد دلار سهام فروخته است. اندکی پس از آن، در ماه نوامبر، SEC احضاریه ای صادر کرد تا مشخص شود که آیا ماسک به توافق قبلی عمل کرده است یا خیر.

در پاسخ به تحقیقات SEC، ماسک به دنبال تعلیق یا اصلاح فرمان رضایت در سال 2018 و همچنین لغو احضاریه درخواست ضبط نظرسنجی نوامبر بود.

ملیسا آرمسترانگ، رگولاتور SEC در دادگاه فدرال منهتن نوشت: “در سال 2018، به منظور تنظیم اقدامات SEC علیه خود، ماسک موافقت کرد که از رویه های اجباری تسلا پیروی کند، که نیاز به تایید قبلی برخی از ارتباطات عمومی مرتبط با تسلا دارد.” ماسک اکنون نمی‌تواند تصمیم نهایی اصلاح‌شده را صرفاً به این دلیل رد کند که دریافته است پیروی از رویه‌های تسلا راحت‌تر از آن چیزی است که انتظار داشت، یا به این دلیل که از SEC می‌خواهد بررسی کند که آیا کنترل‌ها و رویه‌های افشای تسلا واقعاً حفظ شده‌اند یا خیر. ”

مناقشه با SEC از توییت اوت 2018 از ماسک ناشی می‌شود که می‌گوید او «تامین مالی» را برای خصوصی کردن تسلا دریافت کرده است، اما در واقع خرید نزدیک نبود. رگولاتورهای ایالات متحده می گویند که ادعاهای تسلا تقلبی است زیرا “کاذب و گمراه کننده” هستند.

طبق این قرارداد، تسلا و ماسک 20 میلیون دلار جریمه مدنی پرداخت کردند و ماسک از ریاست تسلا استعفا داد.

ماسک از آن زمان، SEC را متهم کرده است که او را به دلیل انتقاد از دولت و استفاده از حق قانونی خود برای آزادی بیان تحت متمم اول قانون اساسی مجازات کرده است و از «تعداد زیادی از خواسته‌های» SEC از سال 2018 تا به امروز شکایت کرده است.

آرمسترانگ در اسناد دادگاه گفت: «اما زمان‌شناسی درخواست‌های ادعایی خود ماسک هم قانع‌کننده نیست و هم بازتاب تحقیقات مشروع درباره رفتارهای بالقوه مخرب جدید تسلا و ماسک است – از جمله رفتاری که منجر به اقدامات اجرایی SEC در سال 2018 شد.

رگولاتور گفت که تغییر تصمیم نهایی از سال 2018 ماسک را از کنترل توییت‌های مربوط به تسلا آزاد نمی‌کند، زیرا ماسک به‌عنوان کارمند این شرکت همچنان تحت کنترل و رویه‌های افشای تسلا خواهد بود.

در حالی که ماسک و تسلا از حساب توییتر ماسک برای افشای اطلاعات به سرمایه‌گذاران استفاده می‌کنند، SEC می‌تواند به طور قانونی مسائل مربوط به کنترل و رویه‌های افشای تسلا، از جمله توییت‌های ماسک در مورد تسلا، و همچنین دقت اطلاعات عمومی را بررسی کند. بیانیه‌های تسلا در مورد کنترل‌ها و رویه‌ها آرمسترانگ گفت.

ایلان ماسک SEC را در توییتر ترول می کند