منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • ریویان یک بسته محرک 1.5 میلیارد دلاری برای ساخت کارخانه عظیم خودروهای الکتریکی در گرجستان دریافت می کند

ریویان یک بسته محرک 1.5 میلیارد دلاری برای ساخت کارخانه عظیم خودروهای الکتریکی در گرجستان دریافت می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
ریویان یک بسته محرک 1.5 میلیارد دلاری برای ساخت کارخانه عظیم خودروهای الکتریکی در گرجستان دریافت می کند

بر اساس اسنادی که روز دوشنبه توسط وزارت توسعه اقتصادی ایالات متحده منتشر شد، Rivian یک بسته محرک 1.5 میلیارد دلاری برای ساخت کارخانه عظیم خود در گرجستان دریافت خواهد کرد.

این هویج بزرگ – بزرگترین در تاریخ این ایالت – با چندین تعهد از سوی ریوین همراه است، از جمله استخدام 7500 نفر که تا پایان سال 2028 به طور متوسط ​​سالانه 56000 دلار حقوق دریافت خواهند کرد. طبق این توافق، ریوین موافقت کرد که به حفظ این مشاغل ادامه دهد. تا سال 2047. ریوین باید در هر سالی که 80 درصد تحت نظارت است، به دولت و سازمان توسعه مشترک (JDA) پرداخت کند.

ریوین همچنین موافقت کرد که در همان مدت 5 میلیارد دلار در کارخانه ای در نزدیکی آتلانتا سرمایه گذاری کند.

بسته تشویقی شامل ترکیبی از اعتبارات مالیاتی و سایر یارانه ها است. مشوق های دولتی و محلی بالغ بر 1.28 میلیارد دلار است. 198 میلیون دلار اضافی برای بهبود سایت و جاده نیز بخشی از این بسته است. دولت و نهاد توسعه مشترک 1978 هکتار زمین برای این پروژه فراهم می کنند که ارزش آن حدود 83 میلیون دلار است.

ایالت همچنین حدود 26.7 میلیون دلار برای تهیه یک سایت تقریباً 500 هکتاری برای Rivian و 2.77 میلیون دلار برای تحقیق، طراحی و مجوز کلیه هزینه های توسعه سایت هزینه می کند. ایالت و وزارت حمل و نقل آن همچنین 47 میلیون دلار به علاوه 4.67 میلیون دلار برای هزینه های پیش بینی نشده ساخت و ساز جاده، که شامل تعریض جاده، سیگنال های جاده و یک تقاطع جدید می شود، پوشش خواهند داد.

دولت های ایالتی و محلی هزینه 7.4 میلیون دلاری را برای کاهش تالاب ها و جریان ها تقسیم خواهند کرد. طبق اسناد، مقامات محلی همچنین 12.3 میلیون دلار برای سرویس بهداشتی، 5 میلیون دلار برای آب و 500000 دلار برای اتصالات گاز طبیعی اختصاص خواهند داد.

انتظار می‌رود ساخت و ساز در تابستان 2022 و تولید آن در سال 2024 آغاز شود.

در ماه دسامبر، Rivian اعلام کرد که قصد دارد کارخانه دوم را در شرق آتلانتا در شهرستان‌های مورگان و والتون بسازد که ظرفیت تولید سالانه آن دو برابر در نرمال، ایلینوی خواهد بود. کارخانه جورجیا که قرار است یک مرکز سلول باتری در محل مشترک داشته باشد، ظرفیت تولید سالانه 400000 خودرو در سال خواهد داشت.

این شرکت در نامه ای به سهامدار از سال 2021 گفت که این سایت را به دلیل ترکیبی از عملیات تجاری پایدار، مجموعه ای از استعدادها و نزدیکی به زنجیره تامین و تدارکات انتخاب کرده است.

همانطور که موقعیت ریویان ایده آل است، برخی از مردم محلی به آنچه که بزرگترین پروژه توسعه اقتصادی در تاریخ گرجستان توصیف شده است اعتراض کرده اند. نگرانی‌های آن‌ها طیفی از نگرانی‌های زیست‌محیطی و آب‌های زیرزمینی را پوشش می‌دهد که این کارخانه باعث افزایش ترافیک، ایجاد گسترش شهری و تغییر شخصیت روستایی منطقه می‌شود.

وزارت امور خارجه برای توسعه اقتصادی گفت که این توافقنامه برای اطمینان از پیروی ریویان از استانداردهای محلی مورد نیاز در مورد کیفیت آب، شارژ مجدد و رواناب آب زیرزمینی و مقررات محلی طراحی شده است.

این موضوع به حدی بحث برانگیز شد و حتی به رقابت فرمانداری هم سرایت کرد که ایالت روند تصویب را بر عهده گرفت. “ما معتقدیم که این رویکرد به ایالت اجازه می دهد تا منابع بیشتری را برای بهبود روند مشارکت عمومی و بازخورد از طریق ادغام آن در یک مجمع واحد، به جای سه حوزه قضایی جداگانه که دارای قوانین، مقررات و احکام جداگانه هستند، فراهم کند.” پت ویلسون از توسعه اقتصادی در فوریه 2022 نوشت.