منو سایت

ریوین قیمت کامیون برقی R1T و SUV R1S را قبل از نسخه های جدید دو موتوره افزایش داد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
ریوین قیمت کامیون برقی R1T و SUV R1S را قبل از نسخه های جدید دو موتوره افزایش داد

ریوین قیمت پیکاپ تمام الکتریکی R1T خود را 17 درصد و R1S SUV را حدود 20 درصد افزایش داد زیرا این خودروساز عمومی جدید در تلاش است تا خود را با فشارهای تورمی، افزایش قیمت کالاها و قطعات، و کمبود مداوم تراشه سازگار کند.

به گفته این شرکت، این تغییر قیمت که بعد از ظهر سه شنبه در وب سایت این شرکت به روز شد، بخشی از برنامه گسترده تر ریوین برای معرفی نسخه جدید با دو موتور کامیون و یک SUV در سال 2024 است. این پیشرانه جدید شامل موتورهایی خواهد بود که توسط Rivian طراحی و تولید شده اند که منعکس کننده هدف مدیر عامل RJ Scaringe برای یکپارچه سازی شرکت به صورت عمودی است. مشتریان نیز بعد از ظهر امروز سه شنبه از طریق ایمیل از تغییر مطلع شدند.

ریوین برای اولین بار R1T و R1S را در سال 2018 به عنوان خودروهای برقی چهار چرخ متحرک مجهز به سیستم چهار موتوره معرفی کرد که باعث افزایش اسب بخار و گشتاور شده و به پرتاب شدن کمک کرد. تا امروز، قیمت پایه این چهار موتوره R1T و R1S به ترتیب 67500 و 70000 دلار بود. قیمت های جدید قیمت پایه R1T را به نزدیک به 79000 دلار و R1S را به 84000 دلار می رساند.

تعدیل قیمت بر اکثر مشتریانی که کامیون یا شاسی بلند سفارش داده یا رزرو کرده اند تأثیر می گذارد. به گفته این شرکت، مشتریانی که قبلاً در مراحل نهایی تکمیل تراکنش خود با ریوین بوده اند، در این قیمت پایین تر قفل خواهند شد.

بقیه باید پول اضافی را جمع آوری کنند.

جیتن بهل، مدیر ارشد رشد ریوین، بیانیه ای طولانی در توضیح این اقدام صادر کرد و به تورم، هزینه قطعات و محدودیت های زنجیره تامین اشاره کرد. بهل خاطرنشان کرد که قیمت‌های مدل‌های R1T و R1S در سال 2018 تعیین شد. از آن زمان، میانگین قیمت تراکنش‌های خودروهای جدید تا 37 درصد افزایش یافته است، این شرکت با استناد به داده‌های Edmunds گفت.

جیتن بل، مدیر ارشد رشد ریوین در بیانیه ای گفت: مانند اکثر تولیدکنندگان، ریوین با فشارهای تورمی، افزایش هزینه قطعات و کمبود و تاخیر بی سابقه در زنجیره تامین قطعات (از جمله تراشه های نیمه هادی) مواجه است.

این افزایش در هزینه ها و پیچیدگی به دلیل این شرایط چالش برانگیز، افزایش قیمت مدل های R1T و R1S را که امروز ارائه می دهیم، ضروری می کند – قیمت هایی که در ابتدا در سال 2018 تعیین شده بودند. این راه حل به ما امکان می دهد به ارائه محصولات رقابتی با استانداردهای بالا ادامه دهیم. برای کیفیت، عملکرد و قابلیت هایی که مشتریان ما از ریوین انتظار دارند و شایسته آن هستند.

همراه با قیمت‌های تعدیل‌شده برای پیشنهادات فعلی‌مان، ما همچنین گزینه‌هایی را برای AWD‌های دو موتوره و باتری‌های استاندارد برای R1T و R1S اعلام می‌کنیم که به‌عنوان بخشی از مجموعه در حال گسترش آپشن‌ها، ارتقاها و لوازم جانبی ما، انتخاب گسترده‌تری را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد.

ریوین گفت که قصد دارد تولید نسخه های دو موتوره R1T و R1S را در سال 2024 آغاز کند. این خودروها که به پیشرانه طراحی و تولید شده توسط ریوین مجهز می شوند، جایگاه قیمت پایه پایین تری را خواهند داشت که قبلا توسط انواع چهار موتوره اصلی حفظ شد.

خودروهای دو موتوره R1T و R1S همچنان ویژگی های چهار چرخ متحرک را به مشتریان ارائه می دهند، البته با برخی تنظیمات اسب بخار و گشتاور. در روند صعودی، دامنه احتمالاً افزایش خواهد یافت.

R1T چهار موتوره بیش از 800 اسب بخار قدرت، 900 پوند فوت گشتاور تولید می کند و ظرفیت یدک کشی آن 11000 پوند است. همچنین بردی معادل 314 مایل در EPA دارد. موتور دوقلو 600 اسب بخار قدرت و 600 پوند فوت گشتاور خواهد داشت. ریوین نمی گوید برد آن چقدر خواهد بود، جز اینکه باید بیش از 320 مایل باشد.

برخلاف سیستم چهارگانه که از ترکیب موتور بوش و الکترونیک و اینورترهای ریوین استفاده می کند، این سیستم جدید کاملاً از خودروساز خواهد بود. موتورهای الکتریکی که Rivian در کارخانه Normal خود در ایلینوی تولید خواهد کرد بر روی محورهای جلو و عقب نصب خواهند شد. واحدهای تک درایو در واقع در فضای موجود مورد استفاده توسط سیستم چهار موتوره قرار می گیرند، به این معنی که کل معماری اصلی می تواند بدون تغییر باقی بماند.