منو سایت

زوماتوی هندی غذا را در 10 دقیقه در سراسر جهان تحویل می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
زوماتوی هندی غذا را در 10 دقیقه در سراسر جهان تحویل می دهد

شنیده اید – و بسته به جایی که زندگی می کنید، احتمالاً امتحان کرده اید – در 10 دقیقه از یک استارت آپ غذا دریافت کنید. اما اگر بتوان همین تجربه را به یک ناهار و شام داغ و تازه آماده کرد چه؟ به نظر می رسد شرکت زوماتو هند که در گذشته 10 دقیقه برای تحویل مواد غذایی با مشکل مواجه بوده و اخیراً سهامداران خود را به دست آورده است، آماده این کار است.

این شرکت که زمانی استفاده از تحویل هواپیماهای بدون سرنشین را نیز تبلیغ می‌کرد، امروز، ماه آینده، گفت که تحویل غذا در 10 دقیقه در زادگاهش گوروگرام، که به نظر می‌رسد اولین شرکت تحویل غذا در جهان باشد، آغاز خواهد کرد. این شرکت این سرویس جدید را Zomato Instant می نامد.

زوماتو اصرار دارد که بر شرکای تحویل خود فشاری وارد نخواهد کرد تا در 10 دقیقه تحویل را ارائه دهند. در واقع، شرکت ثبت شده عمومی می گوید که شرکای تحویل آن در واقع نمی دانند که این تحویل ها باید در 10 دقیقه تحویل داده شوند. دیپیندر گویال، مدیر عامل زوماتو، در یک پست وبلاگی نوشت: “بهینه سازی زمان در جاده ها اتفاق نمی افتد و جان انسان ها را به خطر نمی اندازد.”

“اجرای وعده ما برای تحویل سریع متکی به شبکه متراکم ایستگاه های پایان است که در مجاورت محله های پرتقاضا قرار دارد. الگوریتم های پیچیده برای پیش بینی تقاضا در سطح ظرف و روباتیک آماده برای آینده در ایستگاه استفاده می شود تا اطمینان حاصل شود که غذای شما در لحظه انتخاب توسط شریک تحویل، استریل، تازه و داغ است.

این اعلامیه چند روز پس از آن صورت می گیرد که Zomato برای خرید BlinkI، یکی دیگر از شرکت های بازنده که در سال گذشته بر تحویل فوری مواد غذایی تمرکز داشت، به توافق رسید.

گویال امروز نوشت: “این یکی از بزرگترین تلاش ها در ماموریت ما برای بهتر کردن غذا برای افراد بیشتر است.”

Zomato قبلاً در یک فضای 10 دقیقه ای تحویل مواد غذایی امتحان کرده است. اکتساب / ادغام آن با Blinkit به احتمال زیاد به آن امکان دسترسی به تعدادی فروشگاه تاریک را می دهد که می تواند نتیجه دهد. این مشکل برای شرکتی است که با Swiggy رقابت می کند، زیرا ارزش بازار خصوصی آن اخیراً از ارزش بازار Zomato فراتر رفته است.

از سوی دیگر، تحلیلگران برنشتاین و بسیاری از سرمایه گذاران می گویند که تحویل مواد غذایی در 10 دقیقه منطقی نیست و پایدار نیست. دو استارت آپ از این دست اوایل این ماه تعطیل شدند. بنابراین تحویل غذا در جایی که نمی‌توانید فروشگاه‌های تاریک را با موجودی‌های آماده پر کنید، برای شرکتی که به سختی می‌تواند چیزی را در این زمان از روز به مدت نیم ساعت به بنگالور شلوغ تحویل دهد، سخت‌تر است.