منو سایت

زیرساخت آسیب دیده است، Gecko از روباتیک برای تعمیر آن استفاده می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
زیرساخت آسیب دیده است، Gecko از روباتیک برای تعمیر آن استفاده می کند

ماموریت Gecko Robotics “حفاظت از زیرساخت های حیاتی امروز و شکل دادن به فردا” است. این مطمئناً در شهر نوپا پیتسبورگ، جایی که پل فرن هالو زیر وزن پنج وسیله نقلیه در پایان ژانویه فرو ریخت، روزی که رئیس جمهور بایدن برای صحبت در مورد زیرساخت ها از آن بازدید کرد، صادق است.

ترکیبی از رباتیک و راه حل های نرم افزاری Gecko برای شناسایی ترک ها و سایر مناطق مشکل ساز قبل از تبدیل شدن به مشکلات بسیار بزرگ طراحی شده است. به ویژه، فناوری این شرکت برای بازرسی ساختارهای تولید صنعتی برای مواردی مانند نفت و گاز، برق، تولید و دفاع طراحی شده است. این شامل همه چیز از خطوط لوله گرفته تا کشتی ها و تانک ها می شود.

او در این هفته از افزایش 73 میلیون دلاری برای تسریع توسعه و استقرار فناوری خبر داد. این دور توسط XN LP رهبری شد و شامل Founders Fund، Drive Capital، Snowpoint Ventures، Joe Lonsdale، Mark Cuban و Gokul Rajaram بود. به این ترتیب مجموع بودجه شرکت پس از یک دور 40 میلیون دلاری در سال 2019 به حدود 122 میلیون دلار می رسد.

تیم براون، شریک XN در بیانیه‌ای گفت: «ترکیب منحصربه‌فرد رباتیک، نرم‌افزار و هوش مصنوعی Gecko توانایی بازرسی، حفاظت و نگهداری مؤثر زیرساخت‌های حیاتی را بهبود می‌بخشد. “ما هیجان زده هستیم که با جیک و تروی همکاری کنیم زیرا آنها فناوری قدرتمند Gecko را در مناطق جغرافیایی و صنایع جدید گسترش می دهند و به مشتریان کمک می کنند تا داده های فیزیکی را جمع آوری و درک کنند تا امنیت و عملکرد دارایی های خود را بهینه کنند.”

این فناوری مطمئناً جعبه های کثیف و خطرناک اتوماسیون را در نظر می گیرد. این برای مقیاس بندی سازه ها در شرایط بسیار سخت و دشوار طراحی شده است. روبات‌ها آسیب‌هایی را شناسایی می‌کنند که اغلب آن‌قدر ظریف هستند که توسط چشم انسان قابل مشاهده نیست، و نرم‌افزار Gecko به شناسایی مناطق مشکل‌دار بالقوه کمک می‌کند.