منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • زیرساخت پرداخت Simetrik کلمبیا 20 میلیون دلار در سری A با ارزش 100 میلیون دلار دریافت می کند +

زیرساخت پرداخت Simetrik کلمبیا 20 میلیون دلار در سری A با ارزش 100 میلیون دلار دریافت می کند +

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
زیرساخت پرداخت Simetrik کلمبیا 20 میلیون دلار در سری A با ارزش 100 میلیون دلار دریافت می کند +

استارت آپ های زیرساختی به جذب دلارهای پرخطر در سراسر جهان، به ویژه در مورد ارائه دهندگان زیرساخت های پرداخت، ادامه می دهند. بدون کد نیز برابر است. استارت آپی که ترکیبی از این دو است را می توان در بوگوتای کلمبیا یافت متقارنکه به تازگی 20 میلیون دلار در دور سرمایه گذاری سری A با ارزش گذاری “100 میلیون دلار شمال” جمع آوری کرده است.

این استارت‌آپ می‌گوید زیرساخت‌های آن با خودکارسازی تطابق مبتنی بر کد، «کنترل و شفافیت بیشتری» بر تراکنش‌های مالی شرکت ارائه می‌کند. به عبارت دیگر، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل، سانتیاگو گومز، می گوید، نرم افزار این شرکت تطبیق را برای تیم های مالی که تعداد زیادی تراکنش و گزارش دارند، خودکار می کند. با تطبیق این اطلاعات مالی به منظور ارائه “قابلیت مشاهده، ردیابی و اطلاعات واضح” به امور مالی آنها کار می کند.

گومز به SETimes گفت: «آنچه ما را از رقبای خود بهتر می کند این واقعیت است که به عنوان سرویسی ارائه می شود که در آن تیم های مالی مستقل از تیم های فنی در پیکربندی کلان داده های پشتیبان با یک رابط صفحه گسترده هستند.» TechCrunch.

این استارت آپ در سال 2019 پس از حمایت یک شرکت تجارت الکترونیک به نام Ropeo که از گروه Y Combinator Winter 2018 خارج شد، تأسیس شد. در سال گذشته هر ماه 20 درصد رشد می کند و انتظار می رود سال را با حدود 10 میلیون دلار درآمد دوره ای سالانه، با توجه به یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل الخاندرو کاساس.

وی گفت: ما بیش از 45 درصد از درآمد و بودجه خود را در توسعه محصول سرمایه گذاری می کنیم.

Simetrik اخیراً شروع به ارائه یک متدولوژیست پرداخت کرده است که می گوید به شرکت های خدمات پرداخت اجازه می دهد مستقیماً به روش های پرداخت مختلف متصل شوند. به گفته گومز، این پتانسیل این را دارد که شرکت ها را از ماه ها کار و هزاران دلار سرمایه گذاری صرفه جویی کند.

“از آنجایی که چشم انداز روش های پرداخت به طور فزاینده ای اشباع و پیچیده می شود – از تکثیر BNPL ها، صادرکنندگان، پورتفولیوها و برنامه های وفاداری گرفته تا کیف پول های رمزنگاری و شبکه های پولی – سازمان دهندگان پرداخت مانند Simetrik کلید انتقال پول و ثبت اطلاعات خواهند بود.” گومز گفت.

در دو سال گذشته از زمان راه‌اندازی، این استارت‌آپ می‌گوید سالانه بر روی ۷۵ میلیارد دلار TPV (ارزش کل پورتفولیو) توافق کرده است. امروز 45 مشتری در 10 کشور دارد و معاملات را در 25 کشور پردازش می کند. مشتریان شامل تعدادی از شرکت های آمریکایی لاتین با رشد بالا مانند Rappi، Mercado Libre، Bancolombia، Clip، Ualá، DLocal، Nubank، Oxxo و Payu هستند. او همچنین اخیراً Chai Payments را از کره جنوبی به عنوان مشتری دریافت کرده است.

«تجربه همکاری نزدیک با شرکت‌های پرداخت و فین‌تک باعث شده است متوجه باشید که هنوز موانع زیادی برای شرکت هایی وجود دارد که بسیار متفاوت استفاده می کنند کاساس گفت: انواع روش های پرداخت برای پاسخگویی به تقاضای رو به رشد. «به همین دلیل است رشد در فضای روش های پرداخت در سطح جهانی با شرکت های جدید هر روز به بازار بروید.”

فین‌تک کالکتیو مستقر در نیویورک تأمین مالی سری آ را رهبری کرد که شامل مشارکت Tiger Global و Moore Capital بود. حامیان موجود مانند Cometa (که دور اول شرکت را رهبری کرد) و Monashees. چندین سرمایه گذار فرشته، از جمله – اما نه محدود به – مدیرعامل آدی، سانتیاگو سوارز و جیسون پیت، رئیس استراتژی و توسعه شرکت در Plaid، نیز در این حلقه سرمایه گذاری کردند.

علاوه بر 20 میلیون دلار سهام، Symmetric همچنین 4 میلیون دلار بدهی پرخطر ارائه کرد. در مجموع، این شرکت از بدو تأسیس تاکنون 29.3 میلیون دلار سهام و بدهی جمع آوری کرده است.

کارلوس آلونسو تورس، مدیر فین‌تک کالکتیو و رئیس بازارهای نوظهور این شرکت، گفت که شرکت او توسط “تمرکز و پشتکار تیم” جذب شده است.

«فناوری هماهنگی که قبلاً توسط این شرکت پیاده‌سازی شده است، چشم‌انداز آن را برای ایجاد بستری برای هماهنگ کردن پرداخت‌ها به‌طور قدرتمندی تکمیل می‌کند. ثوراس به TechCrunch گفت: Simetrik به طور منحصر به فردی برای ساختن دومی از این منظر قرار دارد، در حالی که درک عمیقی از نیازهای عملیاتی و فرآیندهای بهترین بازیگران فناوری LatAms دارد. “این علاوه بر توانایی واقعی راه حل بدون کد برای خودکارسازی هماهنگی است که با درد بزرگ در منطقه ای که با سرعت سرسام آوری دیجیتالی می شود، مقابله می کند.”

او افزود: “Simetrik پایه ای برای مقیاس بندی تهاجمی فراتر از آمریکای لاتین ایجاد کرده است.”

به نوبه خود، Cometa گفت که “Simetrik در حال متحول کردن روشی است که در آن ابربرنامه های کاربردی در آمریکای لاتین، بانک های پیشرو و خرده فروشان تراکنش ها را با صورت حساب های بانکی تطبیق می دهند و پرداخت ها را به دفاتر شرکت اضافه می کنند.”

این شرکت می گوید از سرمایه جدید خود تا حدی برای استخدام استفاده خواهد کرد. یک سال پیش 72 کارمند وجود داشت. در حال حاضر نزدیک به 200 کارمند دارد و قصد دارد 100 کارمند دیگر را در سراسر جهان استخدام کند. او همچنین قصد دارد برای ادامه توسعه و گسترش ارکستر در EMEA و APAC سرمایه گذاری کند.

چرا سرمایه گذاران جهانی برای حمایت از استارت آپ ها در آمریکای لاتین هجوم آورده اند