منو سایت

سامسونگ عرضه محصولات به روسیه را متوقف می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
سامسونگ عرضه محصولات به روسیه را متوقف می کند

این شرکت روز شنبه اعلام کرد که سامسونگ الکترونیکس تحویل تمام محصولات به روسیه را «به دلیل رویدادهای ژئوپلیتیک فعلی» به حالت تعلیق درآورده است.

این شرکت گفت: “ما همچنان به طور فعال بر این وضعیت پیچیده نظارت می کنیم تا مراحل بعدی خود را تعیین کنیم.”

سامسونگ از اظهار نظر در مورد اینکه آیا قصد دارد خدمات خود را در روسیه تعلیق کند، خودداری کرد. یک منبع آگاه به بلومبرگ گفت: محصولاتی که متوقف شده اند عبارتند از گوشی های هوشمند، نیمه هادی ها و لوازم الکترونیکی مصرفی.

کانال‌های تحویل و پروازها به روسیه پس از تصمیم شرکت‌های کشتیرانی جهانی مانند MSC و Maersk که در تحریم‌ها شرکت داشتند، به حالت تعلیق درآمدند. شرکت کشتیرانی کره جنوبی هیوندای مرچنت مارین نیز هفته گذشته خدمات حمل و نقل خود به سن پترزبورگ را متوقف کرد و شرکت های کره ای مانند سامسونگ، ال جی و هیوندای را از ارسال محصولات به روسیه منع کرد.

جمعه گذشته، میخائیل فدوروف، معاون نخست‌وزیر و وزیر تحول دیجیتال اوکراین، با ارسال نامه‌ای به خان جان هی، معاون رئیس سامسونگ، از سامسونگ خواست خدمات و محصولات خود را در روسیه به‌طور موقت متوقف کند.

فدوروف در نامه ای که روز جمعه در توییتر منتشر کرد، گفت: “ما از شما می خواهیم که بخشی از داستان باشید و به ما در چنین موقعیت خارق العاده ای کمک کنید.” ما معتقدیم که چنین اقداماتی به جوانان و جمعیت فعال روسیه انگیزه می دهد تا فعالانه تهاجم نظامی شرم آور را متوقف کنند. ما به حمایت شما نیاز داریم – در سال 2022، فناوری مدرن شاید بهترین پاسخ به تانک ها، پرتابگرهای راکت و موشک هایی باشد که هدف آنها محله های مسکونی، مهدکودک ها و بیمارستان ها است. با اوکراین بمانید و جان میلیون ها بی گناه را نجات دهید!»

سامسونگ در بیانیه‌ای اعلام کرد: افکار ما با همه کسانی است که تحت تأثیر قرار گرفته‌اند و اولویت ما اطمینان از ایمنی همه کارمندان و خانواده‌هایشان است. ما قصد داریم فعالانه از تلاش های بشردوستانه در منطقه از جمله کمک به پناهندگان حمایت کنیم.

او 6 میلیون دلار از جمله 1 میلیون دلار محصولات الکترونیکی مصرفی و همچنین کمک های داوطلبانه کارمندان خود اهدا کرد.

سامسونگ رهبر بازار گوشی‌های هوشمند در روسیه است و تقریباً ۲۶.۶ درصد از سهم بازار را در اختیار دارد و پس از آن اپل (۲۳ درصد) و شیائومی (۱۹.۹ درصد) در سال ۲۰۲۱ قرار دارند. داده شمارنده وضعیت.

این خبر چند روز پس از آن منتشر شد که تعدادی از شرکت های فناوری تصمیم گرفتند در واکنش به حمله به اوکراین، ارائه خدمات در روسیه را متوقف کنند.

اپل هفته گذشته اعلام کرد که فروش محصولات خود را در روسیه متوقف کرده است. مایکروسافت همچنین اعلام کرد تمام محصولات و خدمات جدید را برای فروش در روسیه متوقف کرده است.