منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • سامسونگ می‌گوید که به‌روزرسانی‌ای را برای رسیدگی به مشکلات کاهش سرعت برنامه‌ها منتشر می‌کند

سامسونگ می‌گوید که به‌روزرسانی‌ای را برای رسیدگی به مشکلات کاهش سرعت برنامه‌ها منتشر می‌کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
سامسونگ می‌گوید که به‌روزرسانی‌ای را برای رسیدگی به مشکلات کاهش سرعت برنامه‌ها منتشر می‌کند

سامسونگ شکایت کرده است که غول فناوری در حال کاهش عملکرد هزاران برنامه در برخی از تلفن های اندرویدی خود است. در بیانیه‌ای که به TechCrunch ارسال شد، سخنگوی این شرکت گفت که سامسونگ به‌روزرسانی نرم‌افزاری را منتشر می‌کند تا به کاربران اجازه دهد کنترل بیشتری بر دریچه گاز داشته باشند. سامسونگ جزئیاتی در مورد زمان عرضه به‌روزرسانی برای کاربران ارائه نکرده است.

“اولویت ما ارائه بهترین تجربه تلفن همراه برای مصرف کنندگان است. سخنگوی سامسونگ در ایمیلی گفت: ما از بازخوردی که برای محصولات خود دریافت می‌کنیم قدردانی می‌کنیم و پس از بررسی دقیق، قصد داریم به‌زودی به‌روزرسانی نرم‌افزاری را منتشر کنیم تا کاربران بتوانند عملکرد خود را هنگام اجرای برنامه‌های بازی نظارت کنند.

وعده سامسونگ به دنبال گزارش هایی مبنی بر کاهش عملکرد حدود 10000 برنامه توسط گوشی های این غول فناوری است، همانطور که ابتدا توسط Android Authority و از طریق آن گزارش شد. توییتر شکایات، به علاوه انجمن های کره ای سامسونگ. به نظر می رسد نرم افزار Gaming Optimizer (GOS) که عملکرد CPU و GPU را برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد در طول بازی برای مدت طولانی بهینه می کند، ریشه این مشکل است، اما لیست برنامه های تحت تأثیر به بازی ها محدود نمی شود.

با این حال، سامسونگ ادعاهایی مبنی بر مسدود کردن برنامه های غیر بازی توسط سرویس بهینه سازی بازی را رد کرده است.

«سرویس بهینه ساز بازی (GOS) برای کمک به برنامه های بازی برای دستیابی به عملکرد عالی و در عین حال کنترل موثر دمای دستگاه طراحی شده است. GOS عملکرد برنامه های غیر بازی را کنترل نمی کند.

مصرف کنندگان گزارش داده اند که سامسونگ در حال کاهش عملکرد برنامه های غیر بازی مانند TikTok و Instagram و همچنین برنامه های بازی است، اما سامسونگ قاطعانه معتقد است که اینطور نیست، اما این موضوع را بیشتر توسعه نداده است. به گفته کاربران، این مشکل ظاهراً بر روی برنامه های بنچمارک تأثیری نداشته است. این ممکن است باعث شود عملکرد بهتر از زمانی که آزمایش ها انجام شده بود به نظر برسد. سامسونگ نیز در اینجا توضیحی ارائه نکرده است.

سامسونگ تنها سازنده ای نیست که با کاهش سرعت برنامه ها مقابله می کند. سال گذشته، OnePlus اعتراف کرد که OnePlus 9 و 9 Pro هستند خفه شد برنامه های بسیار محبوب برای بهبود عمر باتری. همانند سامسونگ، OnePlus نیز اعلام کرد که کنترل بیشتری روی ویژگی بهینه‌سازی در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌دهد.