منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • سرمایه فین تک 4G مستقر در کنیا پس از جمع آوری 18.5 میلیون دلار از لایت راک، وام دهی را کاهش خواهد داد.

سرمایه فین تک 4G مستقر در کنیا پس از جمع آوری 18.5 میلیون دلار از لایت راک، وام دهی را کاهش خواهد داد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Log4Shell برای هک سرورهای VMWare استفاده می شود

شرکت فین‌تک 4G کپیتال مستقر در کنیا، که وام‌های بدون وثیقه به شرکت‌های خرد ارائه می‌کند، 18.5 میلیون دلار از سرمایه‌گذاری سری C از شرکت سهام خصوصی جهانی لایت راک جمع‌آوری کرده است.

تامین مالی خود در حالی صورت می‌گیرد که فین‌تک قصد دارد مجموعه‌ای از محصولات و خدمات جدید، از جمله وام‌های جدید را راه‌اندازی کند که محدودیت اعتباری 1000 دلاری را افزایش می‌دهد و دوره‌های بازپرداخت طولانی‌تر از حداکثر یک ماه فعلی را می‌دهد. همه اینها در برنامه او برای گسترش پایگاه مشتری و افزایش سود است.

این محصولات در حال حاضر در حال توسعه هستند، اما برنامه این است که به کسب و کارهای بزرگتر در زنجیره ارزش کشاورزی وام دهد، زیرا شرکت دسترسی خود را به میکروفلزها که از زمان عرضه در سال 2013 بازار هدف آنها بوده است، گسترش می دهد.

مدیر عامل و بنیانگذار 4G Capital وین هنسی-بارت به TechCrunch گفت که آنها همچنین در اواخر سال جاری اپلیکیشنی را راه اندازی خواهند کرد که به مشتریان خود امکان فروش در بازارهای دیجیتال و ارتباط با سایر ارائه دهندگان دیجیتال مانند خدمات تحویل را می دهد.

“امسال ما محصولات جدید وام، با مدت طولانی تر و مبالغ بیشتر ایجاد خواهیم کرد، و به مشاغل بزرگتر در زنجیره ارزش کشاورزی وام خواهیم داد… همچنین قصد داریم اپلیکیشنی را راه اندازی کنیم که به مشتریان ما امکان می دهد تجارت خود را بهتر مدیریت کنند. به کالاها و خدمات ما دسترسی داشته باشید و آنها را با تامین کنندگان دیگر مانند توزیع کنندگان کالاهای مصرفی سریع السیر مرتبط کنید. بارت گفت: آینده 4G یک پیشنهاد ارزش واقعاً غنی برای مشتریان ما است که مبتنی بر داده ها و هوش مصنوعی است.

در حال حاضر، 4G Capital در حال آزمایش آخرین محصول مالی خرده‌فروشی خود به نام Kuza است که به مشتریان اجازه می‌دهد به کالاهای تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان کالاهای مصرفی در حال حرکت به صورت اعتباری دسترسی داشته باشند.

فین‌تک در آفریقا همچنان بر سایر استارت‌آپ‌ها از نظر بودجه کسب‌شده تحت الشعاع قرار می‌دهد

بارت 4G Capital را در سال 2013 پس از مدت کوتاهی به عنوان مدیر وام مستقر در کنیا برای یک شرکت اعتباری راه اندازی کرد، فرصتی که او را بر آن داشت تا در سراسر آفریقا سفر کند و بینشی از فضای اعتباری این قاره کسب کند.

من زمان زیادی را در بازارهای غیررسمی و در همه جا صرف کردم و به خودم اطلاع دادم که به دنبال چه چیزی باشم – انرژی، پتانسیل و سرزندگی تاجران غیررسمی در کنیا. چیزی که آنها نیاز داشتند کسی بود که از آنها حمایت کند.”

همین تجربه بود که او را ترغیب کرد تا وارد فضای وام برای خرده فروشان شود که اغلب توسط موسسات اعتباری و بانکی رسمی مسدود می شوند. بر اساس تجربه خود در خدمات مشاوره و به عنوان یک مدیر وام، او تلاش می کند تا کارها را متفاوت انجام دهد – 4G Capital با اصرار بر شناخت بهتر مشتریان خود به جای اینکه فقط از طریق تلفن در دسترس باشد، شعبه های فیزیکی ایجاد کرده است.

«می‌توانستم ببینم که چند بانک و مؤسسه مالی شعبه‌های جامعه، مراکز تماس فراساحلی را به بازارهای نوظهور بسته‌اند، جایی که هزینه‌های نیروی کار کمتر بود. بارت گفت، اما بانک‌ها دیگر مشتریان خود را نمی‌شناختند و بنابراین نمی‌توانستند تصمیمات خوبی برای وام بگیرند.

“من همیشه فکر می کردم که مهم است، به خصوص برخورد با افرادی که می توانند کاملاً آسیب پذیر باشند، داشتن یک نقطه تعامل شخصی، که سپس با فناوری تکمیل می شود.

Log4Shell برای هک سرورهای VMWare استفاده می شود

4G Capital وام های کوتاه مدت کسب و کار خرد در کنیا و اوگاندا ارائه می دهد که اغلب توسط مؤسسات بانکی رسمی مسدود می شوند. اعتبار تصویر: سرمایه 4G

بارت گفت مکان های فیزیکی به 4G Capital این امکان را می دهد که ثابت کند در تجارت واقعی هستند و علاوه بر کمک به آنها در ارائه آموزش های تجاری به مشتریان خود کمک می کند.

او گفت: «این ما را در زمینه پیشگیری از کلاهبرداری، پولشویی، تأمین مالی تروریسم و ​​مواردی از این دست بسیار مقاوم‌تر می‌کند، که متأسفانه اگر کورکورانه وام می‌دهید، لازم نیست بدانید طرف مقابل چه کسی است.»

ما مشتریان خود را بهتر از هر کسی می شناسیم زیرا در بازار به آنها نزدیک هستیم. با این حال، ما عملیات استاندارد تامین مالی خرد را انجام نمی دهیم – ما تیم های بسیار سبکی متشکل از سه تا پنج نفر داریم که از نظر بهره وری فوق العاده کارآمد هستند.

شش مدیر عامل زن آفریقایی در مورد جمع آوری بیش از یک میلیون دلار در سال 2021 بحث می کنند

بارت گفت 4G Capital از زمان راه اندازی خود 230 میلیون دلار وام داده است و در مدت مشابه بیش از 1.75 میلیون وام به مشاغل خرد داده است که 90 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

وام دهنده همچنین با تعدادی از سرمایه گذاران بدهی کار کرده است که برای وام های بعدی به آنها وام داده اند، از جمله آلفاموندی، سرمایه گذار نفوذ سوئیسی، بانک سیتی – که در سال 2020 به آنها وام 3 میلیون دلاری ارائه کرد، تسهیلاتی که توسط بین المللی تضمین شده است. بودجه برای توسعه شرکت ایالات متحده، بنیاد فورد، بانک تعاونی کنیا و افراد ثروتمند.

پس از نزدیک به یک دهه فعالیت، 4G Capital همچنین در حال بررسی فرصت‌های رشد جدید در غرب و شمال آفریقا با نگاه دقیق شراکت در غنا، نیجریه و مصر است که پس از تعمیق و غنی‌تر کردن سهم بازار و ارائه ارزش به مشتریان در آن به وجود خواهد آمد. اساس بازارها

همانطور که 4G Capital قصد دارد عملیات خود را افزایش دهد، قصد دارد در بهبود علم داده برای الگوریتم ارزش گذاری خود سرمایه گذاری کند و تیم مدیریت خود را برای توسعه سیستم بانکی اصلی خود گسترش دهد.

بارت گفت: «ما می‌خواهیم مطمئن شویم که با سرعت مناسب رشد می‌کنیم تا سرمایه مورد نیاز برای حرکت به مرحله بعدی را داشته باشیم، و پایه‌هایی را به درستی ایجاد کنیم تا این مقیاس دیجیتالی امکان‌پذیر باشد.»

آخرین دور تأمین مالی منجر به 24.5 میلیون دلار شد، کل سرمایه جذب شده توسط 4G Capital از سال 2016. این معامله همچنین با حمایت شاکر مرالی، شریک Lightrock، که اکنون به هیئت مدیره 4G Capital می‌پیوندد، انجام می‌شود.

مرالی در مورد این معامله گفت:

«شمولیت مالی» که اغلب برای توجیه حمایت بسیاری از شرکت‌های آفریقایی استفاده می‌شود، همیشه یک نتیجه مثبت برای مشتریان نبوده است. آنچه این قاره به آن نیاز دارد سرمایه سرمایه گذاری برای حمایت از شرکت هایی است که ماموریت توانمندسازی مالی دارند. 4G Capital نقدینگی را در بازار عظیم کسب‌وکارهایی که از نظر اقتصادی تولید می‌کنند – تعمیرگاه‌های تلفن همراه، آرایشگاه‌ها و خرده‌فروشان مواد غذایی – که مملو از چشم‌انداز آفریقا هستند، فراهم می‌کند.