منو سایت

سرمایه گذاران توییتر از ایلان ماسک به دلیل کلاهبرداری شکایت کردند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
سرمایه گذاران توییتر از ایلان ماسک به دلیل کلاهبرداری شکایت کردند

ظاهراً ثروتمندترین مرد جهان در تلاش برای گرفتن تخفیف نیست.

در یک شکایت جدید، سهامداران توییتر از ایلان ماسک شکایت کردند و مدعی شدند که او قیمت سهام شرکت را به نفع خود دستکاری کرده و در عین حال با خرید شرکت موافقت کرده است. این شکایت نماینده گروهی از سرمایه گذاران در توییتر است، اما به همه سهامداران اجازه می دهد تا غرامت مالی دریافت کنند.

این شکایت روز چهارشنبه در دادگاه منطقه کالیفرنیای شمالی ثبت شد و گفته می شود که ماسک عمداً سهام شرکت را کاهش داده است تا معامله بهتری را تضمین کند. در این شکایت آمده است: «ارزش بازار منصفانه اوراق بهادار توییتر تحت تأثیر اظهارات نادرست و رفتار نادرست ماسک قرار گرفته است».

این شکایت از تصمیم ماسک مبنی بر چشم پوشی از بررسی دقیق به عنوان شرط خرید و متعاقب آن ادعای مشکوک به موقع وی مبنی بر اینکه توییتر تعداد ربات ها را در پلتفرم خود نادرست معرفی کرده است، ذکر می کند.

در این شکایت آمده است: «در آن زمان، ماسک می‌دانست که توییتر تعدادی «حساب‌های جعلی» و حساب‌های تحت کنترل ربات دارد و در واقع پرونده‌ای را بر اساس حساب‌های میلیون دلاری جعلی حل و فصل کرده است. ماسک در گذشته چندین بار در توییتر درباره این موضوع توئیت کرده بود، قبل از اینکه پیشنهاد خود را برای خرید توییتر با آگاهی کامل از ربات ها ارائه دهد.

همانطور که بسیاری از مردم در آن زمان متوجه شدند، این شکایت ادعا می کند که ماسک احتمالاً در تلاش بود تا با زیر سوال بردن تعهد خود و نادیده گرفتن شرکت، تخفیفی را به دست آورد. از زمانی که تعهد اولیه ماسک برای خرید این شرکت اعلام شد، سهام فناوری – از جمله تسلا، که بیشتر ثروت ماسک را تشکیل می دهد – سقوط کرد.

به دنبال اظهارات ماسک، سهام توییتر نیز به شدت کاهش یافت، پدیده ای که گفته می شود با توجه به قیمت خرید توافقی این شرکت، «بسیار غیرعادی» است.

در حالی که ماسک مدعی بود این معامله به تعویق افتاده است، هیچ مکانیسم رسمی برای حمایت از آن وجود نداشت. حتی در توییتر، مدیران شرکت کارکنان را تشویق کردند که به کار ادامه دهند، گویی هیچ چیز تغییر نکرده است، و خاطرنشان کردند که چیزی به عنوان توقف تصادفی توافق نامه الزام آور برای خرید شرکت وجود ندارد.

در این دادخواست همچنین ادعا شده است که ماسک عمداً با تأخیر در ارائه فرم افشای زمانی که سهام او در شرکت از 5٪ فراتر رفت، به او اجازه داد به خرید سهام با تخفیف ادامه دهد. پس از ارسال فرم و عمومی شدن خریدهای ماسک، سهام توییتر نزدیک به یک سوم افزایش یافت.

در این شکایت آمده است: «بی‌توجهی ماسک به قوانین اوراق بهادار نشان می‌دهد که چگونه می‌توان قوانین و قوانین مالیاتی را برای ساختن ثروت خود به هزینه سایر آمریکایی‌ها به رخ بکشد».

پس از انتشار اخباری مبنی بر اینکه ایلان ماسک همچنان می خواهد آن را بخرد، سهام توییتر جهش کرد… شاید