منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • سرمایه گذاران خطرپذیر شرکتی در سه ماهه اول بازنشسته شدند، اما کمتر از آنچه تصور می کردید

سرمایه گذاران خطرپذیر شرکتی در سه ماهه اول بازنشسته شدند، اما کمتر از آنچه تصور می کردید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
سرمایه گذاران خطرپذیر شرکتی در سه ماهه اول بازنشسته شدند، اما کمتر از آنچه تصور می کردید

بازار جهانی سرمایه خطرپذیر در یک سال به اوج خود در سال 2021 نرسید. همچنین مدت زیادی طول می کشد تا از افراط و تفریط سال گذشته خلاص شوید.

این واقعیت در داده‌های جدید سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکتی (CVC) که توسط گروه هوش تجاری CB Insights جمع‌آوری شده است، واضح است. بر اساس آخرین گزارش این شرکت در این زمینه، فعالیت CVC در سه ماهه اول قوی بود، البته با برخی از نقاط ضعف که ما گمان می‌بریم با سپری شدن سه ماهه اول در ماه پایانی خود ایجاد شده است.


این صرافی به بررسی استارت آپ ها، بازارها و پول می پردازد.

آن را هر روز صبح در TechCrunch + بخوانید یا هر شنبه یک خبرنامه از The Exchange دریافت کنید.


با توجه به روندهای اخیری که در بازار سرمایه خطرپذیر بزرگتر دیده ایم، انتظار CVC برای معکوس کردن مسیر و بازگشت به سوابق بعید است. رکود بیشتر انتظار منطقی به نظر می رسد.

اشتراک در TechCrunch +این واقعیت که CVC به عنوان سرمایه گذاری خطرپذیر به طور کلی در حال کاهش است، تعجب آور نیست. ارقام CVC یکی از اجزای رشد شرکت بوده است، و از آنجایی که آنها به سمت بالا ترکیب شده اند، چشم انداز آنها از کاهش در همان زمان به سختی گیج کننده است.

کاهش اندک در CVC که به زودی شاهد آن خواهیم بود به دلایلی غیر از ردیابی ساده جریان سرمایه گذاری موجود برای استارت آپ ها مهم است. به یاد بیاورید که TechCrunch مفهوم افزایش تاریخی سطوح سرمایه گذاری در CVCها را بررسی کرده است، که به طور بالقوه می تواند به حجم قابل توجهی از استارت آپ های M&A در سال جاری تبدیل شود. این واقعیت که سرمایه شرکت‌ها در سه ماهه اول سال 2022 به سرعت در حال کاهش نیست، به این مفهوم می‌افزاید، زیرا اکنون معاملات سرمایه‌گذاری بالقوه بیشتری برای تبدیل شدن به خریدهای اجاره‌ای در طول سال وجود دارد.

بیایید با سرعت در حال تغییر فعالیت‌های CVC شروع کنیم و سپس تمرکز خود را بر روندهای جغرافیایی کاهش دهیم تا ببینیم کجاها داغ‌تر و خنک‌تر هستند. (نکته: اروپا و چین فوق‌العاده هستند، در جهت‌های متضاد).