منو سایت

سرمایه گذاران خوشحال می شوند که Coupang زیان خالص را 29٪ در سه ماهه اول کاهش دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
سرمایه گذاران خوشحال می شوند که Coupang زیان خالص را 29٪ در سه ماهه اول کاهش دهد

پلت فرم تجارت الکترونیک کره جنوبی کوپانگ گفت زیان خالص آن در سه ماهه اول نسبت به سال قبل 29 درصد کاهش یافته است. این شرکت زیان خالص 209.2 میلیون دلاری را در سه ماهه اول سال جاری گزارش کرد که در مقایسه با زیان خالص 295 میلیون دلاری سال گذشته در سه ماهه اول و 404.9 میلیون دلار در سه ماهه چهارمبه ترتیب.

سرمایه گذاران با افزایش بیش از 13 درصدی ارزش سهام Coupang در معاملات قبل از بازار، نتیجه را تشویق کردند.

این شرکت که توسط SoftBank Vision Fund پشتیبانی می‌شود، گفت: افشای سود آن “بیشترین سود ناخالص و حاشیه سود ناخالص را در تاریخ شرکت به ثبت رساند” که به نوبه خود به بخش محصول کمک کرد تا در سه ماهه اول سودآوری کند.

بوم کیم، رئیس کوپانگ، روز چهارشنبه طی تماسی برای کسب درآمد گفت: «در سه ماهه اول، ما بالاترین سود ناخالص و حاشیه ناخالص را در تاریخ شرکت ثبت کردیم. “ایجاد بیش از یک میلیارد دلار سود ناخالص و بیش از 20٪ در حاشیه ناخالص. این نشان دهنده بهبود 42 درصدی در سود ناخالص برای سال است.

درآمد Coupang در دوره منتهی به مارس 2022 به 5.12 میلیارد دلار افزایش یافت، در مقایسه با 4.2 میلیارد دلار در سه ماهه اول سال 2021، افزایش 22 درصدی. این شرکت همچنین فاش کرد که تعداد مشتریان فعال خود در طول سال 13 درصد افزایش یافته است.

کوپانگ با بیان اینکه نتایج آن “تا حد زیادی ناشی از ابتکارات برای بهبود فرآیندها، خودکارسازی و بهینه سازی زنجیره تامین” است، موفق شد در شاخص سود تعدیل شده EBITDA خود، بهبودی 194 میلیون دلاری را در مقایسه با سه ماهه چهارم سال 2021 مشاهده کند.

با این حال، شرکت تحت این اندازه گیری سودآور نبود، و نشان داد که EBITDA تعدیل شده آن برای سه ماهه اول سال 2022 – 91 میلیون دلار بود، اگرچه بهبود 132.9 میلیون دلاری در سال قبل از 132.9 میلیون دلار بود.

اگرچه در سه ماهه گذشته شاهد تغییر تورم و برخی اختلالات در زنجیره تامین بوده‌ایم، اما نتیجه ما به دلیل بهبود فرآیندها و فناوری‌ها، استفاده از ظرفیت، بهینه‌سازی زنجیره تامین و ادامه مقیاس‌پذیری تبلیغات در میان سایر حوزه‌ها بسیار مثبت بوده است. کیم گفت.

به گفته کیم، یکی از سریع‌ترین محصولات کوپانگ، Rocket Fresh، سرویس تحویل غذای تازه کره جنوبی در همان روز است که ظرف چند ساعت پس از خرید به درب‌های مشتریان تحویل می‌دهد. این سرویس برای مشترکین برنامه عضویت Coupang، Rocket Wow Club در دسترس است. (این گونه خدمات تحویل سریع، علیرغم نگرانی ها در مورد مقرون به صرفه بودن، در سراسر جهان رایج شده است.)

این شرکت اخیراً حق عضویت خود را برای مشتریان جدید و فعلی افزایش داده است تا سودآوری خود را بهبود بخشد.

همانطور که اشاره کردیم هنوز متغیرهای غیرقابل پیش بینی زیادی در کوتاه مدت وجود دارد، اما [the long term trajectory] کیم در مصاحبه ای گفت: “ما همچنان شاهد رشد قابل توجهی سریعتر در بخش تجارت الکترونیک خواهیم بود.”

به گفته این شرکت، همانطور که شرکت رشد می کند، انتظار دارد مزایای بیشتری از صرفه جویی در مقیاس ببیند و توانایی آن برای سرمایه گذاری در پروژه های نرم افزاری و سخت افزاری اتوماسیون و کارایی به رشد کمک خواهد کرد.

در ماه مارس SoftBank Vision Fund فروش 50 میلیون سهم بر اساس اسناد به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، پس از اینکه صندوق ژاپنی در سپتامبر 2021، 1.69 میلیارد دلار از سهام Coupang را فروخت، به ارزش 1 میلیارد دلار برای هر 20.87 دلار در Coupang.

پس از ورود به ژاپن، کوپانگ به توسعه بین المللی خود با تایوان ادامه داد

فایل های Coupang برای مگا IPO در ایالات متحده