منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • سرمایه گذار توییتر از ایلان ماسک به دلیل تاخیر در باز شدن پرونده شکایت کرده است

سرمایه گذار توییتر از ایلان ماسک به دلیل تاخیر در باز شدن پرونده شکایت کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
سرمایه گذار توییتر از ایلان ماسک به دلیل تاخیر در باز شدن پرونده شکایت کرده است

یکی از سهامداران توییتر از ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا در یک شکایت فدرال اوراق بهادار شکایت کرده است، زیرا ماسک 5 درصد از سهام خود در شرکت رسانه های اجتماعی را در زمانی که مجبور به انجام این کار شده بود، فاش نکرد. شاکی ادعا می کند که تاخیر به ماسک اجازه داد تا سهام بیشتری از توییتر را با قیمت کمتری خریداری کند و فروشندگان سهام توییتر را از افزایش سود فریب دهد.

این شکایت در دادگاه فدرال منهتن روز سه شنبه توسط مارک بین راسل به نمایندگی از “همه سرمایه گذارانی که اوراق بهادار توییتر، شرکت را فروختند یا به شکل دیگری از آنها خارج کردند” ثبت شد. بین 24 مارس 2022 و 1 آوریل 2022 شامل.

طبق این پرونده، ماسک در ژانویه شروع به خرید سهام توییتر کرد و تا 14 مارس بیش از 5 درصد از توییتر را به دست آورد. کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) از سرمایه‌گذاران می‌خواهد که فهرست 13 را ظرف 10 روز پس از فراتر رفتن از آستانه 5 درصد ارائه کنند. ظاهرا ماسک تا زمانی که 9.1 درصد از سهام توییتر را به دست نیاورد، درخواست نداد.

هنگامی که ماسک در نهایت لیست مورد نیاز 13 نفره را ارائه کرد و سهام خود را در توییتر فاش کرد، سهام شرکت از قیمت پایانی 39.91 دلار به ازای هر سهم در 1 آوریل 2022 به قیمت 49 دلار رسید.» 97 برای هر سهم در 4 آوریل 2022 – افزایش تقریباً 27٪ “، در دادخواست آمده است.

شاکی گفت، با حفظ سهم رو به رشد خود در توییتر، ماسک توانست به طور مصنوعی قیمت سهام را پایین نگه دارد و آنها را با قیمت بالاتر خریداری کند.

در 4 آوریل، توییتر تایید کرد که ماسک 9.2 درصد از سهام این شرکت را خریداری کرده است. شایعه شده بود که ماسک به هیئت مدیره توییتر می‌پیوندد، اما پاراگ آگراوال، مدیرعامل توییتر، اوایل این هفته پس از مجموعه‌ای از توییت‌های مدیرعامل تسلا مبنی بر اینکه آیا توییتر در حال مرگ است، آیا شرکت نیاز به تغییر کارخانه در سانفرانسیسکو در یک پناهگاه بی‌خانمان‌ها داشت، این موضع را تغییر داد. و اینکه آیا “w” در توییتر باید حذف شود.

رگولاتورهای ایالات متحده می گویند که شخصی واقعاً باید توییت های ایلان ماسک را دنبال کند