منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • سرمایه گذار شما یک پایان نامه سرمایه گذاری دارد. به همین دلیل شما باید اهمیت دهید

سرمایه گذار شما یک پایان نامه سرمایه گذاری دارد. به همین دلیل شما باید اهمیت دهید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
سرمایه گذار شما یک پایان نامه سرمایه گذاری دارد. به همین دلیل شما باید اهمیت دهید

من با گروهی از بنیان‌گذاران کار می‌کنم که داستان‌های شگفت‌انگیز، آزمایش‌های عالی و کسب‌وکار خوب دارند – و به هر حال وقتی سرمایه‌گذاران آنها را رد می‌کنند، سردرگم می‌شوند. در بیشتر موارد، مهم نیست که شرکت شما چقدر خوب است. نکته مهم این است که آیا با تز سرمایه گذاری سرمایه گذار شما مطابقت دارد یا خیر.

پایان نامه سرمایه گذاری گاهی یک سند مفصل است، گاهی یک آزمایش و گاهی چیزی مبهم است که «وقتی می بینیم آن را می شناسیم». اما وجه مشترک او این است که این مجموعه ای از “قوانین” است که VC دارد. او این پایان نامه را به سرمایه گذاران خود – LP – ارائه می دهد تا آنها تصور کنند که شرکت ریسک پذیر در چه چیزی سرمایه گذاری خواهد کرد. سرمایه گذاری خارج از این پایان نامه گاهی اوقات ممکن است برای معاملاتی که خیلی خوب هستند و نمی توان آنها را از دست داد، اما اغلب کنترل VC / LP چیزها را می گیرد.

سرمایه گذار “اشتباه” چه می کند؟

برای برخی از صندوق‌ها، این پایان‌نامه ممکن است واقعاً گسترده باشد – «همه شرکت‌های مرحله اولیه در کالیفرنیا»، در حالی که دیگران در حال محدود شدن هستند: «چک‌های ۱ میلیون دلاری در استارت‌آپ‌های رمزنگاری که توسط فارغ‌التحصیلان کالج از نیوجرسی که موهای آبی دارند، تأسیس شده‌اند.» .

اگر از “تز” آنها فراتر بروید، برخی از سرمایه گذاران ممکن است همچنان سرمایه گذاری کنند – اگر فرصت بسیار امیدوارکننده ای پیش بیاید، حداقل آن را در نظر خواهند گرفت – اما به یاد داشته باشید که “تز” همان چیزی است که شرکای سرمایه گذاری برای جمع آوری پول از شرکای محدود خود استفاده کرده اند. (LP). اگر صندوقی شروع به سرمایه گذاری پول زیادی در استارتاپ هایی کند که خارج از محدوده پایان نامه هستند، LP ها شروع به لرزیدن می کنند و ممکن است ایمان خود را از دست بدهند.

چه چیزی در پایان نامه گنجانده شده است؟

پایان نامه های سرمایه گذاری معمولاً شامل ترکیبی از موارد ذکر شده در زیر است. برخی از صندوق ها به برخی از این موارد اهمیت زیادی می دهند، در حالی که برخی دیگر حساسیت کمتری دارند. برای برخی، این چیزها ممکن است یک مانع باشد، در حالی که دیگران از رویکرد انعطاف پذیرتری استفاده می کنند.