منو سایت

سریال دریا

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
سریال دریا

شیردهی حتی در سال های بدون بیماری همه گیر کار سختی است (آنها را به خاطر دارید؟). استرس، فرسودگی، فرسودگی همه کلماتی هستند که فرد با کنسرت مرتبط می کند. من تعدادی از مطالعات را در سال گذشته دیده ام، و اگرچه نتایج به طور قابل توجهی متفاوت است، اتفاق نظر این است که اکثر پرستاران اخیراً به ترک این حرفه فکر کرده اند.

پس از تماشای چند ویدیوی اخیر از دست‌های رباتیک که به افراد کمک می‌کند لباس بپوشند، احتمالاً می‌توان گفت که ما با خودکارسازی کامل هر پرستار فاصله داریم. جهنم، فقط زمان خواب احتمالاً مشکل ساز است. در عوض، ما به روبات‌هایی نگاه می‌کنیم که می‌توانند برخی از کارها را افزایش دهند – به عبارت دیگر، به جای جایگزینی مستقیم آنها، کار را برای افراد آسان‌تر می‌کنند. این احتمالاً نقشی اصیل برای روبات‌ها است که هر کسی می‌تواند امیدوار باشد.

به جرات می توان گفت که دو سال گذشته تأثیر عمیقی بر تمایل به معرفی کمک ربات ها در مراقبت های بهداشتی خواهد داشت. البته ربات ها ده ها سال است که کار می کنند. این سیستم ها برای تسطیح زمین بازی در عملیات های ویژه عالی هستند. دسترسی به رویه‌های خاص، رویه‌های بالقوه نجات جان در مناطق محروم را افزایش داده است.

من معتقدم که ما واقعاً نوک کوه یخ را در نقشی می بینیم که فناوری با پیشروی آن چه در بیمارستان و چه در زمینه های مرتبط مانند مراقبت از سالمندان ایفا می کند. من شوکه نخواهم شد از اینکه ببینم تعداد زیادی از استارت آپ ها برای بخشی از بازار در چند سال آینده پس از کاشت بذر اصلی در طول بحران چند سال گذشته مبارزه می کنند. با این حال، در حال حاضر، شاهد افزایش خوبی برای شرکت هایی مانند Diligent هستیم.

این شرکت مستقر در آستین 10 میلیون دلار در مارس 2020 جمع آوری کرد – یک اتفاق (اگر بتوان چیزی به عنوان یک بیماری همه گیر گفت). البته، کووید-19 و همچنین نیازهای این شرکت برای جذب سرمایه ناپدید نشده است. این شرکت یک دور دیگر را در این هفته اعلام کرد – سری B حدود 30 میلیون دلار. تا به امروز بودجه آن به کمتر از 50 میلیون دلار رسیده است.

یکی از بنیانگذاران آندریا توماز می گوید که این بودجه برای افزایش تولید ربات Moxie استفاده خواهد شد:

این دور جدید بودجه به ما کمک می کند تا شرکت را برای پاسخگویی به تقاضای باورنکردنی برای ربات مراقبت های بهداشتی خود افزایش دهیم. با تشکر از حمایت سرمایه‌گذاران و تیم Diligent، ما بر گسترش پشتیبانی خودکار برای تیم‌های بالینی متمرکز شده‌ایم تا پرستاران و پزشکان بتوانند بر مهمترین وظایف، یعنی مراقبت از بیمار تمرکز کنند.

سریال دریا

اعتبار تصویر: نوح برگر / بلومبرگ / گتی ایماژ

البته دایجنت تنها شرکتی نیست که می خواهد این نیاز خاص را برطرف کند. اگرچه اخبار مهم دیگر در مورد شیردهی رباتیک برای این هفته بیشتر یک داستان هشدار دهنده است. گزارشگر امنیتی ما، زک ویتاکر، به مشکلی در رباتیک سلامت از Aethon مستقر در پیتسبورگ پرداخت. به گفته محققان، آسیب‌پذیری‌های این سیستم امکان ربودن روبات‌هایی با «مجموعه بسیار کم مهارت‌های عملیاتی» را فراهم می‌کند.

با کمک رابط وب، کنترل ناوبری ربات بر اساس جوی استیک امکان پذیر شد. Aethon این آسیب‌پذیری‌ها را تایید کرد، اما اطلاعات بیشتری ارائه نکرد. روی قطعه:

در بیانیه‌ای به TechCrunch، مدیرعامل ST Engineering Aethon Peter Seif این آسیب‌پذیری‌ها را تأیید کرد، اما از پاسخ به سؤالات ما خودداری کرد، مانند اینکه چند درصد از روبات‌های مستقل مشتریانش از زمان به‌روزرسانی نرم‌افزار تعمیر شده‌اند.

سریال دریا

اعتبار تصویر: کشتی تفریحی

اگر صحبت از آزمایش های دنیای واقعی شد، آیا داستان ماشین خودران کروز که توسط پلیس در سانفرانسیسکو متوقف شد را دیده اید؟ “کسی در آن نیست!” یکی از افسران قبل از اینکه ماشین از یک تقاطع دیگر سرعت بگیرد فریاد می زند تا با خطرات روبرو شود و دوباره متوقف شود.

جالب اینجاست که خودروی موجود در ویدئو در واقع به طور کامل مستقل کار نمی کند. سخنگوی شرکت خاطرنشان کرد که یک اپراتور از راه دور به خودرو گفته بود که وقتی مشخص شد چه اتفاقی می‌افتد، به جایگاه دوم برود. کایل می افزاید:

هنگامی که از او پرسیده شد، سخنگو از گفتن اینکه آیا خودروهای کروز برای مثال اگر توقف در بزرگراهی به خیابان شهر اتفاق بیفتد، رفتار متفاوتی خواهند داشت یا خیر، تنها گفت که این شرکت تیمی از افراد برای ارائه اطلاعات خودروهای کروز در مواردی که وسایل نقلیه هستند، دارد. تجربه مشکلات

یک دور بزرگ برای یکی دیگر از شرکت‌های روباتیک مستقر در آستین در این هفته (وقتی نمایشگاه خود را در شهر برگزار کردیم کجا بودید؟). Terradepth که از وسایل نقلیه خودران زیر آب برای نقشه برداری از کف اقیانوس استفاده می کند، 20 میلیون دلار دیگر جمع آوری کرده است. این به 8 میلیون دلاری می‌پیوندد که این شرکت در سال 2019 جمع‌آوری کرد. این استارت‌آپ می‌گوید به دنبال ساخت Google Earth برای اقیانوس‌ها است. این یک شعار کوچک روشن برای شرکتی است که داده های بسیار مفید (و قابل کسب درآمد) را جمع آوری می کند. اطلاعات را می توان برای همه چیز از تحقیقات تنوع زیستی گرفته تا کابل کشی زیرزمینی استفاده کرد.

سریال دریا

اعتبار تصویر: عمق زمین

کامرون مک‌لین، شریک مدیر شرکت Giant Ventures می‌گوید: «اقیانوس‌های وسیع ما بیشتر سیاره ما را پوشانده‌اند و برای زندگی انسان‌ها حیاتی هستند، اما ما اطلاعات کمی در مورد آنها داریم. پرتال بی نظیر داده اقیانوس Terradepth و زیردریایی های خود مختار آن نقشه کاملی از اقیانوس ها را با دقت و در مقیاس ارائه می دهد. قدرت عمل و درک با دانش و داده آغاز می شود. دولت‌ها، کسب‌وکارها و سازمان‌های تحقیقاتی به این اطلاعات برای کاهش تغییرات آب و هوا، کاهش خطرات و برنامه‌ریزی مؤثر نیاز دارند.

سریال دریا

اعتبار تصویر: میسو رباتیک

و میشو با یک محصول و شریک دیگر در رستوران برمی گردد. اینها CookRight Coffee و Panera Bread هستند. دومی اولی را به عنوان راهی برای اطمینان از تازه ماندن قهوه استفاده می کند. این سیستم مبتنی بر پلتفرم CookRight موجود Miso است که برای کباب‌پزی آشپزخانه نیز استفاده می‌شود – به کارگران این امکان را می‌دهد که بدانند با استفاده از یک سیستم بینایی کامپیوتری چه زمانی همبرگر را بچرخانند.

در همین حال، CookRight Coffee urns (این هفته متوجه شدم که به این چیزها گفته می شود) از نظر ظرفیت و تازگی نظارت می کند. او به کارمند پانرا در زمانی که نیاز به شارژ مجدد داشته باشد هشدار می دهد و سپس آن شخص کار سخت را انجام می دهد. مایک بل، مدیر عامل میسو:

هنگامی که پلتفرم CookRight را در سال 2021 معرفی کردیم، می‌دانستیم که می‌توانیم آن را در ایستگاه‌های مختلف یک رستوران در حالی که محصول در حال توسعه بود اعمال کنیم، و نیاز فوری به آن را در ایستگاه قهوه دیدیم. ما خوشحالیم که Panera دیدگاه ما را برای به روز رسانی فرآیند نظارت بر قهوه به اشتراک می گذارد و مشتاقانه منتظر نصب CookRight Coffee در رستوران های آنها هستیم تا به مشتریان و اعضای تیم کمک کنیم.

سریال دریا

اعتبار تصویر: برایس دوربین / TechCrunch

تا اینجا اومدی چرا مشترک نمی شوید؟