منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • سهامداران اوبر در حال نزدیک شدن به پذیرش پیشنهادی برای افشای اطلاعات لابی هستند

سهامداران اوبر در حال نزدیک شدن به پذیرش پیشنهادی برای افشای اطلاعات لابی هستند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
سهامداران اوبر در حال نزدیک شدن به پذیرش پیشنهادی برای افشای اطلاعات لابی هستند

بر اساس اسناد نظارتی منتشر شده در روز پنجشنبه، سهامداران اوبر به پیشنهادی که شرکت خودروسازی را ملزم به افشای کامل فعالیت‌ها و هزینه‌های لابی مستقیم و غیرمستقیم خود می‌کند، رأی منفی دادند.

این اقدام قبلاً توسط سهامداران پیشنهاد و رد شده است. اما نتایج امسال نشان می دهد که تعداد فزاینده ای از سهامداران خواهان افشای کامل اطلاعات هستند. حدود 45 درصد از سهامداران در مقابل حدود 30 درصد در سال گذشته به این اقدام رای مثبت دادند. دو سوم سهامداران باید برای تصویب این پیشنهاد رای مثبت دهند.

افزایش سیگنال‌های «بله» نشان‌دهنده پیروزی مدافعان در فرآیندی طولانی است که شرکت‌هایی مانند اوبر را تشویق می‌کند تا در هزینه‌های خود پیش‌رو باشند.

این پیشنهاد که توسط اخوان بین‌المللی خدمه ارائه شده است، ادعا می‌کند که عدم افشای کامل فعالیت‌های لابی‌گری توسط اوبر، خطرات زیادی را متوجه شرکت می‌کند. آشکارترین خطر احتمالی برای شهرت شرکت است، اگر مشخص شود که علتی را پشتیبانی می کند که مصرف کنندگان آن را ناخوشایند می دانند.

مایکل پرایس جونز، تحلیلگر ارشد دولتی Teamster می گوید که ریسک واقعی پایداری خود کسب و کار است.

“چقدر باید برای توسعه بازارهای خود یا محافظت از بازارهای خود لابی کنید؟ پرایس جونز به TechCrunch گفت، زیرا به روشی که شما پول در می آورید، پایداری است.

این رای در حالی صورت می‌گیرد که اوبر، همراه با دیگر شرکت‌های کنسرت مبتنی بر اپلیکیشن، به لابی‌گری سخت و حمایت از سازمان‌های به اصطلاح انبوه اختصاص یافته به حقوق کارگران مستقل برای طبقه‌بندی کارگران کنسرت به‌عنوان مجری و نه کارمند ادامه می‌دهد. مدل کسب‌وکار اوبر به عدم پرداخت حقوق به رانندگان و کارگران تحویل‌دهنده به عنوان کارمند بستگی دارد که شامل مزایایی مانند حداقل دستمزد و مرخصی استعلاجی و همچنین حمایت‌هایی برای جبران خسارت کارگران است.

رسواتر از همه، اوبر حدود 30 میلیون دلار به یک کمپین (که در نهایت بیش از 200 میلیون دلار جمع آوری کرد) در کالیفرنیا برای تصویب پیشنهاد 22 کمک کرد. این شرکت فعالانه در حال کار برای تصویب قوانین مشابه در سایر ایالت های کشور، مانند ماساچوست، کلرادو است. ، ایلینوی، نیوجرسی، نیویورک و واشنگتن.

پیشنهادات دیگر

سه پیشنهاد دیگر نیز در روز دوشنبه ارائه و تصویب شد که همگی با توصیه‌های هیئت رای‌گیری در حمایت از آن‌ها ارائه شد. اولی پیشنهادی برای انتخاب 11 مدیر برای کار تا مجمع سالانه در سال 2023 و تا انتخاب جانشینان آنها است. مدیران منتخب در حال حاضر در هیئت مدیره Uber هستند.

سهامداران اوبر همچنین بر اساس مشاوره غیرالزام آور، به تصویب غرامت در سال 2021 برای این مدیران اوبر رأی دادند. غرامت هدفمندی مدیر عامل دارا خسروشاهی به میزان 6 درصد حقوق، 12 درصد پاداش نقدی و 82 درصد در سرمایه بلندمدت شکسته شد. در عمل، این مبلغ به حقوق 1 میلیون دلار، 16 میلیون دلار پاداش سهم، 2.4 میلیون دلار غرامت برای طرح تشویقی بدون سهام (که در اصل فقط یک پاداش است) و 507738 دلار در سایر غرامت ها (عمدتاً برای امنیت) است. و هزینه های ایمنی شخصی)، مجموعاً 20 میلیون دلار به عنوان غرامت به مدیر اجرایی در سال 2021.

برای سایر مدیران، تفکیک 9 درصد حقوق، 9 درصد پاداش نقدی و 82 درصد سرمایه بلندمدت بود. در اینجا به تفکیک کل پاداش برای مدیران آمده است:

  • نلسون چای، مدیر ارشد مالی: 6.8 میلیون دلار
  • جیل هازلبکر، معاون ارشد بازاریابی و امور عمومی: 7.9 میلیون دلار
  • تونی وست، SVP، مدیر ارشد حقوقی و منشی شرکت: 7.4 میلیون دلار
  • نیکی کریشنامورتی، SVP و مدیر اجرایی: 10.7 میلیون دلار

اوبر فلسفه ای در مورد نحوه جبران خسارت مدیران دارد که از اهداف آن در جذب و حفظ استعدادها، همسو کردن انگیزه های مدیر عامل با عملکرد شرکت، ارائه مشوق های مالی اضافی برای رسیدن به مراحل خاص، و “تقویت هنجارهای فرهنگی”، به هر معنی که باشد، پشتیبانی می کند.

در اینجا بخشی از فلسفه جبران اوبر برگرفته از یک پرونده نظارتی است:

برای تشویق ایجاد ارزش سهامداران بلندمدت و پیوند دادن پاداش مدیران به این اهداف استراتژیک بلند مدت و محرک های کلیدی کسب و کارمان، تمرکز اصلی فلسفه و برنامه جبران خسارت ما بر عناصر بلندمدت هدف جبران کامل است. .

در نهایت، سهامداران Uber به تصویب انتصاب PricewaterhouseCoopers LLP به عنوان شرکت حسابداری ثبت شده مستقل شرکت برای سال 2022 رأی دادند.