منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • سهام آمازون پس از از دست دادن در سه ماهه اول به پایین ترین حد دو سال اخیر سقوط کرد

سهام آمازون پس از از دست دادن در سه ماهه اول به پایین ترین حد دو سال اخیر سقوط کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
سهام آمازون پس از از دست دادن در سه ماهه اول به پایین ترین حد دو سال اخیر سقوط کرد

سهام آمازون با کاهش 12 درصدی سهام در صبح روز جمعه پس از گزارش نتایج سه ماهه اول خود در روز گذشته، به پایین‌ترین حد در دو سال اخیر سقوط کرد. این شرکت در سه ماهه اول 3.84 میلیارد دلار یا 7.56 دلار به ازای هر سهم ضرر کرده است. در سه ماهه اول سال گذشته، آمازون درآمدی معادل 8.1 میلیارد دلار یا 15.79 دلار به ازای هر سهم گزارش کرد.

این شرکت روز پنجشنبه اعلام کرد که انتظار دارد درآمدی بین 116 تا 121 میلیارد دلار در سه ماهه دوم داشته باشد که طبق گزارش CNBC، میانگین تخمین 125.5 میلیارد دلاری تحلیلگران را از دست خواهد داد. آمازون همچنین از ضرر 7.6 میلیارد دلاری از سرمایه گذاری خود در سازنده خودروهای الکتریکی Rivian خبر داد.

در بیانیه ای برای نتایج فصلی، اندی جسی، مدیرعامل آمازون گفت که این شرکت بر بهبود بهره وری و کارایی هزینه متمرکز است، اما این امر زمان می برد زیرا آمازون همچنان با فشارهای تورمی و فشارهای زنجیره تامین مقابله می کند.

جاسی گفت: «همه‌گیری و جنگ متعاقب آن در اوکراین رشد و چالش‌های فوق‌العاده‌ای را به همراه داشته است. “امروز، از آنجایی که ما دیگر ظرفیت فیزیکی یا شخصی را دنبال نمی کنیم، تیم های ما کاملاً بر بهبود بهره وری و مقرون به صرفه بودن در سراسر شبکه پیاده سازی خود متمرکز شده اند. ما می دانیم که چگونه این کار را انجام دهیم و قبلاً آن را انجام داده ایم. این ممکن است کمی طول بکشد، به خصوص که ما در حال کار بر روی فشارهای فعلی تورم و زنجیره تامین هستیم، اما ما شاهد پیشرفت دلگرم کننده در تعدادی از ابعاد تجربه مشتری، از جمله سرعت تحویل هستیم، زیرا اکنون به سطوحی نزدیک می‌شویم که در ماه‌های اخیر دیده نشده است. قبل از همه گیری، در اوایل سال 2020

خدمات اشتراک، که شامل عضویت آمازون پرایم است، در این سه ماهه 8.4 میلیارد دلار درآمد کسب کرد. در سه ماهه گذشته، این شرکت قیمت Prime را افزایش داد زیرا کارمزد ماهانه آن از 12.99 دلار به 14.99 دلار و عضویت سالانه آن از 119 دلار به 139 دلار افزایش یافت که افزایش 17 درصدی را نشان می دهد. غول تجارت الکترونیک دلیل این افزایش را به دلیل افزایش مستمر مزایای اعضای Prime و افزایش حقوق و هزینه های حمل و نقل عنوان کرد.

نتایج آمازون در زمانی به دست می‌آید که این شرکت انگیزه فزاینده‌ای برای تشکیل اتحادیه توسط نیروی کار خود می‌بیند. در اوایل این ماه، کارگران مرکز پیاده‌سازی JFK8 آمازون به اتحادیه‌سازی رأی دادند و یک روز تاریخی را در یک نبرد سخت رقم زدند. پس از این خبر، آمازون گفت که “ناامید” و قدردانی شده است [its] کارگران مرکز مرتب سازی استاتن آیلند LDJ5 اکنون رأی خود را خواهند داشت.

به عنوان بخشی از گزارش درآمد سه ماهه، آمازون همچنین اعلام کرد که Prime Day در ماه جولای امسال در بیش از 20 کشور جهان برگزار می شود. رویداد تراکنش سالانه شرکت در چند سال گذشته تغییر کرده است زیرا به اکتبر 2020 منتقل شده است و سپس به ژوئن 2021 باز می گردد.

کارگران آمازون در استاتن آیلند به اتحادیه سازی رای می دهند