منو سایت

سهام ریوین پس از سود ناامید کننده سه ماهه چهارم به پایین ترین سطح خود رسید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
سهام ریوین پس از سود ناامید کننده سه ماهه چهارم به پایین ترین سطح خود رسید

ریوین، سازنده خودروهای برقی ایالات متحده که اواخر سال گذشته وارد بورس شد، نتایج مالی سه ماهه چهارم و نتیجه تقویم سال 2021 خود را گزارش کرد، نتایجی که همراه با پیش‌بینی تولید سال 2022، وال استریت را ناامید کرد و سهام را به پایین‌ترین سطح رساند.

ریوین روز پنجشنبه گفت که برای سه ماهه چهارم سال 2021 54 میلیون دلار درآمد ایجاد کرده است که تقریباً دقیقاً نتیجه سالانه آن 55 میلیون دلار است. ریوین در سه ماهه آخر سال 909 دستگاه خودرو تحویل داد.

این شرکت در سه ماهه چهارم سال 2021 به سمت محموله های بزرگتر حرکت کرد، اما این به سادگی کافی نبود تا آن را به سودآوری نزدیکتر از حد انتظار برساند. بر اساس تعدیل، ریوین 2.43 دلار به ازای هر سهم از دست داد.

یاهو فایننس پیشاپیش اعلام کرده بود که انتظار می‌رود این شرکت 2.05 دلار به ازای هر سهم بر اساس تعدیل شده در مقابل 63.99 میلیون دلار درآمد کل در این دوره ضرر کند. به عبارت ساده، Rivian درآمد کمتری نسبت به آنچه خیابان انتظار داشت به دست آورد و پول بیشتری از دست داد.

در معاملات عادی، سهام Rivian با 6.35 درصد کاهش به 41.16 دلار در طول جلسه منفی کلی رسید و به پایین ترین حد خود در 52 هفته رسید. نزدک کامپوزیت خود تقریباً پر بود. در معاملات پس از ساعت کاری، پس از اعلام سود، سهام ریوین بیش از 13 درصد کاهش یافت.

ریوین در سال 2021 بیش از 1000 وسیله نقلیه الکتریکی اسکوش تولید کرد

البته، ما همیشه در مورد اعداد تنظیم شده شک داریم، بنابراین بیایید تا زمانی که اینجا هستیم، برخی از نتایج GAAP را دریافت کنیم. در سه ماهه چهارم سال 2021، درآمد 54 میلیون دلاری ریوین منجر به سود ناخالص منفی 383 میلیون دلاری و زیان خالص، شامل تمام هزینه‌های 2.46 میلیارد دلاری یا 4.84 دلار به ازای هر سهم شد. برای کل دوره 2021، درآمد 55 میلیون دلاری شرکت منجر به سود ناخالص منفی 465 میلیون دلاری و زیان خالص 4.69 میلیارد دلار یا -22.98 دلار به ازای هر سهم شد.

ما فقط نتایج سود ناخالص را در نظر نمی گیریم تا بی پروا باشیم. این یک مشکل برای شرکت است که در گزارش درآمد خود گفته است که انتظار دارد “سود ناخالص منفی را در سال 2022 شناسایی کند.” بنابراین انتظار نداشته باشید که این شرکت در سال جاری به سودآوری نزدیک تر شود. در عوض، امسال راه خود را به سمت بی طرفی سود ناخالص باز خواهد کرد.

اما اینها فقط اعداد هستند. و اعداد قرمز رنگ استاندارد برای شرکت‌های خودروهای الکتریکی است که در حال افزایش تولید هستند. بنابراین بیایید در مورد عرضه، قیمت گذاری، زنجیره تامین پیچیده، و آنچه در آینده برای شرکت در سه ماهه آینده خواهد آمد صحبت کنیم.

منتظر بودن

یاهو فاینانس پیش از این گفته بود که تحلیلگران انتظار داشتند که این شرکت تحویل 40000 خودرو در سال 2022 را هدف قرار دهد. با این حال، در گزارش درآمد خود، Rivian در عوض اظهار داشت که “قطعات و مواد کافی برای تولید 25000 خودرو در پلتفرم های R1 و RCV ما در هر سال خواهد داشت. سال، یک عدد به شدت کوچکتر.

این تعداد تحویل با انتظارات ریوین مطابقت دارد، ضرر EBITDA 4.75 میلیارد دلاری برای سال تعدیل شده است، در حالی که شرکت به دنبال حاشیه سود کمتری نیست.

2022 ریویان چالشی است که به دلیل مشکلات عرضه و رقابت توسط جنرال موتورز و فورد ایجاد می شود که پیکاپ های برقی و شاسی بلندهای خود را عرضه می کنند.

مدیر عامل RJ Scaringe گفت که این شرکت هفته آینده مدیر عامل جدیدی را برای کمک به مدیریت تولید و زنجیره تامین معرفی خواهد کرد.

Scaringe در طول گفتگو به سرمایه گذاران گفت: “بزرگترین محدودیت هایی که اکنون با آن روبرو هستیم واقعاً در زنجیره تامین نهفته است.” “این واقعا تعداد کمی از قطعات است که تامین کننده آنها با همان سرعتی که خطوط تولید ما افزایش می یابد افزایش نمی یابد.”

وی افزود: «اگر محدودیت‌های عرضه‌کننده نبود، ما مطمئن هستیم که امسال می‌توانستیم به بیش از 50000 خودرو برسیم.»

به عبارت دیگر، اگر دنیا متفاوت بود، سطح درآمد ریویان نیز متفاوت به نظر می رسید.