منو سایت

سوالاتی در مورد نقش Y Combinator در تصحیح راه اندازی ایجاد می شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
سوالاتی در مورد نقش Y Combinator در تصحیح راه اندازی ایجاد می شود

بازار جهانی استارت آپ سرد است، هرچند ناهموار. مجموع ارزش سرمایه خطرپذیر در بیشتر مناطق جغرافیایی در حال کاهش است و کاهش قیمت سهام برای شرکت‌های فناوری بزرگ و کوچک، احساسات را در مورد ارزش آتی استارت‌آپ‌های با رشد بالا و اغلب تشنه پول تشدید کرده است.

پایان رونق طولانی استارت‌آپ‌ها، که برای اولین بار از زمان بحران مالی 2008 شکل گرفت و تا حد زیادی تا ماه‌های پایانی سال 2021 ادامه داشت، در حال لرزش است و دیدگاه بازار را تغییر می‌دهد.


این صرافی به بررسی استارت آپ ها، بازارها و پول می پردازد.

آن را هر روز صبح در TechCrunch + بخوانید یا هر شنبه یک خبرنامه از The Exchange دریافت کنید.


هر چرخه تجاری دارای برندگان و بازندگان، قهرمانان و تبهکاران است. برخی از برندگان قبلی بازنده بودند. Tiger، صندوق متقاطع بزرگ، از یک عامل مسلط بر بازار برای تغییر در بودجه فناوری به یک نگهدارنده کیف تبدیل شده است. تلاش‌های مختلف سافت‌بانک در Vision Fund در حال رنج است. و برخی از سرمایه‌گذاری‌های کریپتو، که به نظر می‌رسید سود زیادی داشتند، پراکنده شدند.

توربن فرایمدیر اجرایی Wingback (YC W22) در اوایل سال جاری به TechCrunch گفت که بسیاری از بنیانگذارانی که او با آنها صحبت کرده تصمیم گرفته اند در شرایط فعلی جمع آوری سرمایه را متوقف کنند، و افزود که سایر بنیانگذاران “در سطح اکوسیستم” می گویند “اگر باید به درستی پول جمع آوری کنید”. اکنون، شما باید اساساً آنچه را که قصد دارید در ژانویه افزایش دهید، کاهش دهید به نصف

سوالاتی در مورد نقش Y Combinator در تصحیح راه اندازی ایجاد می شودگردآوری مجله برای برندگان و بازندگان چندان دشوار نیست. اما ثبت قهرمانان و تبهکاران کمی دشوارتر است. اما از آنجایی که بازار استارت آپ ها به سرعت تغییر کرده است، طبقه سرمایه گذاری ضربه خورده است. و برخی به چیزی بیش از سرمایه‌گذاری در مراحل پایانی اشاره می‌کنند که نقدینگی زیادی به بازار استارت‌آپ‌ها سرازیر کرده‌اند – برخی از استارت‌آپ‌ها از شتاب‌دهنده‌ها، به‌ویژه Y Combinator آزار می‌دهند. بیایید در مورد آن صحبت کنیم.

بازگشت ترس

آخرین اعلامیه های بازیکنان ریسکی دوباره نامه های افول هستند. ما آخرین بار زمانی که کووید-19 برای اولین بار به جهان خارج از چین رسید، دایره ای از این یادداشت ها را دیدیم که منجر به فاجعه اقتصادی و محاصره شد. سرمایه‌گذاران به استارت‌آپ‌ها هشدار داده‌اند که در زمان‌های بد خود را قفل کنند. اما، همانطور که اکنون می دانیم، روزهای بد برای اکثر آنها هرگز پیش نیامده است.

در عوض، از قضا، همه‌گیری به نوعی شتاب‌دهنده تبدیل شده است، که تجارت بیشتری را به سمت شرکت‌های فناوری سوق می‌دهد که به سایر نگرانی‌ها کمک کرده‌اند تا از راه دور کار کنند. تسریع دگرگونی دیجیتال، باد مخالف دیگری بود که بخش فناوری را تقویت کرد و به استارت‌آپ‌ها فرصت داد.

به نظر می‌رسد آخرین دور هشدارهای سرمایه‌گذاران خطرپذیر نسبت به سال 2020 رایج‌تر است و پیشروی خودمان است. ناتاشا ماسکارنیاس در آخر هفته توجه داشته باشید که “هر کس یادداشت خود را برای استارتر قو سیاه می نویسد.” در میان شرکت‌های مختلفی که به مجموعه خود مشاوره ارسال کردند، Y Combinator بود.

Y Combinator یا به اختصار YC معروف ترین شتاب دهنده در جهان است. افزایش اندازه گروه، سرعت دوبار در سال و “موافقت استاندارد” آن را به یک برنامه راه اندازی روند ساز تبدیل کرد. آنقدر قوی است که بتواند در مراحل اولیه جهت گیری کلی بازار را برای تامین مالی شرکت های فناوری نوظهور تحت تاثیر قرار دهد. و پس از شروع زندگی با ارائه “حدود 20000 دلار برای 6٪ از یک شرکت”، YC شرایط خود را در سال 2020 به “125،000 دلار برای 7٪ از دارایی SAFE پس از پول” افزایش داد، همراه با کاهش حقوق متناسب “تا 4٪ از دورهای بعدی.”

این در اوایل سال 2022 دوباره تغییر کرد، زمانی که YC یک اسکناس 375000 دلاری را به معامله خود اضافه کرد که به صورت نامحدود اما با وضعیت مطلوب ترین کشور عرضه شد. در اصل، YC توانایی خود را برای افزایش 7٪ از سهام راه اندازی زودهنگام، با سرمایه اضافی ارائه شده به شرکت های پرتفوی خود برای کسب درآمد حفظ کرد.

در چند سال گذشته، YC امتیاز ارزش گذاری استارتاپ های خود را از حدود 333333 دلار (6% از یک شرکت با 20000 دلار) به 1.79 میلیون دلار (7% از یک شرکت برای 125000 دلار) افزایش داده است. علاوه بر این، سرمایه اضافی که اکنون به صورت نامحدود ارائه می‌کنند ممکن است در مرحله راه‌اندازی این انتظار را تقویت کند که ارزیابی شتاب آنها برای بازار معتبر است.

آبینایا کوندورویکی از سرمایه گذاران در صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر M25 که در غرب میانه متمرکز است، به TechCrunch گفت که شرکت او “به چندین روش برای ارزیابی شتاب دهنده های ملی از نظر سرمایه گذاری حتی در چند سال گذشته بدبین است” و افزود که تغییرات در ارزیابی ها در مراحل اولیه شتاب دهنده های منتخب. – او از هیچ برنامه ای نام نبرد – “در نظر گرفتن این شرکت ها برای سرمایه گذاری تا حدی که کار را دشوارتر می کند [M25] از نگاه کردن به آنها دست کشید.”