منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • سودو آفریقای نیجریه 3.7 میلیون دلار پیشاپیش برای پلتفرم API کارت خود جمع آوری می کند

سودو آفریقای نیجریه 3.7 میلیون دلار پیشاپیش برای پلتفرم API کارت خود جمع آوری می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
سودو آفریقای نیجریه 3.7 میلیون دلار پیشاپیش برای پلتفرم API کارت خود جمع آوری می کند

Sudo Africa، یک فین‌تک که یک API برای صدور نقشه‌ها برای توسعه‌دهندگان و کسب‌وکارها در نیجریه ارائه می‌کند، 3.7 میلیون دلار پیش بودجه جمع‌آوری کرده است.

Global Founders Capital (GFC) مستقر در سانفرانسیسکو در این راه پیشرو است. سرمایه گذاران خطرپذیر شامل Picus Capital، LoftyInc Capital، Rallycap Ventures، Kepple Africa، Berrywood Capital، ZedCrest و Suya Ventures هستند.

چندین بنیانگذار فین تک آفریقایی مانند Olugbenga ‘GB’ Agboola، Ham Serunjogi و Odun Eweniyi نیز سرمایه گذاران این شرکت هستند.

مانند بسیاری از فناوری‌های فین‌تک که توسط API هدایت می‌شوند، API صادرکننده کارت (پیشگامی مانند Rapyd، Ayden و حتی Stripe در سراسر جهان) بیشتر و بیشتر جلب توجه سرمایه گذارانی که معتقدند این مورد بزرگ بعدی در بخشی است که بیشترین دلار VC را در آفریقا جذب کرده است.

امین باکوری و کبیر شیتو، بنیانگذاران سودو آفریقا، به TechCrunch گفتند که امکان ایجاد سودو به دلیل مشکلی است که آنها هنگام تلاش برای صدور کارت در راه اندازی قبلی خود با آن مواجه شدند: سیستم کیف پول موبایل به کاربران اجازه می دهد تا تجمیع موسسات مالی موجود در یک پلت فرم واحد و انجام معاملات.

مدیر عامل شرکت باکوری گفت: “در یک مقطع می خواستیم کارت صادر کنیم و با یکی از بانک های محلی در نیجریه کار کردیم.” “آنها مجبور بودند تا 1000 کارت را چاپ کنند، اما زمان زیادی طول کشید و هیچ یک از آنها کار نکرد زیرا بانک قادر به ارائه API برای ما برای مدیریت کارت ها یا حتی کنترل استفاده از آن کارت ها نبود. این اولین باری بود که در فکر نحوه صدور کارت بودیم.

چشم‌انداز فین‌تک، همانطور که باکوری توصیف می‌کند، در حالی است که در حالی که استارت‌آپ‌ها رابط‌های سیلو ایجاد می‌کنند که به مشتریانشان اجازه می‌دهد با یکدیگر وجوه ارسال یا دریافت کنند، مشکلات همیشه زمانی به وجود می‌آیند که سیستم‌های مالی جهانی وارد بازی می‌شوند.

به عنوان مثال، یک کیف پول موبایل یا یک کارت محلی در نیجریه که در تلاش است تا یک خرید آمازون همیشه یک تجربه وحشتناک است. اما با معرفی کارت های دلار مجازی در چندین بانک دیجیتال و پلتفرم های فین تک، این مشکل کمتر شده است.. پشت این فناوری APIهایی برای صدور کارت وجود دارد، مانند Sudo Africa مبتنی بر کادونا.

سودو آفریقا

LR: کبیر شیتو (مدیر عامل) و امینو بدوری (مدیر عامل)

ایده او برای مشتریان این است که در حالی که بانک ها هفته ها یا ماه ها طول می کشند تا کارت صادر کنند، سودو آفریقا روزها طول می کشد. زیرساخت های شرکت با مشارکت صادرکنندگان کارت دارای مجوز، به خود و هر توسعه دهنده یا تاجری که به پلتفرم آن مراجعه می کند این امکان را می دهد که برای مشتریان خود کارت های مجازی و فیزیکی صادر کند. و Fr.n این پلتفرم به کسب و کارها امکان کنترل و برنامه ریزی نقشه ها را می دهد به میل آنهاخصوصیات آنها را بسازند و مطمئنا ادغام با سایر خدمات

در اینجا یک توضیح مفصل است. فرض کنید یک شرکت از سودو آفریقا برای صدور کارت برای مدیریت هزینه های کارکنان استفاده می کند. اتفاقی که می افتد این است که کارمندان داده می شود کارت های کم تعادل، بنابراین هر زمان که نیاز به استفاده از API کارت دارید نامیده میشود هر بار تصمیم بگیرید که آیا این معامله را تایید یا رد کنید.

مثال دیگر یک شرکت تحویل است که حامل خود را با یک کارت قابل برنامه ریزی برای انجام تراکنش و خرج مقدار مشخصی پول در یک مرکز خرید خاص می فرستد. Sudo API به گونه ای کار می کند که اگر سواری تصمیم بگیرد به دلایلی از کارت در مرکز خرید دیگری استفاده کند یا بیش از بودجه هزینه کند، کارت کار نخواهد کرد..

«به همین دلیل است فقط باکوری گفت: ایجاد یک کارت پیش‌پرداخت، تامین مالی آن کارت و سپس اجازه دادن به مشتری برای خرج کردن در جایی که می‌خواهد..

«به همین دلیل است همه کنترل‌هایی که روی نقشه تنظیم کرده‌ایم، مانند کنترل‌های هزینه، جایی که می‌توانید هر تعداد که می‌توانید تنظیم کنید خرج شودجایی که او می تواند خرج شودو چه زمانی، شرکت را در خط مقدم قرار دهید و بگویید: “هی، این همه جزئیات معامله و کنترل هزینه است، اما آیا هنوز می خواهید این معامله را ادامه دهید و تایید کنید؟” این جریانی از فرصت ها را برای فناوری مالی باز می کند. و شرکت هایی که از پلتفرم ما استفاده می کنند.

بنیانگذاران ادعا می‌کنند که این ویژگی‌ها – هزینه و کنترل محلی – Sudo Africa را از ویژگی‌هایی که توسط YC Union54 و unicorn Flutterwave، یک تازه‌وارد در تجارت API کارت پشتیبانی می‌شوند، متمایز می‌کند. با این حالبا توجه به ویژگی هایی که هر شرکت ادعا می کند در سایت های خود دارد، به نظر می رسد این سه تقریباً یکسان هستند.

تایگر گلوبال در اتحادیه 54 زامبیا 3 میلیون دلار برای API صدور کارت خود رهبری می کند.

محدوده مشتریان سودو تعدادی از شیتو، مدیر عامل شرکت به TechCrunch گفت که بخش های تجاری. او گفت که اینها شامل فناوری مالی، بانک های تامین مالی خرد، شرکت های غیرفناوری، سازمان های دولتی، شرکت های لجستیک، بانک های تجاری و شرکت های تجارت الکترونیک می شود.

این شرکت هنگام صدور کارت، هزینه مبادله را دریافت می کند استفاده می شود برای انجام تراکنش وب یا POS و دریافت هزینه های مجوز برای کنترل هزینه و مکان ساخته شده. شیتو گفت: “سودو هزینه تولید و شخصی سازی کارت را ارزان تر از اپراتورهای قبلی دریافت می کند.”

سودو آفریقا در حال حاضر تنها بازیکنی است که در این فضا خدمات کارت مجازی و فیزیکی خود را ارائه می دهد فقط در نیجریه. Union54 اگرچه در زامبیا مستقر است، اما مشتریانی در سراسر آفریقا دارد. Flutterwave می گوید که به خرده فروشان در 35 بازار آفریقایی خود کمک می کند تا کارت مجازی صادر کنند، در حالی که فقط در نیجریه. ممتاز هستند برای دریافت کارت های فیزیکی فعلا.

بنابراین، آن انتظار می رود سودو آفریقا، که نمونه‌ای برای سایر شرکت‌های فین‌تک و استارت‌آپ‌هایی است که سعی می‌کنند نام خود را در خارج از لاگوس به دست آورند، می‌خواهد با این سرمایه‌گذاری به بازارهای آفریقایی دیگر گسترش یابد، نه لزوماً در نتیجه رقابت، بلکه به دلیل ضرورت. نگرانی ما در حال حاضر گسترش به دیگر کشورهای آفریقایی است. بنابراین ما قبل از پایان سال جاری تماشا می کنیم، این کار را انجام خواهیم داد شاید افسر ارشد عملیات گفت که در سه یا چهار کشور آفریقایی دیگر باشد.