منو سایت

سوفی عزیز: آزادی مشروط برای یک کارآفرین بین المللی چقدر طول می کشد؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
سوفی عزیز: آزادی مشروط برای یک کارآفرین بین المللی چقدر طول می کشد؟

در اینجا شماره دیگری از سوفی عزیز، ستون مشاوره مهاجرت در مورد کار در شرکت های فناوری است.

سوفی آلکورن، وکیل مهاجرت در سیلیکون ولی، گفت: «سؤالات شما برای انتشار دانشی که به مردم در سراسر جهان اجازه می دهد تا فراتر از مرزها بروند و رویاهای خود را دنبال کنند، حیاتی هستند. فرقی نمی‌کند که در عملیات انسانی، موسس، یا به‌دنبال شغل در سیلیکون ولی هستید، می‌خواهم به سؤالات شما در ستون بعدی پاسخ دهم.»

اعضای TechCrunch + به ستون های هفتگی “سوفی عزیز” دسترسی دارند. از کد تبلیغاتی ALCORN برای خرید اشتراک یک یا دو ساله با 50٪ تخفیف استفاده کنید.


سوفی عزیز

هم من و هم بنیانگذارم وضعیت E-2 داریم. ما باید یک گزینه ویزای سریع پیدا کنیم، زیرا سرمایه گذاری خطرپذیر باعث کاهش سرمایه ما می شود و دیگر واجد شرایط E-2 نخواهیم بود.

ما آزادی مشروط کارآفرین بین‌المللی را به عنوان یک گزینه در نظر می‌گیریم، زیرا به راحتی بر اساس سرمایه‌گذاری مورد انتظارمان رتبه‌بندی می‌کنیم، و به نظر ساده‌تر از O-1A می‌رسد.

IEP چقدر طول می کشد؟ چگونه می توانیم سرعت خود را افزایش دهیم؟

– بنیانگذار Fast-Flying

بلند پرواز عزیز،

برای تأمین مالی آینده شما تبریک می گویم! من بسیار هیجان زده هستم که آزادی مشروط بین المللی کارآفرین (IEP) می تواند به افرادی مانند شما و هم بنیانگذارتان کمک کند تا استارتاپ شما را به سرعت رشد دهند و در ایالات متحده شغل ایجاد کنند. این یک برنامه موقت عالی است تا زمانی که کنگره ویزای راه اندازی صادر کند.

وکیل همکارم، نادیا زیدی، کارشناس قانون مهاجرت برای استارت‌آپ‌ها، اخیراً در یک پادکست درباره IEP صحبت کردیم. از آنجایی که فرآیند هر چیزی جز سریع است، هنوز هم مهم است که همه گزینه های موجود را در نظر بگیرید.

پس چقدر طول می کشد؟

بر اساس پرونده‌های IEP که پس از احیای رسمی این برنامه توسط دولت بایدن در ماه مه گذشته، تشکیل شد، خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) حداقل شش تا هشت ماه طول کشید تا تصمیم بگیرد. بنابراین من به کارآفرینان آموزش می دهم که حداقل یک سال برای فرآیند عادی IEP فرصت دهند.

تصویر ترکیبی سوفی آلکورن وکیل مهاجرت در مقابل لوگوی TechCrunch.

اعتبار تصویر: جوانا بونیاک / سوفی الکورن (در یک پنجره جدید باز می شود)

توجه داشته باشید که پردازش حق بیمه در حال حاضر برای موارد IEP در دسترس نیست. پردازش درجه یک که برای سایر اشکال ویزا موجود است، تضمین می‌کند که USCIS در عرض 15 روز با هزینه اضافی تصمیم می‌گیرد – یا درخواست مدرک (RFE) صادر می‌کند. گزینه اصلی دیگر برای سرعت بخشیدن به کارها از طریق درخواست تسریع USCIS برای ضرر مالی سنگین برای یک شرکت است. در مورد اینکه آیا می توانید واجد شرایط باشید با وکیل خود صحبت کنید.

من به شدت احساس می کنم که مشکلاتی مانند عدم پردازش درجه یک باید تغییر کند. من در پشت صحنه با سایر وکلا و گروه های مهاجرت کار کردم تا موجی در زمینه مهاجرت ایجاد کنم – ما از پیشرفت های دیگری برای ساده کردن روند درخواست IEP حمایت می کنیم.

من مفتخر بودم که بخشی از تلاش‌های حمایتی سال گذشته بودم که گمرکات و حفاظت از مرزهای ایالات متحده (CBP) را به اعطای اقامت اولیه کامل 30 ماهه در ایالات متحده به ذینفعان IEP اعطا کرد. پیش از این، کارکنان CBP فقط حداکثر اقامت 12 ماهه را به گیرندگان IEP اعطا می کردند. ما متوجه شدیم که این به دلیل یک خطا در سیستم خودکار آژانس است که به اشتباه حداکثر اقامت را به جای 30 ماه، 12 ماه تعیین کرده است.