منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • سوفی عزیز: برای کمک به کارمندانی که شهروند اوکراین هستند، چه کاری می توانیم انجام دهیم؟

سوفی عزیز: برای کمک به کارمندانی که شهروند اوکراین هستند، چه کاری می توانیم انجام دهیم؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
سوفی عزیز: برای کمک به کارمندانی که شهروند اوکراین هستند، چه کاری می توانیم انجام دهیم؟

در اینجا شماره دیگری از سوفی عزیز، ستون مشاوره مهاجرت در مورد کار در شرکت های فناوری است.

سوفی آلکورن، وکیل مهاجرت در سیلیکون ولی، گفت: «سؤالات شما برای انتشار دانشی که به مردم در سراسر جهان اجازه می دهد تا فراتر از مرزها بروند و رویاهای خود را دنبال کنند، حیاتی هستند. فرقی نمی‌کند که در عملیات انسانی، موسس، یا به‌دنبال شغل در سیلیکون ولی هستید، می‌خواهم به سؤالات شما در ستون بعدی پاسخ دهم.»

اعضای TechCrunch + به ستون های هفتگی “سوفی عزیز” دسترسی دارند. از کد تبلیغاتی ALCORN برای خرید اشتراک یک یا دو ساله با 50٪ تخفیف استفاده کنید.


سوفی عزیز

ما چندین کارمند داریم که شهروندان اوکراینی هستند. یکی در OPT و دیگری در STEM OPT است. ما می خواهیم مطمئن شویم که آنها می توانند به زندگی و کار در ایالات متحده ادامه دهند.

فوری ترین نگرانی ما دانش آموز F-1 است که وضعیت OPT او در ژوئن منقضی می شود. ما او را در قرعه‌کشی H-1B امسال ثبت نام کردیم و امیدواریم این هفته برای درخواست انتخاب شود.

در همین حال، شنیدیم که اوکراینی ها شرایط TPS را دارند. آیا این شامل دانشجویان OPT F-1 می شود؟ آیا سایر کارمندان اوکراینی ما باید برای TPS درخواست دهند، حتی اگر ویزای کاری آنها چندین سال دیگر معتبر باشد؟ روند درخواست TPS چگونه است؟

– حامی قوی

قوی عزیز،

من تلاش های شما را برای برنامه ریزی از قبل و حمایت از تیم خود تحسین می کنم! TPS، که به معنای “وضعیت حفاظت موقت” است، چیزی است که در پادکست اخیر در مورد وضعیت فعلی مهاجرت، همراه با شرح مختصری از نحوه پیشبرد رئیس جمهور جو بایدن تا کنون در مورد اصلاحات مهاجرت، درباره آن صحبت کردم.

USCIS به تازگی اعلام کرده است که برای انواع بیشتری از پرونده ها در سال 2022 به تدریج به پردازش Premium خواهد رفت، از جمله EB-1C مدیران چند ملیتی، EB-2 NIW، I-539 تغییرات وضعیت برای انواع مختلف کارگران (E-2، E-3 ، دانشجویان (F, J, M) و برخی از همسران و حتی مجوز کار I-765. جزئیات بیشتر در مورد اجرا باید به زودی منتشر شود و تغییرات قبل از پایان سه ماهه دوم اعمال خواهد شد. برای به روز رسانی های بیشتر اینجا را دنبال کنید!

تصویر ترکیبی سوفی آلکورن وکیل مهاجرت در مقابل پس زمینه با آرم TechCrunch.

اعتبار تصویر: جوانا بونیاک / سوفی الکورن (در یک پنجره جدید باز می شود)

TPS چیست؟

برای پاسخ به سوالات شما در مورد حمایت اوکراینی ها در تیم شما، اجازه دهید اطلاعاتی در مورد TPS به شما بدهم. وزیر امنیت داخلی، که بر خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) نظارت می‌کند، این اختیار را دارد که اگر شرایطی – مانند درگیری‌های مسلحانه یا بلایای طبیعی – آن کشور را خطرناک کند، یک TPS را به یک ایالت منصوب یا گسترش دهد. اگر آن شخص در تاریخ لازم الاجرا شدن TPS در ایالات متحده حضور داشته باشد، شهروند کشوری که برای TPS تعیین شده است، مجاز به اقامت و کار در ایالات متحده و سفر به خارج از کشور است.

الخاندرو مایورکاس، وزیر، اوکراین را به عنوان TPS منصوب کرده است که از اول مارس 2022 به مدت 18 ماه اجرا می شود. این بدان معناست که همه اوکراینی‌های ساکن ایالات متحده در این تاریخ حق دارند برای TPS درخواست دهند (آخرین روز درخواست 28 آگوست 2022 است). اگر TPS اعطا شود، افراد می توانند تا 1 سپتامبر 2023 در ایالات متحده بمانند و کار کنند. در آن زمان، Mayorkas ممکن است تصمیم بگیرد که آیا نام فعلی TPS را به اوکراین تمدید کند یا شرایط TPS را به افرادی که پس از آن وارد ایالات متحده شده اند، تخصیص دهد. 1 مارس 2022

اوکراین به 12 کشور دیگر می‌پیوندد که در حال حاضر دارای نام‌های TPS هستند: میانمار، السالوادور، هائیتی، هندوراس، نپال، نیکاراگوئه، سومالی، سودان، سودان جنوبی، سوریه، ونزوئلا و یمن.