منو سایت

 • خانه
 • اخبار استارتاپ
 • سوفی عزیز: شرکت های فناوری آمریکایی چگونه می توانند از اوکراینی ها در زمینه مهاجرت حمایت کنند؟

سوفی عزیز: شرکت های فناوری آمریکایی چگونه می توانند از اوکراینی ها در زمینه مهاجرت حمایت کنند؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
سوفی عزیز: شرکت های فناوری آمریکایی چگونه می توانند از اوکراینی ها در زمینه مهاجرت حمایت کنند؟

در اینجا شماره دیگری از سوفی عزیز، ستون مشاوره مهاجرت در مورد کار در شرکت های فناوری است.

سوفی آلکورن، وکیل مهاجرت در دره سیلیکون، گفت: “سؤالات شما برای انتشار دانشی که به مردم در سراسر جهان اجازه می دهد تا فراتر از مرزها بروند و رویاهای خود را دنبال کنند، حیاتی هستند.” چه با مردم سر و کار داشته باشید، چه با یک بنیانگذار یا به دنبال شغلی در سیلیکون ولی هستید، مایلم به سوالات شما در ستون بعدی پاسخ دهم.

اعضای TechCrunch + به ستون های هفتگی “سوفی عزیز” دسترسی دارند. از کد تبلیغاتی ALCORN برای خرید اشتراک یک یا دو ساله با 50٪ تخفیف استفاده کنید.


سوفی عزیز

آیا می توانید برای حمایت از اعضای تیم اوکراینی در حال تخلیه به ایالات متحده به شرکت ها راهنمایی و مشاوره ارائه دهید؟

بسیار قدردانی می شود!

– VC بزرگوار

سخاوتمند عزیز

شیوه مهاجرت موضوع تغییرات ژئوپلیتیکی و اکنون در نبردهای اوکراین بوده است. در نهایت، مهاجرت در مورد سفر یک فرد به سوی آزادی است: ما بر دیوارهای مرزی، شرایط تولد و شرایط فعلی (گاهی به معنای واقعی کلمه، گاهی اوقات به صورت مجازی) غلبه می کنیم تا در طول سفرهایمان به حق مادری، پتانسیل انسانی خود، از فضاهای مرزی عبور کنیم.

وقتی با عدم قطعیت رویدادهای جهانی، از جمله هر آنچه در اوکراین اتفاق می افتد، مواجه می شویم، ترسیدن آسان است. یکی از راه‌هایی که می‌توانیم از سر خود بیرون بیاییم و به گوش دادن به قلب‌هایمان بازگردیم، از طریق اعمال خدمات، گوش دادن به فراخوان حمایت از یکدیگر برای یافتن امنیت، امنیت و آزادی برای زندگی رویاهایمان است. اعمال ما که با عشق در عالم صغیر کاشته شده است، همیشه از جهان کلان حمایت می کند.

با توجه به جریان سوالاتی که در مورد موضوع مهاجرت اوکراینی به ایالات متحده دریافت می کنیم، در زیر دستورالعمل هایی در مورد اینکه چگونه بنیانگذاران، شرکت های فناوری و سرمایه های خطرپذیر ایالات متحده می توانند از شهروندان اوکراینی برای مهاجرت به ایالات متحده حمایت کنند، آورده شده است.

نامسته،

سوفی

چک لیستی از 10 مرحله برای شرکت های فناوری ایالات متحده برای حمایت از اوکراینی ها در زمینه مهاجرت

 1. فهرستی از تمام اعضای تیم خود که شهروند اوکراین هستند تهیه کنید.
 • آخرین مکان شناخته شده آنها را مشخص کنید. آیا آنها تابعیت دیگری دارند. آیا آنها ویزای ایالات متحده دارند و اگر دارند، در کدام دسته قرار دارند. آیا از اعضای خانواده اطلاع دارید چه کارمند و چه پیمانکار و هر تبصره دیگری.
 • اگر با این افراد ارتباط دارید، در صورت لزوم برای روش های ارتباطی پشتیبان برنامه ریزی کنید.
 • اوکراینی ها می توانند با خیال راحت اسناد را به صورت دیجیتالی ذخیره و به اشتراک بگذارند کوله پشتی A26 از UC Davis.
 1. کمک در سازماندهی سفر.
 • اگر هر یک از این افراد که در حال حاضر خارج از ایالات متحده هستند ویزای معتبری دارند که به آنها اجازه ورود به ایالات متحده را در هر وضعیتی می دهد، با ترتیب دادن سفر به ایالات متحده از آنها حمایت کنید.
 • شما می توانید فراتر از تهیه غذا و سرپناه برای سفر آنها بروید.
 • به موازات آن، در اسرع وقت با وکیل مهاجرت خود در مورد اقداماتی که می توان برای حمایت از آنها پس از ورود انجام داد، مانند تغییر وضعیت، صحبت کنید.
 • دولت ایالات متحده قبلاً در راستای منافع ملی استثنا قائل شده است و شهروندان اوکراینی با ویزای معتبر نباید برای ورود به ایالات متحده واکسن کووید یا آزمایش کووید منفی داشته باشند.
 1. از افراد واجد شرایط با برنامه های ESTA پشتیبانی کنید.
 • اگر هر یک از این افراد دارای تابعیت دوگانه در کشوری باشد که اجازه ESTA را می دهد، برنامه لغو روادید ایالات متحده، از آنها در درخواست این مجوز سفر الکترونیکی برای آمدن به ایالات متحده حمایت کنید.
 • به خاطر داشته باشید که افراد بر اساس شهروندی اوکراین نمی توانند واجد شرایط ESTA باشند.
 1. گزینه هایی را برای ویزای بین شرکتی و سرمایه گذار در نظر بگیرید.
 • اگر شرکت های تابعه در اوکراین دارید، فوراً در مورد ویزای L-1 با یک وکیل مهاجرت مشورت کنید. در صورت امکان از یک دادخواست مشترک استفاده کنید. فراموش نکنید که از پردازش درجه یک استفاده کنید.
 • اگر اکثریت شرکت‌های اوکراینی در ایالات متحده هستید، با وکیل خود در مورد ویزای E-2 برای همه شهروندان اوکراینی که دارای مهارت‌های اولیه هستند صحبت کنید.
 • برای E-2، بر خلاف L-1، هیچ الزامی وجود ندارد که شهروندان اوکراینی حداقل یک سال از سه سال گذشته را در شرکت شما کار کرده باشند.
 1. با ارائه دهنده حقوق و دستمزد جهانی خود برای اشخاص ثالث صحبت کنید.
 • اگر از راه حل دستمزد جهانی برای کارگران قراردادی در اوکراین استفاده می کنید و می خواهید آنها را به ایالات متحده بیاورید، با تامین کننده خود در مورد مسیرهای این افراد به ایالات متحده صحبت کنید – چه به عنوان پیمانکار یا به عنوان کارمند خود.
 • این گزینه ها ممکن است شامل، اما محدود به L-1 برای نهادهای منتقل شده داخلی باشد (اگرچه تضمینی برای تایید نیست).
 • اگر شخص حقوقی در ایالات متحده ندارید، یک H-1B با یا بدون قرعه کشی با راه حل حقوق و دستمزد جهانی شما که به عنوان نماینده / متقاضی عمل می کند نیز ممکن است یک گزینه باشد. (گزینه های H1B بیشتر در زیر، از جمله جزئیات در مسیرهای مختلف اگر یک شخص حقوقی در ایالات متحده دارید.)
 1. به تیم خود در دریافت ویزا برای کشورهای ثالث کمک کنید.

اگر به طور موقت پیمانکاران خود را به کشور ثالثی از اوکراین منتقل می کنید و از راه حل پرداخت جهانی خود برای استخدام موقت آنها در آنجا استفاده می کنید، از این کارگران با ویزای کاری ایالات متحده حمایت مالی کنید تا پس از اقامت در کشور ثالث آنها را به ایالات متحده ببرید.

آنها ممکن است بتوانند برای ویزای ایالات متحده در کنسولگری آن کشور ثالث درخواست دهند.

 1. در مورد آن فکر کنید همه چيز گزینه های H-1B

اگر H-1B را مد نظر دارید، دو مسیر اصلی وجود دارد. لاتاری تا 18 مارس 2022 ادامه دارد.

همچنین می‌توانید گزینه H-1B را بدون محدودیت از طریق یک سازمان غیرانتفاعی به‌عنوان Open Avenues مشاهده کنید. سپس با وکیل مهاجرت خود همکاری کنید تا تعداد نامحدودی ویزای کار H-1B را در هر زمانی از سال بدون قرعه کشی دریافت کنید.

 1. گزینه های اضافی را برای صاحبان مشاغل در نظر بگیرید.

بنیانگذاران استارت آپ های اوکراینی ممکن است گزینه هایی مانند O-1A را برای توانایی های استثنایی، آزادی مشروط برای یک کارآفرین بین المللی و ویزای سرمایه گذار E-2 در نظر بگیرند، زیرا اوکراین و ایالات متحده یک توافقنامه سرمایه گذاری دارند.

برخی از مردم می خواهند بدانند که آیا می توانند به اوکراینی ها در برنامه EB-5 کمک کنند، اما زمان واقعاً کار نمی کند زیرا EB-5 ممکن است چندین سال طول بکشد تا اولین تأییدیه را دریافت کند. بنابراین، راه اندازی یک کسب و کار E-2 ممکن است گزینه کوتاه مدت موثرتری باشد و ممکن است راه های مختلفی برای حمایت از گرین کارت دنبال شود.

 1. فرصت های بشردوستانه می تواند یک چالش باشد.

درخواست پناهندگی مستلزم آن است که شخصی قبلاً در ایالات متحده بوده و تحت آزار و اذیت قرار گرفته باشد یا ترس موجهی از آزار و اذیت به دلایل بسیار محدود داشته باشد. حتی برای افرادی که واجد شرایط هستند، اغلب سال ها طول می کشد تا پرونده پناهندگی آنها اعطا شود، بنابراین پناهجویان اغلب برای مدت طولانی احساس می کنند که از تماس خارج می شوند.

گزینه دیگری به نام “آزادی مشروط بشردوستانه” به طور گسترده توسط افرادی که از افغانستان فرار کردند در تابستان 2021 استفاده شد. USCIS بسیار عقب بود.

بنابراین، اولویت – در صورت امکان – باید یافتن گزینه‌های ویزای غیر مهاجرتی باشد، زمانی که دادخواست USCIS اجازه پردازش حق بیمه را می‌دهد.

 1. اگر کارمندان و دانشجویان بین المللی در ایالات متحده دارید که قبلاً برای شرکت شما کار می کنند یا دوره های کارآموزی را انجام می دهند، در اسرع وقت با وکیل مهاجرت خود در مورد حمایت از این افراد با راه حل های طولانی مدت غیرمهاجرتی و کارت سبز صحبت کنید تا آنها بتوانند با خیال راحت در آمریکا بمانید

آیا از سوفی سوالی دارید؟ اینجا ازش بپرس ما حق ویرایش مطالب ارسالی شما را برای وضوح و/یا فضا محفوظ می داریم.

اطلاعات ارائه شده در “سوفی عزیز” اطلاعات عمومی است نه مشاوره حقوقی. برای اطلاعات بیشتر در مورد محدودیت های “سوفی عزیز”، لطفا سلب مسئولیت کامل ما را ببینید. “سوفی عزیز” یک علامت تجاری ثبت شده است. می توانید مستقیماً با سوفی در قانون مهاجرت Alcorn تماس بگیرید.

پادکست سوفی، قانون مهاجرت برای استارت‌آپ‌های فناوری، در همه پلتفرم‌های اصلی در دسترس است. اگه میخوای مهمون باشی درخواست قبول میکنه!