منو سایت

سوفی عزیز: پشتیبانی از اوکراینی ها با H-1B و موارد دیگر

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
سوفی عزیز: پشتیبانی از اوکراینی ها با H-1B و موارد دیگر

در اینجا شماره دیگری از سوفی عزیز، ستون مشاوره مهاجرت در مورد کار در شرکت های فناوری است.

سوفی آلکورن، وکیل مهاجرت در سیلیکون ولی، گفت: «سؤالات شما برای انتشار دانشی که به مردم در سراسر جهان اجازه می دهد تا فراتر از مرزها بروند و رویاهای خود را دنبال کنند، حیاتی هستند. چه با مردم سر و کار داشته باشید، چه با یک بنیانگذار یا به دنبال کار در سیلیکون ولی هستید، مایلم به سوالات شما در ستون بعدی پاسخ دهم.

اعضای TechCrunch + به ستون های هفتگی “سوفی عزیز” دسترسی دارند. از کد تبلیغاتی ALCORN برای خرید اشتراک یک یا دو ساله با 50٪ تخفیف استفاده کنید.


سوفی عزیز

ما یک شرکت نوپا هستیم که در حال حاضر یک کارمند از اوکراین داریم که با ویزای H-1B برای ما کار می کند. او در تلاش است تا پدر و مادرش را از اوکراین خارج کند.

ما همچنین یک کارمند آینده اوکراینی را معرفی کردیم که در قرعه کشی H-1B به لهستان گریخت، اما هنوز انتخاب نشده است.

چگونه می توانیم از آنها حمایت کنیم؟

– متحد با اوکراین

یونایتد عزیز،

از شما برای حمایت از تیم خود و عزیزانشان نه تنها به عنوان کارگر بلکه به عنوان مردم سپاسگزاریم. وقتی تیم‌ها (و افراد) با مشکلاتی از این دست برخورد می‌کنند، تنوعی که می‌توان از طریق مهاجرت ارتقا داد، انعطاف‌پذیری را ایجاد می‌کند. پایداری، مراقبت و بازی کلید شکوفایی در موقعیت هایی هستند که متغیر، نامطمئن، پیچیده و مبهم هستند.

نگاهی به منابع و اطلاعات ستون قبلی من در مورد نحوه کمک به اوکراینی ها بیندازید، مانند کمک سفر و کوله پشتی A26، که به دانشجویان و متخصصان آسیب دیده از جنگ اجازه می دهد تا اسناد را ایمن و در دسترس نگه دارند. اگر می‌توانند، به همه توصیه می‌کنم در صورت آسیب دیدن باتری تلفن همراه و کامپیوتر، کپی کاغذی از مدارک مهم، حتی پاسپورت‌های منقضی شده، داشته باشند. NAFSA: انجمن معلمان بین المللی همچنین فهرستی از منابع مهاجرتی را ارائه می دهد که عمدتاً دانش آموزان اوکراینی را هدف قرار می دهد، اما حاوی اطلاعات مفیدی برای همه اوکراینی ها است.

مثل همیشه، توصیه می‌کنم با یک وکیل مهاجرت مشورت کنید که می‌تواند استراتژی‌ها و برنامه‌های احتمالی را بر اساس پیش‌زمینه و شرایط منحصر به فرد کارمند، کارمند احتمالی و خانواده‌های آنها ایجاد کند.

تصویر ترکیبی سوفی آلکورن وکیل مهاجرت در مقابل لوگوی TechCrunch.

اعتبار تصویر: جوانا بونیاک / سوفی الکورن (در یک پنجره جدید باز می شود)

پدر و مادر کارمند شما

ممکن است شرکت شما پرداخت هزینه های سفر و هرگونه هزینه قانونی مرتبط با تلاش های کارمند شما برای کمک به والدین خود را برای رسیدن به ایالات متحده در نظر بگیرد.

با این حال، کارمند شما باید در نظر داشته باشد که ویزای بازدید کننده احتمالاً در حال حاضر گزینه مناسبی نیست. مانند اکثر ویزاهای غیر مهاجرتی دیگر، هم ویزای بازدید تجاری B-1 و هم ویزای بازدید کننده لذت B-2 نیاز به نشان دادن به مقامات مهاجرت دارند که شما قصد ندارید به طور دائم در ایالات متحده بمانید و خانه و زندگی داشته باشید. که برای بازگشت به کشور خود

فقط چند ویزای غیر مهاجرتی به شما اجازه می دهد که قصد دوگانه داشته باشید، به این معنی که شما قصد دارید برای اقامت دائم (گرین کارت) در ایالات متحده اقدام کنید. فقط ویزای قرارداد E-2، ویزای تخصصی H-1B، ویزای جابجایی L-1 و ویزای اضطراری O-1A به دارندگان آنها این امکان را می دهد که قصد مضاعف داشته باشند – و همه این ویزاهای کاری نیاز به یک کارفرما برای حامیان مالی دارند.

بسته به تحصیلات، مهارت ها و تجربه والدین کارمند شما، شرکت شما ممکن است در صورت واجد شرایط بودن، از هر یک از والدین برای ویزای کاری، مانند H-1B حمایت مالی کند. اگر شرکت شما قبل از پایان دوره ثبت نام در 18 مارس 2022 برای بخت آزمایی H-1B ثبت نام کرده باشد، ممکن است شرکت شما در نظر دارد موقعیت H-1B را در دانشگاه یا موسسه تحقیقاتی که از قرعه کشی H-1B معاف است، آزاد کند. یا از طریق یک H-1B همزمان آزاد شده از حد بالا، با کمک سازمانی مانند Open Avenues Foundation، یک سازمان غیرانتفاعی که برای کمک به بسیاری از مشتریان و استارت آپ ها با آن همکاری کردم.

بنیاد خیابان‌های باز با کالج‌ها و دانشگاه‌ها برای ایجاد موقعیت‌های H-1B برای متخصصان بین‌المللی در زمینه‌های STEM و کسب‌وکار همکاری کرده است تا دانشجویان را در پروژه‌های یادگیری تجربی برای حدود پنج ساعت در هفته هدایت کند. هنگامی که خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده این H-1B را تأیید کرد، که از سقف معاف است، یک کارفرمای خصوصی نیز واجد شرایط حمایت از آن شخص برای H-1B بدون شرکت در قرعه کشی سالانه H-1B است. برای اطلاعات بیشتر به این ستون قبلی سوفی عزیز مراجعه کنید.

والدین کارمند شما همچنین می توانند در پاییز امسال برای برنامه ویزای مهاجرت مالی 2024، که به عنوان قرعه کشی سالانه گرین کارت نیز شناخته می شود، ثبت نام کنند. هر ساله وزارت امور خارجه آمریکا 50000 گرین کارت برای مهاجران کشورهایی با نرخ مهاجرت پایین در ایالات متحده صادر می کند. هر سال، وزارت امور خارجه دستورالعمل های درخواست را منتشر می کند که شامل کشورهای واجد شرایط می شود. در سال های گذشته، مردم اوکراین شرایط را داشتند. در اینجا دستورالعمل های سال مالی 2023 به زبان انگلیسی و اوکراینی آمده است.

یک راه حل بسیار طولانی تر – که چندین سال طول می کشد – این است که اگر کارمند شما شهروند ایالات متحده شود و از والدین خود برای دریافت گرین کارت حمایت مالی کند. اگر شرکت شما هنوز این کار را انجام نداده است، با حمایت مالی از کارمندان خود برای دریافت گرین کارت، مانند کارت سبز EB-1A برای توانایی های برجسته، کارت سبز EB-2 NIW (معافیت از منافع ملی) یا گرین کارت PERM حمایت کنید. . کارمند شما می تواند پس از سه سال با گرین کارت بر اساس ازدواج یا پنج سال با سایر گرین کارت ها برای شهروندی ایالات متحده درخواست دهد.

کارمند آینده شما

برای کارمند آینده شرکت خود، به او کمک کنید تا به مکانی امن در کشور دیگری برسد و از یک ارائه دهنده حقوق و دستمزد جهانی برای استخدام موقت او به عنوان پیمانکار، حتی قبل از فرآیند قرعه کشی H-1B و درخواست ها، استفاده کنید.

اگر او در قرعه کشی H-1B انتخاب نشد، در اینجا چند گزینه وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

  • آزاد شده از سقف H-1B، که در بالا ذکر کردم.
  • ویزای تبادل آموزشی و فرهنگی J-1 برای حرفه ای ها، برنامه ای که توسط وزارت امور خارجه ایالات متحده اداره می شود و نیاز به همکاری با یک سازمان حامی دارد.
  • O-1A برای توانایی های استثنایی دارای شرایط صلاحیتی است که سخت تر از H-1B است، اما تغییرات اخیر شرایط را برای فارغ التحصیلان STEM، به ویژه آنهایی که دارای مدرک دکترا هستند، آسان کرده است.
  • برنامه ویزای تنوع که در بالا ذکر شد.

مجدداً از اینکه با من در مورد سؤالات خود تماس گرفتید و از پشتیبانی کارکنان خود با استفاده از ابزارهای مهاجرت ایالات متحده استفاده می کنید، سپاسگزارم.

بهترین ها،

سوفی


آیا از سوفی سوالی دارید؟ اینجا ازش بپرس ما حق ویرایش مطالب ارسالی شما را برای وضوح و/یا فضا محفوظ می داریم.

اطلاعات ارائه شده در «سوفی عزیز» اطلاعات عمومی است نه مشاوره حقوقی. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محدودیت های “سوفی عزیز”، لطفا سلب مسئولیت کامل ما را ببینید. “سوفی عزیز” یک علامت تجاری ثبت شده است. می توانید مستقیماً در قانون مهاجرت آلکورن با سوفی تماس بگیرید.

پادکست سوفی، قانون مهاجرت برای استارت‌آپ‌های فناوری، در همه پلتفرم‌های اصلی در دسترس است. اگه میخوای مهمون باشی درخواست قبول میکنه!