منو سایت

سوفی عزیز: 2 سوال در مورد آخرین اخبار مهاجرت

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
سوفی عزیز: 2 سوال در مورد آخرین اخبار مهاجرت

در اینجا شماره دیگری از سوفی عزیز، ستون مشاوره مهاجرت در مورد کار در شرکت های فناوری است.

سوفی آلکورن، وکیل مهاجرت در سیلیکون ولی، گفت: «سؤالات شما برای انتشار دانشی که به مردم در سراسر جهان اجازه می دهد تا فراتر از مرزها بروند و رویاهای خود را دنبال کنند، حیاتی هستند. فرقی نمی‌کند که در عملیات انسانی، موسس، یا به‌دنبال شغل در سیلیکون ولی هستید، می‌خواهم به سؤالات شما در ستون بعدی پاسخ دهم.»

اعضای TechCrunch + به ستون های هفتگی “سوفی عزیز” دسترسی دارند. از کد تبلیغاتی ALCORN برای خرید اشتراک یک یا دو ساله با 50٪ تخفیف استفاده کنید.


سوفی عزیز

سال آینده فوق لیسانس مالی را می گذرانم.

هدف من این است که زمانی که در F-1 OPT هستم، یکی از بنیانگذاران استارت آپ فین تک باشم. شنیده ام که با توجه به لیست گسترده فیلدهای STEM، ممکن است بتوانم برای STEM OPT واجد شرایط باشم. آیا با شروع STEM OPT می توانم به کار خود ادامه دهم؟

– بنیانگذار متمرکز

عزیز متمرکز،

بله، بر اساس به‌روزرسانی‌های قانونی اخیر، می‌توانید واجد شرایط تمدید 24 ماهه STEM OPT در حوزه مالی خود باشید. وزارت امنیت داخلی ایالات متحده، که بر خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) نظارت دارد، اخیراً تجزیه و تحلیل مالی و 21 رشته تحصیلی دیگر را به لیست مدارک تحصیلی STEM واجد شرایط اضافه کرده است. با دفتر دانشجویان بین المللی در دانشگاه خود صحبت کنید تا تأیید کنید که بر اساس رشته تحصیلی خود واجد شرایط STEM هستید.

دریافت مجوز کار STEM OPT در حین ادامه کار برای شرکتی که شما یکی از آنها را تأسیس می کنید می تواند دشوار باشد، بنابراین توصیه می کنم با یک وکیل مهاجرت با تجربه کار کنید. ایجاد و کار برای شرکت خود است تحت OPT مجاز است، اما تنها در صورتی می‌توانید واجد شرایط برای تمدید STEM OPT شوید که بتوانید ثابت کنید، علی‌رغم وضعیت بنیان‌گذار خود، یک رابطه شغلی صادقانه با شرکت خود دارید و تمام الزامات نظارتی رعایت شده است.

همانطور که توسط STEM OPT نیاز است، شرکت شما همچنین باید یک برنامه آموزشی رسمی و اهداف یادگیری برای شما ایجاد کند و در سیستم E-Verify USCIS ثبت نام کند.

تصویر ترکیبی سوفی آلکورن وکیل مهاجرت در مقابل لوگوی TechCrunch.

اعتبار تصویر: جوانا بونیاک / سوفی الکورن (در یک پنجره جدید باز می شود)

شما می خواهید مطمئن شوید که استارتاپ شما تمام الزامات STEM OPT را برآورده می کند و در مورد سایر گزینه های مهاجرت راهنمایی دریافت می کنید که به شما امکان می دهد با استارتاپ خود در ایالات متحده به زندگی، رشد و شکوفایی خود ادامه دهید. لاتاری 1B اگر واجد شرایط هستید.

مهلت ثبت نام امسال از 1 تا 18 اسفند می باشد. واجد شرایط بودن برای STEM OPT هر سال شانس بیشتری برای انتخاب شدن در قرعه کشی H-1B به شما می دهد و شرکت شما می تواند چندین سال متوالی شما را ثبت کند.

گسترش فهرست حوزه های STEM واجد شرایط برای STEM OPT بخشی از تلاش بیشتر دولت بایدن هریس برای گسترش سیاست های مهاجرت به منظور جذب و حفظ استعدادهای جهانی STEM، تحریک نوآوری و تقویت اقتصاد ایالات متحده است. سیاست‌های جدید همچنین بر ویزای تبادل آموزشی و فرهنگی J-1، ویزای تعالی O-1A و گرین کارت EB-2 NIW (معافیت از منافع ملی) تأثیر می‌گذارد. اگر هر یک از این گزینه های دیگر مهاجرت ممکن است برای شما مفید باشد، با وکیل خود صحبت کنید.

در واقع، دیشب، رئیس جمهور جو بایدن در سخنرانی وضعیت اتحادیه گفت:

ما می‌توانیم همه این کارها را با روشن نگه داشتن مشعل آزادی انجام دهیم، که نسل‌هایی از مهاجران را به این سرزمین آورده است – اجداد من و بسیاری از شما.

راهی برای شهروندی برای رویاپردازان، کسانی که وضعیت موقت دارند، کارگران کشاورزی و کارگران کلیدی فراهم کنید.

من معتقدم که شما و بسیاری دیگر که تحصیلات پیشرفته را دنبال می‌کنید و استارت‌آپ‌های پیشرو را در ایالات متحده ایجاد می‌کنید، قطعاً «کارگران کلیدی» در نظر گرفته می‌شوید، بنابراین بیایید روی اصلاحات مهاجرت تمرکز کنیم.

با آرزوی بهترین ها برای سفر شما

– سوفی


سوفی عزیز

چه خبر در مورد ویزای استارت آپ که سال گذشته در کنگره معرفی شد؟

– بنیانگذار در فلوریدا

بنیانگذار محترم

ویزای استارت آپ هنوز در کنگره زنده است! ماه گذشته، ویزای راه اندازی نماینده زوئی لوفگرن (D-CA)، که در قانون استخدام مهاجر (LIKE) او گنجانده شده بود، به آمریکا اضافه شد و فرصت هایی برای تولید، برتری فناوری و قدرت اقتصادی (COMPETES) قانون HR 4521 ایجاد کرد.

قانون “رقابت با آمریکا” که اخیراً توسط مجلس نمایندگان از طریق خطوط حزبی تصویب شده است، نسخه ای از مجلس سنا قانون نوآوری و رقابت ایالات متحده است (ص 1260). این یک لایحه جامع است که به دنبال سرمایه گذاری در تولید نیمه هادی های محلی و تحریک تحقیقات و فناوری برای رقابتی تر کردن ایالات متحده با چین است. سنا قانون آن را سال گذشته تصویب کرد. خیلی باحاله، اینطور نیست؟ ما قطعا هیجان زده هستیم.

قانون اتاق یک دسته روادید W (غیر مهاجرتی) را برای موسسان شرکت‌های نوپا و کارمندان کلیدی که سهمی از مالکیت در استارت‌آپ خود دارند و آنها و شرکت‌های تازه‌کارشان واجد شرایط خاصی هستند، ایجاد می‌کند.

برای واجد شرایط بودن برای ویزای W برای سه سال اول:

  • استارت آپ باید یک شرکت آمریکایی باشد که کمتر از پنج سال از عمر آن می گذرد.
  • متقاضی ویزای W باید حداقل 10 درصد از سهام خود را در استارت آپ داشته باشد.
  • متقاضی ویزای W باید نقش محوری و فعالی در راه اندازی داشته باشد.
  • این استارت آپ باید حداقل 250000 دلار از سرمایه گذاران آمریکایی یا حداقل 100000 دلار از یارانه های فدرال، ایالتی یا دولت محلی دریافت کرده باشد.

باز هم هست! خانواده های دارندگان ویزای W واجد شرایط دریافت ویزای W وابسته خواهند بود. این قانون اجازه می دهد ویزای W را برای سه سال دیگر در صورت رعایت شرایط خاص تمدید کند. دارندگان ویزای W ممکن است واجد شرایط دریافت گرین کارت باشند، که از محدودیت های عددی سالانه و محدودیت های خاص کشور معاف هستند.

قانون رقابت در ایالات متحده علاوه بر ایجاد ویزای راه اندازی، افراد و خانواده هایشان را نیز در صورت داشتن مدرک دکترا در STEM از محدودیت های عددی و ملی گرین کارت معاف می کند.

اگر می توانید کمی وقت بگذارید، می توانید به ایجاد حمایت برای ویزای استارت آپ کمک کنید: سفر کارآفرینی خود را با سناتورهای خود به اشتراک بگذارید تا آنها را تشویق کنید تا ویزای راه اندازی را در لایحه رقابت پذیری سنا بگنجانند و به آنها اطلاع دهید که چرا یک استارت آپ چیست. ویزا برای حفظ رقابت و نوآوری ایالات متحده مورد نیاز است.

در همین حال، اگر به دنبال گزینه هایی هستید که در حال حاضر در دسترس شما هستند، معافیت مشروط بین المللی (IEP) را در نظر بگیرید. لطفا توجه داشته باشید که حداقل نیازهای سرمایه گذاری و کمک هزینه تقریباً 6 درصد در سال گذشته افزایش یافته است. این ستون قبلی Dear Sophie را بررسی کنید، که در مورد IEP و سایر گزینه های ویزا و گرین کارت برای بنیانگذاران استارت آپ صحبت می کند.

حتماً دوباره اینجا را برای به روز رسانی ویزای اولیه خود بررسی کنید.

– سوفی


آیا از سوفی سوالی دارید؟ اینجا ازش بپرس ما این حق را برای خود محفوظ می داریم که ارسالی شما را برای وضوح و/یا فضا ویرایش کنیم.

اطلاعات ارائه شده در «سوفی عزیز» اطلاعات عمومی است نه مشاوره حقوقی. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محدودیت های “سوفی عزیز”، لطفا سلب مسئولیت کامل ما را ببینید. “سوفی عزیز” یک علامت تجاری ثبت شده است. می توانید مستقیماً در قانون مهاجرت آلکورن با سوفی تماس بگیرید.

پادکست سوفی، قانون مهاجرت برای استارت‌آپ‌های فناوری، در همه پلتفرم‌های اصلی در دسترس است. اگه میخوای مهمون باشی درخواست قبول میکنه!