منو سایت

سومین هفته متوالی برش های فنی در کتاب ها

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
سومین هفته متوالی برش های فنی در کتاب ها

فکر کردی بازار اینطوریه برای سرمایه گذاران خطرپذیر بد استاما کارگران واقعی پشت شرکت‌های فناوری که از آنها حمایت می‌کردند چطور؟

برای سومین هفته متوالی از نوشتن مروری بر تعدیل‌های فنی خودداری می‌کنیم، زیرا باز هم کاهش‌هایی در مراحل و بخش‌های مختلف وجود دارد. در ماه گذشته، شرکت‌های فناوری دولتی و خصوصی اخراج گسترده کارکنان در بخش‌های مختلف را اعلام کردند. کارمندان Section4، Carvana، DataRobot، Mural، Robinhood، On Deck، Thrasio، MainStreet و Netflix تحت تأثیر اخراج‌ها قرار گرفته‌اند. برخی از شرکت‌های بزرگ‌تر مانند توییتر و متا در حال تعلیق اجاره هستند یا تغییر استراتژی را اعلام می‌کنند، مانند اوبر.

همانطور که شعار ما بود، همانطور که ما کاهش هایی را که صنعت فناوری را فرا گرفته است اعلام کردیم: اخراج برای شرکت ها اتفاق نمی افتد، بلکه برای مردم اتفاق می افتد. به خصوص برای تکنسین های مستقر در ایالات متحده، اخراج کارکنان فقط به معنای از دست دادن درآمد نیست – بلکه به معنای از دست دادن مراقبت های بهداشتی خطرناک از نظر پزشکی است.

بیایید نگاهی بیندازیم که کدام شرکت ها در این هفته تخفیف اعلام کردند.

اخراج نتفلیکس همچنان ادامه دارد

پس از اخراج چند هفته پیش به بخش محتوای نتفلیکس تودوم، 150 کارمند دیگر که عمدتاً ساکن ایالات متحده بودند، به اضافه 70 کارمند انیمیشن دیگر اخراج شدند.

سخنگوی نتفلیکس در بیانیه ای ایمیلی نوشت: «همانطور که در مورد سود توضیح دادیم، کاهش رشد درآمد ما به این معنی است که ما همچنین باید رشد هزینه خود را به عنوان یک شرکت کاهش دهیم. نتفلیکس درآمدی معادل 7.87 میلیارد دلار در سه ماهه اول سال 2022 و از دست دادن قابل توجه 200000 مشترک گزارش کرده است.

پیمانکاران نیز تحت تأثیر این تعدیل‌ها قرار گرفتند، اما تعداد کارگرانی که تحت تأثیر این نام قرار می‌گیرند نامشخص است. TechCrunch از نتفلیکس درخواست کرد که گزارش هایی مبنی بر اخراج کارکنان کانال های اجتماعی مختلف مانند Strong Black Lead، Golden، Most و Con Todo از نتفلیکس ارائه دهد، اما نتفلیکس گفت که این شرکت تصمیم گرفته است قرارداد خود را با آژانس های خاصی که قبلاً برای اجراها استخدام می کرد تمدید نکند. با این حال، دیدن افراد عجیب و غریب و رنگین پوستان شغل خود را از دست می دهند که به نتفلیکس کمک کرد تا از این مخاطبان مراقبت کند، خوب نیست.

وضعیت تک شاخ پیکسارت او را نجات نداد

کمتر از یک سال پیش، Picsart 130 میلیون دلار از سافت‌بانک جمع‌آوری کرد و باعث شد سازندگان بصری در یونیکورن با ارزش بیش از 1 میلیارد دلار راه اندازی شوند. به نظر می‌رسد که نسخه باریک‌تر و مدرن‌تر Adobe، اوضاع برای Picsart بدتر شده است، که این هفته 8 درصد از کارکنان خود را اخراج کرد و 90 نفر را تحت تأثیر قرار داد. دیگر شرکت‌های تحت حمایت سافت‌بانک، مانند Cameo، که سال گذشته نیز تبدیل به یک تک شاخ شد، به سادگی کاهش دادند. زمانی که الکس ویلهلم آخرین بار پیکسارت را پوشش داد، خاطرنشان کرد که انتظار می‌رود شرکت سهامی عام شود – این هنوز اتفاق نیفتاده است، که ممکن است سرنخی از آنچه در شرکت اتفاق می‌افتد برای تسریع چنین کاهش‌هایی باشد.

Cars24 هند 600 شغل را اخراج می کند

Cars24، یک بازار خودروهای کارکرده که آخرین بار توسط سرمایه گذاران سرمایه گذاری خطرپذیر آن 3.3 میلیارد دلار ارزش داشت، 600 شغل – یا 6٪ از کل نیروی کار خود – را در این هفته کاهش داد. استارت‌آپ Series G به تازگی یک دور 400 میلیون دلاری جمع‌آوری کرده است، که این کاهش را بیشتر برای گسترش مسیر از ناتوانی در پرداخت صورت‌حساب‌ها می‌سازد.

همانطور که Manish Singh خود ما گزارش می دهد، Cars24 یکی از بسیاری از استارت آپ های هندی است که در چند هفته گذشته افراد را اخراج کرده است. او گفت که کارمندان Vedantu، Unacademy، Meesho، OkCredit، Trell، Furlenco و Lido نیز چندین نقش را بریده اند.

استارت‌آپ‌های بازار، مانند Cars24، در دوران رکود به‌ویژه آسیب‌پذیر هستند. عادت‌های مصرف‌کننده می‌تواند به شدت بی‌ثبات شود، به این معنی که تقاضا ممکن است کاهش یابد در حالی که عرضه ثابت بماند یا حتی افزایش یابد. ایجاد تعادل در هر دو طرف، بزرگترین هنر برای هر استارتاپی در بازار است، اما پیش‌بینی ثبات درآمد زمانی دشوار می‌شود که دیگران به وقفه رسیده‌اند.

Skillz تیم تجارت الکترونیکی را کاهش می دهد

این شرکت به TechCrunch تایید کرد که شرکت ورزشی Skillz اوایل این هفته 70 کارمند، حدود 10 درصد از تیم را اخراج کرد. هیچ رهبر تحت تأثیر این کاهش قرار نگرفت.

این شرکت در بیانیه‌ای ایمیلی اعلام کرد: «ما تصمیم گرفته‌ایم منابع و سرمایه‌گذاری‌های خود را سازماندهی کنیم تا رشد سودآور خود را افزایش دهیم و به اجرای بیشتر در برابر دیدگاه خود برای ایجاد یک لایه رقابتی در اینترنت دست یابیم.» “این تنظیم مجدد برخی از برنامه‌های ما و در نتیجه افراد تیم ما را تغییر داده است، زیرا ما سطوح منابع خود را برای ادامه ارائه یک تجربه عالی از بازی در اولویت قرار می‌دهیم و به توسعه‌دهندگان بازی‌های بیشتری اجازه می‌دهیم تا خلاقیت‌های خود را زنده کنند.”

بیانیه این شرکت کنایه آمیز است. برای حمایت بهتر از جامعه خارجی خود، جامعه داخلی خود را کاهش می دهد. این شرکت می‌گوید که قصد دارد به استخدام در برخی از حوزه‌های کسب‌وکار ادامه دهد، اما اشاره‌ای به کدام یک از آنها نکرد.