منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • سیری در آخرین به‌روزرسانی iOS یک گزینه صوتی جدید با جنسیت خنثی دریافت می‌کند

سیری در آخرین به‌روزرسانی iOS یک گزینه صوتی جدید با جنسیت خنثی دریافت می‌کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Log4Shell برای هک سرورهای VMWare استفاده می شود

اپل صدای جدیدی از سیری را توسعه داده است که در نسخه‌های بتا نرم‌افزار iOS 15.4 خود در دسترس است، که به‌خاطر مردانه یا زنانه به نظر نمی‌رسد. تصمیم برای معرفی صدایی بی طرف از لحاظ جنسیتی، چیزی است که غول فناوری یک گام دیگر از انتقادات مبنی بر اینکه دستیارهای دیجیتال به طور تاریخی کلیشه های جنسیتی ناعادلانه را تقویت کرده اند، برداشته است.

در طول سال‌ها، ناظران و کارشناسان صنعت استدلال کرده‌اند که ایجاد دستیارهای صوتی با نام‌هایی با صدای زنانه – مانند الکسا، سیری و کورتانا – که با صدای زنانه صحبت می‌کنند، نشان می‌دهد که زنان باید کسانی باشند که دستورات شما را اجرا می‌کنند. هر بار و حتی سوء استفاده شما را. یک مطالعه سازمان ملل همچنین خواستار دستیاران صوتی زن و سبک های مطیع و حتی گاهی معاشقه و پنهان آنها شد.

مشکل سازتر این است که تصمیم به ساخت تعداد زیادی از دستیارهای زن مجازی به طور پیش فرض احتمالاً ناشی از عدم تنوع در تیم هایی است که مسئول ساخت فناوری روزانه ما هستند. این مشکل نه تنها منجر به انتخاب های نسنجیده با آرای هوش مصنوعی می شود، بلکه پیشرفت ابزارهای مفید برای زنان را نیز کند می کند. به عنوان مثال، سال ها طول کشید تا اپل متوجه شود که برنامه Health احتمالاً باید دارای ویژگی ردیابی دوره باشد، با توجه به اینکه این یک معیار بهداشتی است که تقریباً با نیمی از جمعیت انسان مرتبط است.

اپل، به اعتبار خود، سال گذشته با انتشار به‌روزرسانی‌ای که صداهای متنوع‌تری را منتشر کرد، نگرانی‌های مربوط به صدای سیری را برطرف کرد و باعث شد صدای سیری دیگر به‌طور پیش‌فرض زن نباشد.

اما اگر اصلاً مجبور نبودید به جنسیت دستیار صوتی هوش مصنوعی خود فکر کنید چه؟

این بدیهی است که قصد اینجا با اضافه شدن صدای جدید و پنجم سیری وجود دارد، اگرچه اپل هنوز به صراحت این را نگفته است.

با این حال، کد نرم افزار iOS سرنخ هایی برای تفکر اپل ارائه می دهد.

توسعه دهنده استیو موسر پیدا شد مرجع به صدای بی طرفانه Siri در نسخه های قبلی iOS 15.4 بتای این هفته او متذکر شد پنجمین صدای آمریکایی سیری با نام کوین به نسخه بتا 4 اضافه شد.

کوین، نامی با اصالت ایرلندی، نامی شناخته شده است که از نظر جنسیت خنثی است که در طول سال ها برای پسران و دختران استفاده می شود. تصادفی نیست که این نام صدای جدید سیری است. (با این حال، اپل نام فایل های صوتی کاربر نهایی را نمایش نمی دهد – آنها در رابط کاربری فقط به عنوان صدای 1، صدای 2، صدای 3 و غیره شناسایی می شوند.)

ممکن است در نهایت صدای کوین را بشنوید و تصمیم بگیرید که در گوش شما کمی زنانه یا مردانه به نظر برسد. اگر چه، اگر ذهن خود را به گونه ای در نظر بگیرید که آن را بشنوید، ممکن است تفسیر شما تغییر کند تا تفکر شما را منعکس کند.

علاوه بر این، صدای جدید بدون بازگشت به ریتم رباتیک دیگر، از نظر جنسیت خنثی به نظر می رسد. صدا همچنان انسانی به نظر می رسد، یعنی با همان تمایل طبیعی و انتقال نرمی که در سایر صداهای سیری، اعم از جدید و قدیمی شنیده می شود.

اپل به TechCrunch می گوید که صدای جدید توسط یکی از اعضای انجمن LGBTQ + ضبط شده است. برای ارائه صداهای طبیعی خود از فناوری متن به گفتار خنثی (Neural TTS) استفاده می کند. همه صداهای انگلیسی زبان از Neural TTS و همچنین صداهای شش زبان دیگر (فرانسوی، آلمانی، اسپانیایی، چینی، ژاپنی و کره ای) استفاده می کنند. در مجموع، کاربران سیری می‌توانند هنگام راه‌اندازی دستگاه خود و انتخاب صدای سیری دلخواه خود، از 16 زبان مختلف انتخاب کنند.

وقتی صحبت از گنجاندن به میان می‌آید، اپل نه تنها بر صدای سیری، بلکه بر آنچه که دستیار دیجیتال می‌گوید نیز تمرکز کرده است. طی چند سال گذشته، اپل پاسخ‌های سیری را به زندگی سیاه‌پوستان مهم است و نفرت آسیایی را متوقف کرده اضافه کرده و پاسخ‌های قوی به اظهارات توهین‌آمیز بر اساس جنسیت یا جنسیت ارائه کرده است. اپل همچنین ویژگی های صوتی مقرون به صرفه تری مانند صفحه نمایش صحبت کردن، دیکته و کنترل صدا را معرفی کرده است.

یکی از سخنگویان اپل در پاسخ به سوالات ما در مورد صدای جدید سیری گفت: “ما هیجان زده هستیم که یک صدای سیری جدید را به انگلیسی زبانان معرفی کنیم و به مصرف کنندگان گزینه های بیشتری برای انتخاب صدایی برای صحبت کردن با آنها می دهیم.” «سال گذشته، ما دو صدای جدید را معرفی کردیم و صدای پیش‌فرض را به عنوان بخشی از تعهد دیرینه اپل به توسعه محصولات و خدماتی که تنوع دنیایی را که در آن زندگی می‌کنیم بهتر نشان می‌دهند، حذف کردیم. آنها می‌گویند: «میلیون‌ها نفر در سراسر جهان هر روز برای کمک به ما در انجام کارها به سیری تکیه می‌کنند، بنابراین ما تلاش می‌کنیم تا حد امکان تجربه را شخصی‌سازی کنیم.

گزینه صوتی جدید، بلندگوهای انگلیسی را با iOS 15.4 منتشر می کند، که انتظار می رود در ماه مارس ارائه شود.