منو سایت

شرایط معامله این روزها شبیه تابلوهای دارت است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
شرایط معامله این روزها شبیه تابلوهای دارت است

به هفته نامه استارتاپ ها خوش آمدید، نگاهی تازه به اخبار و روندهای این هفته. برای دریافت این در صندوق پستی خود، اینجا مشترک شوید

وقتی آندرسن هوروویتز از شتاب‌دهنده جدید خود در مراحل اولیه پرده برداری کرد، که بیش از یک سال است کار می‌کند، چشمان من به دنبال دو چیز بودند: اندازه بازرسی و هدف مالکیت. من نگران خدمات ارزش افزوده و تمرکزهای کوچک، مانند حمایت از بنیانگذاران مختلف یا دنباله وب 2.5 هستم، اما ابتدا به این علاقه دارم که چگونه برنامه های جدیدی مانند A16z START پول خود را تبلیغ می کنند.

دلیل؟ قرارداد استاندارد شتابدهنده چیزهای زیادی در مورد اینکه کدام بنیانگذاران را قصد جذب دارند می گوید. برخی از برنامه ها ممکن است اندازه چک خود را تبلیغ کنند، برخی دیگر ممکن است بر ماهیت غیر رقیق کننده پول خود تأکید کنند، و تعداد معدودی از آنها استدلال می کنند که حقوق صاحبان سهام در ازای دسترسی یک روش کار منسوخ است.

در این صورت، a16z شرایط معامله را به صورت موردی برای بنیان‌گذارانی که به آخرین دور فرآیند مصاحبه می‌رسند، تعیین می‌کند. حداکثر مبلغی که یک بنیانگذار می تواند دریافت کند 1 میلیون دلار بودجه اولیه است. به نظر می رسد ابهام و تمرکز کلی از برنامه اخیراً اعلام شده سکویا منحرف شده است، برنامه ای که یک چک 1 میلیون دلاری را در بنیانگذاران برای سهام افشا نشده سرمایه گذاری می کند. اگرچه من برای سرمایه‌گذاری در مراحل اولیه روی بنیان‌گذاران پول بیشتری می‌خواهم، اما همچنین یک حرفه‌ای هستم که قبل از اختصاص زمان به فرآیند مصاحبه به من بگویم که چقدر از سهام خود صرف نظر خواهم کرد. بنابراین، فکر می‌کردم این ابهام تا حدی عجیب بود. نه لزوما مخرب، اما عجیب!

البته توییتر فنی هم فکرهایی داشت! یکی از دنبال کنندگان من گفت که فضای مانور مفید است، به خصوص برای شرکتی مانند A16z، که این اولین حمله رسمی آنها برای حمایت از استارت آپ ها در اسرع وقت است. من با آن موافق نیستم. قرارداد استاندارد فرض می‌کند که نیازهای پولی هر استارت‌آپ بدون در نظر گرفتن تصمیم، پیشینه یا بخش، به طور مساوی ایجاد می‌شود.

یکی دیگر گفت که معاملات بی سر و صدا بوده اند، بنابراین سایر شتاب دهنده ها نمی توانند شرایط آنها را کپی کنند. بسیاری از مردم فکر می کردند که Y Combinator را دنبال می کنند، زیرا چرا همه چیز را به موسسه ای واگذار می کنیم که به دنبال صندوق های شاخص است. یک روز استارت آپ ها ممکن است بپرسند: Y9r یا a16z؟

برای افکار بیشتر، مقاله TechCrunch + من را بخوانید: چرا A16z به Y Combinator خود نیاز دارد؟ همچنین می‌توانید به آخرین پادکست Equity گوش دهید که به این موضوع و خیلی چیزهای دیگر می‌پردازد.

در این خبرنامه در مورد فارغ التحصیلان Opendoor، نقطه کانونی پس از اخراج و مصاحبه JOKR صحبت خواهیم کرد. مثل همیشه، می توانید با ارسال این خبرنامه به یکی از دوستان، از من حمایت کنید. من را در توییتر دنبال کنید یا در وبلاگ شخصی من مشترک شوید.

وقتی دری باز می شود

معامله هفته ما Kindred است! مری آن آزودو این هفته اعلام کرد که جاستین پالفسکی و تسنیم آمینه، فارغ التحصیلان Opendoor، Kindred را تاسیس کرده‌اند، استارت‌آپی که می‌خواهد سفر را از طریق مبادلات خانگی در دسترس‌تر کند. این دو تا کنون 7.75 میلیون دلار جمع آوری کرده اند تا این گزینه برای افراد بیشتری قابل دسترسی باشد.

به همین دلیل مهم است: شبکه فارغ التحصیلان Opendoor مطمئناً در حال پیشرفت است و Kindred جدیدترین پاتوق کارآفرینی است که از شرکت املاک و مستغلات مسکونی آمده است. این شروع جدید به ویژه به دلیل تمرکز آن بر مقرون به صرفه بودن قابل توجه است، که بخش فناوری همیشه می تواند بیشتر از آن استفاده کند.

این گزیده از مدیر عامل جاستین پالفسکی را بخوانید که در آن او “لحظه آها” استارت آپ را توصیف می کند:

«ما کیندرد را پس از مبارزه با مشکل خودمان شروع کردیم. ما هر دو از راه دور کار می کردیم و می خواستیم از این انعطاف پذیری برای سفر بیشتر و کار از جاهای دیگر استفاده کنیم. پالفسکی گفت، اما هیچ یک از راه‌حل‌ها یا راه‌های موجود برای انجام این کار واقعاً برای ما و زندگی ما معنا نداشت. «احساس می‌کردیم که سه گزینه داریم. اول، می‌توانستیم Airbnb را به جایی ببریم، که برای سفرهای طولانی‌تر از چند شب بسیار گران شد. یا می توانید خانه خود را رها کنید و عشایر شوید. یا می توانید خانه خود را به عنوان هتل مدیریت کنید و آن را در Airbnb قرار دهید تا هزینه سفر خود را تامین کند. هیچ یک از این گزینه ها برای ما مناسب به نظر نمی رسید، زیرا آنها ناخوشایند و کمی ترسناک هستند.”

تذکرات افتخاری:

 • Nomad که توسط فارغ التحصیلان Opendoor و Twilio تأسیس شده است با 20 میلیون دلار به پایان می رسد تا “تجربه صاحبخانه و مستاجر” را تغییر دهد.
 • خلاصه فین تک: قطار Proptech، کنسرت جدید مدیر عامل سابق Better.com و جهش واقعی در ارزیابی Alchemy
 • 10 سرمایه گذار فناوری پروپتکن، عصر بهتری را برای مکان های مسکونی و تجاری پس از همه گیری می بینند
 • چگونه Zenly کارت‌های اجتماعی را دوباره جذاب کرد – و چه چیزی در آینده است

نزدیک به مردی که دری را باز می کند.

اعتبار تصویر: Kritsada Seekham / EyeEm (در یک پنجره جدید باز می شود) / گتی ایماژ

Flockjay به چیز جدیدی می رسد

چند ماه پس از کاهش نیمی از کارکنان خود، استارت آپ edtech Flockjay دیدگاه جدیدی در مورد چگونگی ایجاد اختلال در فروش فناوری به دست آورده است: شروع از درون، از بیرون. مدیر عامل، شان هاتیرامانی، موقعیت اصلی، برش‌ها و چیزهایی را که زمانی که سعی کرد یک بوت کمپ بسازد و در نهایت با ابزار SaaS مواجه شد، یاد گرفت، فاش کرد.

به همین دلیل مهم است: بر اساس گزارش Crunchbase، این شرکت اخیراً 11 میلیون دلار سرمایه سرمایه گذاری خطرپذیر سری A در ژانویه 2021 جمع آوری کرده است. هاتیرامانی گفت که نرخ رشد این تصور را ایجاد می کند که Flockjay “حدود شش یا هفت تجارت را در یک زمان اداره می کند.” وی ادامه داد که این تیم یک کسب و کار استخدام، یک کسب و کار آموزشی، یک کسب و کار آموزشی و کارآموزی و یک جامعه فارغ التحصیلان را اداره می کند، چیزی که باعث فرسودگی در بین یک تیم زیر 100 نفر شده است.

شاید مشکل سازتر این واقعیت بود که Flockjay “به آن سرعتی که شما می خواهید رشد نمی کرد.” بنابراین او به هیئت مدیره خود روی آورد و تصمیم گرفت برنامه نویسی را کاهش دهد تا زمانی که کسب و کار پایدارتری پیدا کنند، امروز اعلام شد.

کل سریال:

 • چرا SaaS مانع از کاهش سرعت می شود
 • تأخیر در استارت‌آپ‌ها بر جذب سرمایه برای استارت‌آپ‌ها در هر اندازه و بخش تأثیر می‌گذارد
 • من الان چه ارزشی دارم؟

تصویر مفهومی پرنده ای که تصویری شبیه کرم را می کشد که مبارزه را به تصویر می کشد.

اعتبار تصویر: استودیو متعصب / گری واترز / کتابخانه عکس برای عکس های علمی (در یک پنجره جدید باز می شود) / گتی ایماژ

نگاه تازه JOKR به تحویل غذا

تالار کریستین خودمان با رالف ونزل، بنیانگذار و مدیر عامل JOKR، در مورد جنگ تامین مواد غذایی و مدل متمایز شرکتش صحبت کرد. علیرغم درد روزافزون، این شرکت در ماه دسامبر به جمع آوری 260 میلیون دلار ادامه داد تا به یک شرکت میلیارد دلاری تبدیل شود. پس چگونه مردم را متقاعد کردید که چیزی به زیان‌آوری و مقیاس‌پذیری دشوار مانند تحویل غذا ارزش پول بیشتری برای سرمایه‌گذاری دارد؟

به همین دلیل مهم است: در این مصاحبه، Wenzel در مورد ایجاد یک “پیشنهاد برای محصولات تازه تر” مانند میوه ها، سبزیجات و برش های گوشت صحبت کرد. مدیر عامل شرکت می گوید که نه تنها بر روی کالاهای موجود در فروشگاه ها تمرکز می کند، بلکه این شرکت پس از 12 ماه فعالیت به “سود ناخالص کامل مثبت در سطح گروه برای تجارت محلی ما در همه کشورهایمان” پس از 12 ماه فعالیت دست یافته است.

برای من، این نشان می دهد که عادات مشتریان آنقدر رشد کرده است که آنها چیزی بیش از راحتی از خدمات تحویل می خواهند. به‌جای عصا در آخرین لحظه، مردم برای رفع نیازهای روزمره کمک می‌خواهند – به این معنی که اگر استارت‌آپ‌ها به خدمات معتبر بیش از دیگران فکر کنند، می‌توانند متفاوت باشند.

من در حال حاضر گرسنه هستم:

 • Bokksu 22 میلیون دلار سری A به ارزش 100 میلیون دلار برای ارائه غذاهای سنتی آسیایی به خانه شما بسته بندی می کند.
 • رینو برای تحویل ده دقیقه ای غذا در شهرهای ویتنامی 3 میلیون دلار پیش دانه دریافت می کند
 • همانطور که Instacart به دنبال کاهش رتبه خود است، آیا روندی آغاز می شود؟
 • Instacart در حال حاضر روندهای بازار را ارائه می دهد

رالف ونزل، JOKR، تحویل غذا

اعتبار تصویر: موسس و مدیر عامل JOKR / JOKR رالف ونزل

در طول هفته

 • خرید بلیط برای رویداد ماه آینده: TechCrunch Mobility، یک کنفرانس هیبریدی دو روزه با حضور بهترین سرمایه گذاران، بنیانگذاران و رهبران فکری در صنعت خودرو.
 • اگر خبرنامه هفته گذشته را از دست دادید، آن را بررسی کنید: “ما هنوز به نوعی در بازار مطلوبی هستیم” و برای گفتگوی بعدی به پادکست مربوط به Equity گوش دهید: “پول بیشتر به معنای رشد بیشتر و شروع دیگر نیست. افسانه ها را افزایش دهید.”

در TechCrunch دیده می شود
استارت‌آپ‌های «غیرمتمرکز» در وب 3 به سختی متوجه می‌شوند که شبکه ایمنی وجود ندارد

مدیر عامل Coinbase می گوید قوانین رمزنگاری اپل “مشکلات ضد تراست بالقوه” را برجسته می کند.

اوباما می گوید رسانه های اجتماعی برای نابودی دموکراسی ها “به خوبی طراحی شده اند”.

سرمایه‌گذاری بعدی یکی از بنیانگذاران Plaid، بانکی است که برنامه‌های فین‌تک را تقویت می‌کند

دادگاه استیناف آمریکا تأیید می کند که خراشیدن روی شبکه قانونی است

در TechCrunch + دیده می شود

چگونه به من معرفی کنم: 6 سرمایه گذار در آوریل 2022 در مورد آنچه که به دنبال آن هستند صحبت می کنند

اصول اولیه نرخ خروج را برای تعیین معیارهایی برای مشتریان و درآمد بررسی کنید

سوفی عزیز: آیا یک شرکت نوپا می تواند از یک هم بنیانگذار فارغ التحصیل حمایت مالی کند؟

تا دفعه بعد،

n