منو سایت

شروع ماموریت Crew-4 را در شکاف های سپیده دم در کپسول Dragon ‘Freedom’ تماشا کنید.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
شروع ماموریت Crew-4 را در شکاف های سپیده دم در کپسول Dragon 'Freedom' تماشا کنید.

ایستگاه فضایی بین‌المللی فردا صبح چهره‌های تازه‌ای را همراه با آزمایش‌های بالقوه جالب مداری دریافت خواهد کرد. این چهارمین ماموریت با خدمه روی کپسول دراگون اسپیس ایکس خواهد بود – کپسول “آزادی” خیلی دیر امشب از بالای فالکون-9 پرتاب می شود – از نظر فنی فردا در ساعات اولیه صبح. اگر بیدار هستید می توانید آن را در زیر تماشا کنید.

این پرتاب در ابتدا قرار بود شنبه گذشته پرتاب شود، اما یک درگیری غیرمنتظره با ماموریت AX-1 رخ داد که برخاستن و فرود آن به تعویق افتاد. اما اکنون Crew-4 به باند فرودگاه بازگشته و آماده است تا از سکوی پرتاب 39-A در مرکز فضایی کندی در فلوریدا بلند شود.

کپسول اژدها Freedom توسط فضانوردان ناسا، کل لیندگرن، باب هاینز (که خلبان کشتی خواهد بود)، جسیکا واتکینز و سامانتا کریستوفورتی، ناسا، حمل خواهد شد. برای هر کسی که خدمه ایستگاه فضایی بین المللی را دنبال کرده باشد، نام های آشنا وجود دارد.

همچنین روی اژدها (علاوه بر منابع معمول، میوه‌های تازه و غیره) دو آزمایش جدید وجود دارد، زیرا، البته، آزمایش میکروگرانش برای بسیاری از پروژه‌های تحقیقاتی دولتی و خصوصی ارزشمند است. فردا چه اتفاقی می افتد:

  • آزمایشی با شبکیه مصنوعی توسط LambdaVision، که بررسی می‌کند آیا قرار دادن سلول‌ها در میکروگرانش کیفیت و پایداری این ایمپلنت‌های پیشنهادی را بهبود می‌بخشد یا خیر.
  • مانیتورهای سلامت بی‌سیم و شناور که می‌توانند بخشی از طیف وسیعی از دستگاه‌های هوشمند مورد استفاده برای اهداف پزشکی و علمی باشند.

شروع ماموریت Crew-4 را در شکاف های سپیده دم در کپسول Dragon 'Freedom' تماشا کنید.

کیل لیندگرن در طول اکسپدیشن 44 مقداری کاهو XROOTS خورد. متأسفانه او این بار غذا نخواهد خورد.

و خدمه در حال رشد به ماموریت های رشد گیاهان هیدروپونیک خود ادامه خواهند داد (انتظار نمی رود اعضای خدمه 4 گیاهان XROOTS را بخورند)، یک پروژه کد دانش آموزی با حمایت JAXA که در آن کودکان می توانند Astrobee را کنترل کنند و آزمایش دستگاه آماده اصلاح شده برای تشخیص پزشکی خاص شرایطی که امیدوار است به کار در فضا ادامه دهد.

این پرتاب زودتر از ساعت 3:52 به وقت شرقی برنامه ریزی شده است، اما پس از آن یک سفر دریایی طولانی به ایستگاه فضایی بین المللی انجام می شود – با فرض اینکه پرتاب به موقع انجام شود، 16 ساعت در کپسول طول می کشد تا به ایستگاه فضایی بین المللی برای پهلوگیری نزدیک شوید. در اینجا یک برنامه کامل از رویدادها وجود دارد، اما فقط کافی است پخش زنده YouTube را که چند ساعت قبل از راه‌اندازی شروع می‌شود هماهنگ کنید تا همه چیز را در حین انجام آن مشاهده کنید: