منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • شرکت اتوماسیون استارت آپی چینی Laiye 160 میلیون دلار جمع آوری کرد و فرانسوی Mindsay را تصاحب کرد

شرکت اتوماسیون استارت آپی چینی Laiye 160 میلیون دلار جمع آوری کرد و فرانسوی Mindsay را تصاحب کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
شرکت اتوماسیون استارت آپی چینی Laiye 160 میلیون دلار جمع آوری کرد و فرانسوی Mindsay را تصاحب کرد

یک استارت آپ بلندپرواز چینی بخشی از یک بازار پر رونق اتوماسیون جهانی را می خواهد. Laiye، یک شرکت مستقر در پکن که یک پلتفرم یک مرحله‌ای برای خودکارسازی وظایف اداری با پیچیدگی‌های متفاوت فراهم می‌کند، به تازگی 160 میلیون دلار از یک سری سرمایه‌گذاری‌های سری C برای گسترش در سطح جهانی برداشت کرده است.

گوانگچون وانگ، بنیانگذار و مدیر عامل Laiye، پس از اینکه راه اندازی آن برای کشف فیلم به غول موتور جستجوی چینی فروخته شد، در سال هایی که در بخش بلندگوهای هوشمند بایدو کار می کرد، “ارزش هوش مصنوعی” را دید. در آن زمان، او همچنین متوجه شد که صنایع سنتی در مقایسه با توجهی که پلتفرم‌های اینترنتی مانند ویدیوهای کوتاه و برنامه‌های خبری از کارآفرینان هوش مصنوعی دریافت می‌کنند، به خوبی مورد توجه قرار گرفته‌اند. او برای پر کردن این شکاف، Laiye را در سال 2015 راه اندازی کرد.

بودجه سری C Laiye در سه بخش ارائه شد که اخیراً 70 میلیون دلار به پایان رسیده است. سایر سرمایه گذاران عبارتند از VMS Group مستقر در هنگ کنگ، شرکت سهام خصوصی چینی Youshan Capital، و همچنین سرمایه گذاران فعلی Lightspeed China و مستقر در ایالات متحده Lightspeed Venture Partners.

وانگ گفت که افزودن شرکت سرمایه گذاری مستقر در هنگ کنگ VMS Group به جدول سرمایه این شرکت، منابع مورد نیاز برای عرضه اولیه بالقوه در شهر را به همراه خواهد داشت. این شرکت هنوز برنامه ای برای عرضه اولیه سهام خود ندارد، اما در ماه های آینده مذاکرات اولیه با بورس اوراق بهادار هنگ کنگ را انجام خواهد داد.

از پاریس شروع کنید

همزمان با اعلام جمع‌آوری کمک مالی، Laiye ارائه‌دهنده خدمات چت Mindsay مستقر در پاریس را برای مبلغ و نوع تراکنش نامشخصی خریداری می‌کند. وانگ گفت که این دو از طریق سرمایه گذار استارت آپی Cathay Innovation با یکدیگر ملاقات کردند و این خرید راه را برای ورود Laiye به بازار اروپا هموار می کند.

در پاریس، Laiye باید قدرت محصول و مهندسی را جمع آوری کند و بر روی تیم 30 نفره Mindsay بنا شود. وانگ که دارای مدرک دکترا در زمینه یادگیری ماشین از پرینستون است، گفت: بسیاری از بهترین استعدادهای توسعه چین به اندازه همتایان غربی خود گران شده اند. بنیانگذار گفت که لایه پاریس را به عنوان سکوی پرشی برای ورود به بقیه اروپا انتخاب کرد، تا حدی به این دلیل که Mindsay در آنجا حضور دارد، اما خود فرانسه نیز منبع بزرگی از استعدادهای علمی و مهندسی است.

Mindsay مکمل پیشنهادات محصول اصلی Laiye است که شامل هوش مصنوعی محاوره‌ای و اتوماسیون فرآیند روباتیک (RPA) می‌شود، فناوری‌ای که اقدامات تکراری انسان در تعامل با رابط‌های دیجیتالی مانند پردازش ادعای بیمه را تقلید می‌کند، و فناوری‌ای که توسط UiPath مستقر در نیویورک ترویج می‌شود.

وانگ توضیح داد: در حالی که نرم افزار RPA سازگاری جهانی دارد، موفقیت مقیاس AI محاوره ای “به شدت به پردازش زبان و جمع آوری داده ها بستگی دارد، بنابراین گسترش RPA در مناطق مختلف نمی تواند یک شبه اتفاق بیفتد.” کسب Mindsay به طور طبیعی به Laiye اجازه داد تا بر چالش های توسعه الگوریتم های یادگیری زبان جدید غلبه کند. وانگ همچنین شاهد یک “هماهنگی فرهنگی” قوی بین کسب و کار خود و استارت آپ فرانسوی به رهبری تیمی از بنیانگذاران جوان بود.

شرکت اتوماسیون استارت آپی چینی Laiye 160 میلیون دلار جمع آوری کرد و فرانسوی Mindsay را تصاحب کرد

مدیر اجرایی Laiye Guangchun Wang. اعتبار تصویر: لیه

Laiye اهداف تهاجمی برای گسترش جهانی دارد. در حال حاضر، این شرکت تنها حدود 20 درصد از درآمد خود را در خارج از چین، با مشتریانی که اروپا، آمریکا و آسیای جنوب شرقی را پوشش می دهند، تولید می کند. هدف آن افزایش این نسبت به 50 درصد تا سال 2025 است که در آن زمان انتظار می رود چندین مرکز توسعه فناوری در قاره های مختلف را مدیریت کند. 20 درصد از کارکنان آن در حال حاضر خارج از چین هستند، اما انتظار می رود این سهم در چند سال آینده به 50 درصد برسد.

به نظر می رسد این استارت آپ پس از جذب گروهی از مدیران بین المللی از C-suite آماده ورود به تجارت بین المللی است. برای مثال، رونن لمدان، مدیر اجرایی آن برای بازارهای بین‌المللی، مدیر فروش سابق مایکروسافت بود و شرکت اتوماسیون فرآیندهای تجاری WorkFusion را در آسیا اداره می‌کرد.

درآمدزایی

از نظر عملکرد، وانگ گفت که محصولات Laiye هم برای افراد و هم برای کاربران SME در حال حاضر سودآور شده اند، در حالی که بخش مشتریان Fortune 500 آن هنوز به سرمایه گذاری قابل توجهی در توسعه محصول و فروش نیاز دارد.

“[Large corporations] وانگ، که معتقد است مزیت رقابتی استارت‌آپ‌اش توانایی آن در ارائه یک پلتفرم یکپارچه است که به جای حل کردن، طیف گسترده‌ای از کارهای روزمره کارمندان، از پاسخگویی به تماس‌ها تا پردازش اسناد، را پوشش می‌دهد، گفت: بزرگترین فرصت برای ما هستند. یک فرآیند واحد

وانگ از افشای ارزیابی شرکت خود امتناع کرد و گفت زمانی که به وضعیت تک شاخ برسد، بیانیه ای ارائه خواهد شد. Laiye نزدیک به 200 مشتری شرکت بزرگ و مشاور جهانی در سراسر جهان به عنوان شرکای استراتژیک، از جمله Deloitte و KPMG دارد. مجموعه نرم افزاری آن در Microsoft Azure و Alibaba Cloud در سراسر جهان موجود است و دارای جامعه ای متشکل از 600000 توسعه دهنده است که بر روی انواع راه حل های اتوماسیون کار کار می کنند.

Laiye، پاسخ UiPath چین، یک سری C + 50 میلیون دلاری را می بندد