منو سایت

شرکت بورینگ ایلان ماسک روی پروژه هایپرلوپ کار خواهد کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
شرکت بورینگ ایلان ماسک روی پروژه هایپرلوپ کار خواهد کرد

ایلان ماسک روز یکشنبه در توییتر گفت که کسب و کار تونل حمل و نقل عمومی او، The Boring Company، تلاش خواهد کرد تا یک هایپرلوپ با سرعت بالا و هنوز نظری در سال های آینده بسازد.

در سال 2013، ماسک مقاله سفیدی را منتشر کرد که در آن ایده سیستم حمل و نقلی که می‌تواند مسافران و محموله‌ها را در غلاف از طریق یک لوله کم فشار با سرعت 700 مایل در ساعت ارسال کند، منتشر کرد. او هرگز این پروژه را نگرفت. در عوض، ماسک برنامه های مهندسی اولیه را به اشتراک گذاشت و دیگران را تشویق کرد که این مفهوم را توسعه دهند. در حالی که چندین شرکت و محقق نزدیک به یک دهه است که روی هایپرلوپ کار می کنند، هنوز هیچ نمونه کارکردی از این سیستم در هیچ کجای دنیا وجود ندارد.

ماسک شرکت Boring را در دسامبر 2016 با این فرض تأسیس کرد که یافتن راه‌های سریع و کارآمد برای حفر شبکه‌های تونل برای وسایل نقلیه و قطارهای سریع‌السیر به ازدحام پایان می‌دهد. شرکت Boring برخی قراردادها با شهرها دارد، اما هیچ چیزی که از هایپرلوپ یا حمل و نقل پرسرعت استفاده می کند. بالغ ترین پروژه در لاس وگاس استفاده از وسایل نقلیه تسلا برای انتقال مردم به طول 1.7 مایل از تونل های زیرزمینی به مرکز همایش لاس وگاس است. سال گذشته، این شرکت تأیید اولیه را برای مجوز بازاریابی ویژه و قرارداد حق رای دریافت کرد که به شرکت Boring اجازه می‌دهد تا سیستم حلقه وگاس خود را به یک مسیر 29 مایلی با 51 ایستگاه گسترش دهد که شامل توقف در کازینوها در لاس‌وگاس استریپ، شهر است. استادیوم فوتبال و UNLV. در نهایت به فرودگاه بین المللی مک کاران می رسد.

توییت یکشنبه ماسک، که با توییت دیگری که بدترین شهرهای جهان را فهرست کرده بود، مطابقت داشت، کمتر از یک هفته پس از آن منتشر شد که The Boring Company 675 میلیون دلار در یک سری بودجه از سری C جمع آوری کرد که رتبه آن را به 5.7 میلیارد دلار افزایش داد.

او همچنین ادعا می کند که هایپرلوپ، مانند سایر تونل های زیرزمینی، در برابر شرایط آب و هوایی سطحی مانند طوفان ها نیز مصون خواهد بود. با این حال، شواهد به خوبی مستند از متروهای واقع در تونل های زیرزمینی، سیل وجود دارد. به عنوان مثال، متروی نیویورک در سال 2012 هنگامی که طوفان سندی به ساحل رسید، دچار سیل شد. از آن زمان، خدمات حمل و نقل متروپولیتن دروازه‌هایی را در 68 ایستگاه مترو کم ارتفاع و اداره بندر ترانس هادسون) در منهتن پایین نصب کرده است.