منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • شرکت تعمیرات آیفون Swappie 124 میلیون دلار سری C به رهبری Verdane جمع آوری کرده تا در اروپا گسترش یابد.

شرکت تعمیرات آیفون Swappie 124 میلیون دلار سری C به رهبری Verdane جمع آوری کرده تا در اروپا گسترش یابد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
شرکت تعمیرات آیفون Swappie 124 میلیون دلار سری C به رهبری Verdane جمع آوری کرده تا در اروپا گسترش یابد.


Swappie مستقر در فنلاند، آیفون‌های کارکرده را ارتقا داده و مجدداً می‌فروشد، با مراقبت از کل فرآیند و فروش دستگاه‌های به‌روزرسانی شده از طریق بازار خود با 12 ماه ضمانت. قبلاً در سال 2020، سری B 35.8 میلیون یورویی (40.6 میلیون دلار) را برای گسترش به بازارهای جدید در اروپا بسته بود.

اکنون 124 میلیون دلار (108 میلیون یورو) در یک سری از تامین مالی سری C که توسط شرکت سهامی Verdane، همراه با سرمایه گذاران موجود Lifeline Ventures، Inventure، Reaktor Ventures و TESI اجرا می شود، جمع آوری کرده است. این دور آخر کل بودجه شرکت را به بیش از 171 میلیون دلار (149 میلیون یورو) رساند.

سامی مارتینن، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Swappie در بیانیه‌ای گفت: «ما واقعاً معتقدیم که Swappie می‌تواند با استانداردسازی کیفیت، حمایت از نقش پایداری و رایج کردن خرید یک گوشی هوشمند بازسازی‌شده، آگاهی و اعتماد مصرف‌کننده را در صنعت افزایش دهد. به اندازه خرید یک ماشین دست دوم.»

انتظار می رود کل بازار گوشی های هوشمند مستعمل و بازسازی شده با نرخ رشد سالانه 10.23 درصدی بین سال های 2022 تا 2027 رشد کند و پیش بینی می شود گوشی های هوشمند در سال 2022 146 میلیون تن CO2 تولید کنند. بر اساس گزارش Swappie، 2 میلیون تن انتشار گازهای گلخانه ای.

Janne Holmia، شریک Verdane، اضافه کرد: «از آنجایی که مردم و شرکت‌ها به سمت سبک زندگی پایدارتر پیش می‌روند، فضای ارتقاء آیفون و خرده‌فروشان به‌طور قابل توجهی رشد کرده است، و همراه با آن Swappie، که پتانسیل تبدیل شدن به یک رهبر در بازار اروپا را نشان می‌دهد. گوشی های هوشمند به روز شده.

با این حال، مسابقه برای تسخیر بازار تازه سازی الکترونیک اروپا پایان نیافته است.

سال گذشته، Refurbed، یک بازار اروپایی برای تجهیزات الکترونیکی مرمت شده، 54 میلیون دلار بودجه سری B به رهبری Evli Growth Partners و Almaz Capital جمع آوری کرد. او از یک رویکرد کمی متفاوت استفاده می کند، با 130 شرکت تعمیراتی که از طریق بازار او فروش می کنند.

این استارت آپ که در آلمان، اتریش، ایرلند، فرانسه، ایتالیا و لهستان کار می کند، قصد دارد به سه کشور دیگر نیز گسترش یابد.

دیگر بازیگران این فضا عبارتند از Back Market، Swappa (ایالات متحده آمریکا) و Amazon Renew. سپس Rebuy در آلمان وجود دارد. بنابراین هنوز رقابت زیادی برای جویدن وجود دارد.