منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • شرکت خودروهای الکتریکی در حال مبارزه، Lordstown Motors، جنرال موتورز را به عنوان یک سرمایه گذار از دست می دهد

شرکت خودروهای الکتریکی در حال مبارزه، Lordstown Motors، جنرال موتورز را به عنوان یک سرمایه گذار از دست می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
شرکت خودروهای الکتریکی در حال مبارزه، Lordstown Motors، جنرال موتورز را به عنوان یک سرمایه گذار از دست می دهد

به گزارش دیترویت فری پرس، جنرال موتورز سهام خود را در Lordstown Motors، یک استارت آپ خودروی الکتریکی که در تلاش برای تولید اولین وسیله نقلیه خود، پیکاپ الکتریکی Endurance، فروخته است.

7.5 میلیون سهام عادی جنرال موتورز که کمتر از 5 درصد از سهام این شرکت بود، ارزش اولیه 75 میلیون دلار را داشت. این خودروساز سهام خود را در سه ماهه چهارم سال 2021 پس از یک دوره مسدودسازی نامشخص فروخت.

این خبر پس از آن منتشر شد که Lordstown زیان 81.2 میلیون دلاری یا 0.42 دلاری به ازای هر سهم را برای سه ماهه چهارم فاش کرد. در طی تماسی برای کسب درآمد در روز دوشنبه، این استارت‌آپ برنامه‌های خود را برای تولید و فروش تنها 3000 کامیون استقامت تا سال 2023 به اشتراک گذاشت که انتظار می‌رود 500 کامیون در سال جاری بفروشد. یعنی اگر شرکت پول بیشتری جمع کرده باشد. روز دوشنبه، Lordstown به سرمایه گذاران گفت که باید 250 میلیون دلار دیگر برای ساخت 500 کامیون جمع آوری کند.

درخواست اضافی برای پول دیگر عالی به نظر نمی رسد، اما علاوه بر این، دستورالعمل های به روز شده بسیار کمتر از 32000 واحدی است که مدیریت سرمایه گذار سابق در شروع ثبت نام عمومی Lordstown از طریق معامله با SPAC در اکتبر 2020 وعده داده بود.

رابطه لردستون با جنرال موتورز به سال 2018 باز می گردد، زمانی که جنرال موتورز اعلام کرد کارخانه لردستون خود را که دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا به چالش کشیده است، تعطیل خواهد کرد. جنرال موتورز پس از آن کارخانه را به یکی دیگر از شرکت‌های خودروهای الکتریکی فعال، Workhorse فروخت (که به هر حال، هنوز با درآمدهای سه ماهه چهارم خود که زیان سه ماهه 1.13 دلار برای هر سهم را نشان می‌دهد، دست و پنجه نرم می‌کند).

استیو برنز، بنیانگذار و مدیر عامل سابق Workhorse، Lordstown Motors را با برنامه هایی برای ساخت کامیون های الکتریکی در کارخانه قدیمی جنرال موتورز راه اندازی کرد و جنرال موتورز 75 میلیون دلار در این شرکت سرمایه گذاری کرد. Lordstown حدود 240 میلیون دلار در کارخانه سرمایه گذاری کرد، اما نتوانست آن را از زمین خارج کند.

پس از مجموعه ای از درام ها، از جمله از دست دادن رهبری کلیدی در میان مشکلات تولید، Lordstown فاش کرد که پول کافی برای رسیدن به سال 2023 ندارد، بنابراین کارخانه را در ماه سپتامبر به شرکت سازنده آیفون فاکسکان به قیمت 230 میلیون دلار فروخت. با این حال، این معامله هنوز کامل نشده است و مدیران Lordstown روز دوشنبه گفتند که معامله با کارخانه آن‌طور که انتظار داشتند دور نیست، اعلامیه دیگری که بدون شک سرمایه‌گذاران را وادار به بازگشت کرد.

سگ های لردستون