منو سایت

شرکت رباتیک انبار GreyOrange در حال جمع آوری 110 میلیون دلار بودجه برای رشد است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
شرکت رباتیک انبار GreyOrange در حال جمع آوری 110 میلیون دلار بودجه برای رشد است

شرکت رباتیک GreyOrange این هفته اعلام کرد که 110 میلیون دلار جمع آوری کرده است. سرمایه گذاری چهار سال پس از 140 میلیون دلار سری C انجام می شود که شرکت مستقر در آتلانتا را به 170 میلیون دلار افزایش داد. با این حال، GreyOrange به‌جای دور استاندارد جمع‌آوری سرمایه، بودجه رشد را انتخاب کرد که عمدتاً توسط Mithril Capital Management و با حمایت BlackRock پشتیبانی می‌شد.

سماعی کولی درباره تصمیم برای حرکت به سمت تامین مالی رشد در یک چرخه سنتی تر جمع آوری کمک های مالی گفت: “با توجه به تجربه ما در ارائه، ما در موقعیت خوبی برای انتخاب بهترین زمان و چگونگی تقویت ادامه رشد خود بودیم.” “ما ترکیبی از تامین مالی سهام و بدهی را به عنوان موثرترین ساختار برای برنامه های خود برای رشد و خدمت به مشتریان خود انتخاب کرده ایم.

این اخبار به دنبال گزارش هایی در سال گذشته منتشر شد که نشان می داد این شرکت می خواهد 500 تا 600 میلیون دلار از طریق IPO جمع آوری کند. با این حال، تاکنون ثبت نام عمومی هنوز محقق نشده است، بنابراین به نظر می رسد برای جذب سرمایه اضافی به تابلوی قرعه کشی بازگشته است.

کولی به TechCrunch گفت: “به نظر می رسد موفقیت برای ما مانند حل چالش های عملکردی بزرگ برای هر چه بیشتر مشتریان در سراسر جهان است.” ما کاملاً روی این موضوع متمرکز شده‌ایم که چگونه می‌توانیم تقاضای رو به رشد مشتریان خود را تا حد امکان سریع و کارآمد برآورده کنیم. IPO مطمئناً یک گزینه مناسب برای این امر در آینده است.

با توجه به مبالغ هنگفتی که در حال حاضر در زمینه رباتیک سرازیر شده است، مطمئناً زمان مناسبی خواهد بود. برکشایر گری، که در همان دسته فعالیت می کند، سال گذشته از طریق SPAC به بازار عرضه شد – اگرچه قیمت سهام از آن زمان ضربه بزرگی را متحمل شده است.

GreyOrange که در زمینه رباتیک انبارداری / لجستیک تخصص دارد، در سال 2015 در هند تاسیس شد. این شرکت به TechCrunch می گوید که سه سال بعد به آتلانتا، جورجیا نقل مکان کرده است. هنوز هم رشد زیادی در این دسته وجود دارد، زیرا خرده فروشان بیشتری به دنبال راه هایی برای یکسان کردن زمین بازی در برابر سلطه آمازون هستند. به طور خاص، Walmart Canada در ماه مارس اعلام کرد که در حال افتتاح یک انبار اعدام 118 میلیون دلاری در آلبرتا است که مجهز به سیستم‌های GreyOrange است.

سامای کولی، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت، در بیانیه ای گفت: «با رشد فروش تجارت الکترونیک، برندها با واقعیت روشنی روبرو می شوند: اتوماسیون را در آغوش بگیرند یا مشتریان را به رقابت واگذار کنند. ما عملکرد را سازماندهی می کنیم و موجودی را در محیط پیچیده زنجیره تامین جهانی برای شرکت های بیشتری که روزانه میلیون ها کالا را نسبت به هر بازیگر دیگری در بازار خارج از آمازون تحویل می دهند، بهینه می کنیم.”

بخش عمده ای از بودجه صرف استخدام می شود زیرا شرکت به دنبال اضافه کردن 300 نقش اضافی در مهندسی، محصول، بازاریابی و فروش است. بودجه اضافی برای افزایش تولید و استقرار سیستم‌های روباتیک GreyOrange استفاده خواهد شد.