منو سایت

شرکت ریسک پذیر برای فروش در بالای بازار پاداش دریافت می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
شرکت ریسک پذیر برای فروش در بالای بازار پاداش دریافت می کند

اتفاق افتاده است که سرمایه گذاران خطرپذیر نمی توانند سهام خود را در یک شرکت پرتفوی قبل از فروش یا عمومی شدن بدون طرح سوال در مورد چشم انداز شرکت بفروشند. از آنجایی که استارت‌آپ‌ها شروع به خصوصی ماندن طولانی‌تر کردند، تیم‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر و مدیریت راحت‌تر از فروش برخی از دارایی‌های خود به سرمایه‌گذاران جدید راحت‌تر شدند، اما بسیاری از سرمایه‌گذاران خطرپذیر احتمالاً اکنون می‌خواهند در یک سال گذشته حتی بیشتر بفروشند.

یکی از شرکت‌هایی که از دو معامله خود خرسند است YL Ventures است، یک شرکت سرمایه‌گذاری 14 ساله آمریکایی-اسرائیلی که در مراحل اولیه سرمایه‌گذاری در امنیت سایبری تخصص دارد و به تازگی آخرین صندوق خود را بسته است. به روز. با 400 میلیون دلار تعهد سرمایه.

بیش از یک سال پیش، زمانی که استارت‌آپ مدیریت دارایی امنیت سایبری پنج ساله Axonius ۱۰۰ میلیون دلار با ارزش ۱.۲ میلیارد دلار جمع‌آوری کرد، YL Ventures، اولین سرمایه‌گذار تیم، سهام ۲۷۰ میلیون دلاری خود را به ICONIQ Growth، Alkeon Capital، DTCP فروخت. و شرکای هارمونی

این سه برابر سرمایه اولیه 75 میلیون دلاری YL Ventures بود که از تیم حمایت می کرد، و YL Ventures از طریق آن 15 میلیون دلار در کل Axonius سرمایه گذاری کرد.

بارها یک سال پیش آنقدر بالا بود که احساس می کردیم در شرایط عادی به آن نیاز داریم [more time] برای به دست آوردن همان نتیجه، “بنیانگذار YL Ventures Joav Leitersdorf، مستقر در Mill Valley، کالیفرنیا، گفت. امروز با این بازار فعلی، تقاضای زیادی برای سهام آکسونیوس وجود داشت. . . او می خندد.

YL Ventures به طور مشابه بسیاری از سهام خود را در شرکت امنیت ابری چهار ساله Orca Security به خریداران جدید فروخت، زمانی که Orca دور سری C خود را در پاییز گذشته تمدید کرد، بخش 550 میلیون دلاری که رتبه استارت‌آپ را تنها برای هفت ماه 50 درصد افزایش داد و به دلار رسید. 1.8 میلیارد

لایترزدورف گفت: “ما کل موقعیت خود را نفروختیم”، اما شرکت او همچنان 250 میلیون دلار از این معامله خارج کرد.

در واقع، سال 2021 سال خوبی بود، زمانی که شرکت دیگری در مجموعه YL Ventures – استارت‌آپ سلامت رسانه IoT Mediagate – در دسامبر با پایان دور سری E به ارائه‌دهنده امنیت سایبری صنعتی Claroty فروخته شد، حتی بهتر شد. 400 میلیون دلار، تحت مدیریت سافت بانک شرکت لایترزدورف با 100 میلیون دلار از این معامله خارج شد.

همه آنها برای شرکتی که اکنون 800 میلیون دلار دارایی تحت مدیریت دارد و دارایی های قبلی خود را ترک کرده است، سود قابل قبولی دارند، از جمله فروش Hexadite به قیمت 100 میلیون دلار به مایکروسافت در سال 2017 و فروش شرکت امنیتی استارتاپ Twistlock. که به Palo فروخته شد. Alto Networks در سال 2017 2019 به قیمت 410 میلیون دلار. (YL Ventures بزرگترین سهامدار Twistlock بود و آنقدر زود سرمایه گذاری کرد که در طول چهار سال حکومت خود به عنوان یک سازمان مستقل تنها 12 میلیون دلار در شرکت گنجاند تا موقعیت خود را ایجاد کند.)

بنابراین سس مخفی YL Ventures چیست؟ از همان ابتدا – و همچنان ادامه دارد – هر چه زودتر در یک نوع خاص از شرکت سرمایه گذاری کنید. همانطور که آخرین بار زمانی که چند سال پیش این شرکت را پوشش دادیم گزارش دادیم، تقریباً تمام سازندگان مجموعه YL Ventures نه تنها در نیروهای دفاعی اسرائیل، بلکه در واحد 8200 آن نیز خدمت می‌کردند، بخش نخبه‌ای از سازمان که به یک زمین آموزشی تبدیل شد. برای برخی از شلوغ ترین شرکت های امنیت سایبری جهان.

گزارش شده است که این دپارتمان از هر 100 فارغ التحصیل دبیرستان کمتر از 1 نفر را می پذیرد، بنابراین جای تعجب نیست که شرکت های پرخطر با تمرکز بر امنیت سایبری پس از پایان خدمتشان، از بین آنها انتخاب کنند. به نظر می رسد YL Ventures در موفقیت در این تلاش مهارت خاصی دارد.

لایترزدورف اوفر شرایبر، یکی از شرکای ارشد و رئیس دفتر اسرائیلی شرکت را به دلیل کار سخت در جبهه استخدام مقصر می‌داند و می‌بالد که YL Ventures “اولین گام‌ها را در هر معامله اولیه از اسرائیل دارد.” آنقدر عمیقاً مرتبط است.»

او همچنین می‌گوید که موفقیت شرکت تا کنون تا حد زیادی به کار شریک ارشد دیگر شرکت، جان برنان، بستگی دارد که شبکه بزرگی از افسران کلیدی امنیت اطلاعات را اداره می‌کند – 120 نفر از آنها، به گفته لایترزدورف – که مجموعا 5 درصد از سود انتقالی را دریافت می‌کنند. به شرکت در ازای چک های معاملات و تقسیم درد که در شرکت های خودشان لحاظ نمی شود.

لایترزدورف گفت که این CISOها شرکای محدودی در صندوق نیستند، اما او می‌گوید سرمایه‌گذاران تیم شامل افرادی با ارزش خالص بسیار بالا هستند، عمدتاً از ایالات متحده، اروپا و سائوپائولو، برزیل، و می‌توانید تصور کنید که حداقل چند کراس اوور وجود دارد. .

Leitersdorf همچنین به ما می‌گوید که YL Ventures دو همکار خود را به عنوان بخشی از این فرآیند جدید جمع‌آوری سرمایه ارتقا داده است. شارون زیمن – که در واحد 8200 نیز خدمت می کرد – به عنوان شریک معرفی شده است. او بر محصولات بازاریابی شرکت نظارت دارد. لایترزدورف می‌گوید مایکل کورتز، که بر توسعه کسب‌وکار متمرکز است و «بخشی از گروهی است که چک‌نویسی می‌کند» نیز به عنوان یک شریک شناخته شده است.

لایترزدورف – که تنها شریک عمومی شرکت باقی مانده است – در عین حال می گوید برنامه جمعی تیم این است که به انجام کاری که انجام می دهد، یعنی تخصص در استارتاپ های اسرائیلی برای امنیت سایبری از همه نوع، با سرعتی بسیار بیشتر از بسیاری از شرکت های رقیب خود ادامه دهد.

تقریباً شگفت انگیز است که ایده این است که سالانه تنها سه استارت آپ جدید یا در مجموع 10 استارت آپ را تامین مالی کنیم.

از سوی دیگر، YL Ventures از زمان تاسیس خود در مجموع در 30 شرکت سرمایه گذاری کرده است. لایترزدورف می‌گوید که تنها یکی از آنها “ویران شد”.