منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • شرکت های تامین مالی وام دهندگان کوچک و متوسط ​​144 میلیون دلار به رهبری SoftBank Vision Fund 2 به اضافه 150 میلیون دلار بدهی جمع آوری می کنند.

شرکت های تامین مالی وام دهندگان کوچک و متوسط ​​144 میلیون دلار به رهبری SoftBank Vision Fund 2 به اضافه 150 میلیون دلار بدهی جمع آوری می کنند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
شرکت های تامین مالی وام دهندگان کوچک و متوسط ​​144 میلیون دلار به رهبری SoftBank Vision Fund 2 به اضافه 150 میلیون دلار بدهی جمع آوری می کنند.


بنیانگذاران انجمن تامین مالی می گویند که کسب و کارهای کوچک ستون فقرات اقتصاد جنوب شرقی آسیا هستند، اما بسیاری از آنها برای تامین وام های سرمایه در گردش به سختی تلاش می کنند، زیرا آنها سوابق اعتباری سنتی یا وثیقه ندارند. فین‌تک، که ادعا می‌کند بزرگ‌ترین پلتفرم تامین مالی دیجیتال برای SMEها در منطقه است، از اشکال جایگزین ارزیابی اعتبار استفاده می‌کند و از زمان راه‌اندازی آن در سال 2015، بیش از 2 میلیارد دلار بودجه به MMSP پرداخت کرده است. امروز، انجمن تامین مالی اعلام کرد که 144 میلیون دلار در یک سری سهام پر ازدحام C+ به رهبری SoftBank Vision Fund 2، شامل سرمایه گذاران جدید مانند VNG Corporation، Rapyd Ventures، EDBI، Indies Capital، K3 Ventures و Ascend Vietnam، جمع آوری کرد.

وی همچنین 150 میلیون دلار ردیف بدهی از سرمایه گذاران نهادی دریافت کرد که برخی از آنها در سال گذشته برداشته شد.

TechCrunch اولین بار زمانی که سری A خود را در سال 2016 راه اندازی کرد، با شرکت های تامین مالی تماس گرفت. دور قبلی این شرکت 45 میلیون دلار در سری C بود که بین سال های 2020 تا 2021 جمع آوری شد. بخشی از آخرین بودجه آن، یا 16 میلیون دلار، بین سابق توزیع خواهد شد. و کارکنان موجود از طریق طرح سهام خود در قالب بازخرید سهام.

این شرکت در سال 2015 توسط Calvin Theo و Reynold Uijay پس از ملاقات در مدرسه بازرگانی هاروارد تأسیس شد. اکنون در سنگاپور، اندونزی (جایی که به عنوان Modalku شناخته می شود)، مالزی و تایلند مجوز و ثبت شده است. او به تازگی کار خود را در ویتنام آغاز کرده و از بخشی از سری سی پلاس خود برای ورود به فیلیپین استفاده خواهد کرد.

این پلتفرم وام های آنلاین از 500 دلار تا 1.5 میلیون دلار را ارائه می دهد. از زمان راه‌اندازی، بیش از 2 میلیارد دلار از طریق بیش از 4.9 میلیون تراکنش وام به شرکت‌های کوچک و متوسط ​​پرداخت کرده است. اندازه مشتریان جامعه تامین مالی از فروشگاه‌های همسایگی و ارائه‌دهندگان تجارت الکترونیک گرفته تا کسب‌وکارهای متوسط، مانند استارت‌آپ‌های با رشد سریع و شرکت‌های مستقر که به دنبال دسترسی سریع‌تر به تامین مالی مبتنی بر درآمد از وام‌های بانکی هستند، که معمولاً حدود دو تا سه ماه طول می‌کشد تا پرداخت شود. تئو به TechCrunch گفت.

یک مطالعه تاثیر اخیر که بر اساس روش بانک توسعه آسیایی محاسبه شده است، نشان می دهد که SME های تحت حمایت SME ها 3.6 میلیارد دلار به تولید ناخالص داخلی و 350000 شغل کمک کرده اند.

تئو که طیف گسترده ای از کسب و کارها را پوشش می دهد، می گوید که انجمن های سرمایه گذاری هزینه های کسب بهتر و نسبت وام به ارزش بهتری دارند. همچنین برای آموزش مدل‌های ارزیابی داده‌های خود که از منابع داده سنتی و جایگزین استفاده می‌کنند، داده‌ها را سریع‌تر جمع‌آوری می‌کند. منابع سنتی شامل صورت‌حساب‌های بانکی و اطلاعات دفتر اعتبار هستند، در حالی که منابع جایگزین ممکن است شامل اطلاعات تراکنش‌ها، بررسی‌های آنلاین و جریان داده‌های زنجیره تامین باشد.

یکی از مزایای جامعه تامین مالی این است که برخی از منابع داده آن متعلق به آن است، در حالی که آنها از طریق مشارکت دارای حقوق انحصاری بر سایرین هستند. تئو می‌گوید این به استارت‌آپ برتری نسبت به بازیکنان جدیدتر می‌دهد و همچنین میزان داده‌های بازپرداخت وام را که انجمن سرمایه‌گذاری از زمان راه‌اندازی خود جمع‌آوری کرده است، می‌دهد. وی افزود که نرخ پیش‌فرض وام‌های Funding Society بین 1 تا 2 درصد حتی در زمان همه‌گیری کووید-19 بوده است، به همین دلیل است که او توانسته است ردیف‌های بدهی را از بسیاری از مؤسسات دریافت کند.

نرخ‌های بهره شرکت‌های تامین مالی معمولاً بالاتر از بانک‌ها است، اما کمتر یا برابر با کارت‌های اعتباری است – در واقع، یک کارت اعتباری با خط بدهی به عنوان جایگزینی برای کارت‌های شرکتی ارائه می‌دهد. همچنین با کسب‌وکارهایی از جمله پلت‌فرم‌های تجارت الکترونیکی مانند Shopee و Bukalapak، اپلیکیشن حسابداری BukuWarung، fintech Alterra و پلتفرم agitech Tanihub که دسترسی به وام‌های سرمایه در گردش را به مشتریان SME خود ارائه می‌کنند، شریک می‌شود.

BukuWarung، یک فین‌تک برای شرکت‌های کوچک و متوسط ​​اندونزیایی، برنده 60 میلیون دلار سری A به رهبری Valar و Goodwater شد.

تئو و ویجایا می گویند رقبای اصلی Funding Society بانک ها نیستند. در عوض، تئو می‌گوید بسیاری از مشتریانش برای تأمین مالی کسب‌وکارشان به وام‌های دوستان یا خانواده، پس‌انداز و کارت‌های اعتباری شخصی خود متکی هستند. او گفت: “فرصت بسیار بزرگ است زیرا 300 میلیارد دلار کسری بودجه با کیفیت است.”

در بیانیه‌ای، گرگ مون، شریک مدیریت مشاوران سرمایه‌گذاری سافت‌بانک گفت: «شرکت‌های کوچک و متوسط ​​آسیای جنوب شرقی از لحاظ تاریخی برای دسترسی به تأمین مالی سازمانی مبارزه کرده‌اند و در عوض مجبور شده‌اند برای حمایت از رشد، عمدتاً بر تأمین مالی شخصی تکیه کنند. انجمن تامین مالی در حال ایجاد پلی برای این شرکت‌ها است تا با ساخت مجموعه داده‌های منحصربفرد برای عملکردشان و استفاده از فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی برای ارزیابی اعتبار آن‌ها به طور موثرتر از مدل‌های سنتی، به منابع مالی پایدارتر و ارزان‌تر دسترسی پیدا کنند.

سرمایه گذاران اقتصاد دیجیتال آسیای جنوب شرقی را دو برابر می کنند