منو سایت

شریل سندبرگ از سمت مدیر عامل متا کنار خواهد رفت

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
شریل سندبرگ از سمت مدیر عامل متا کنار خواهد رفت

شریل سندبرگ امروز در فیس بوک اعلام کرد که متا را پس از بیش از یک دهه به عنوان مدیر عامل شرکت ترک می کند.

سندبرگ در سال 2008 به متا و سپس فیس بوک به عنوان مدیر عملیاتی ملحق شد. به مدت 14 سال، سندبرگ شرکت را از طریق یک IPO هدایت کرد، دوره ای بی سابقه از رشد انفجاری برای صنعت و گاهی اوقات مسیر سنگلاخ آن برای تبدیل شدن به یکی از برترین های جهان. – از نظر اجتماعی با نفوذ. و شرکت های فناوری ارزشمند در جهان.

مدیر رشد متا، خاویر اولیوان، در حالی که سندبرگ می رود، به عنوان مدیر عملیاتی انتخاب می شود. بر اساس پست فیس بوک در خبرهای مارک زاکربرگ، بنیانگذار و مدیر عامل متا، اولیوان مسئولیت تبلیغات و محصولات تجاری متا را بر عهده خواهد داشت و در عین حال بر تیم هایی که به زیرساخت ها، یکپارچگی، تجزیه و تحلیل، بازاریابی، توسعه و رشد شرکت اختصاص داده شده اند، نظارت می کند.

زاکربرگ خاطرنشان کرد که نقش اولیوان به‌عنوان مدیر عملیاتی «متفاوت با کاری است که شریل انجام داد» و درباره میزان نفوذ و قدرتی که سندبرگ در طول سال‌ها با این شرکت اعمال کرده است، اظهار داشت. زاکربرگ نوشت: «این یک نقش سنتی‌تر مدیر عملیاتی خواهد بود، جایی که ژاوی به صورت داخلی و عملیاتی متمرکز خواهد شد و بر تجربیات قوی‌اش در کارآمدتر و دقیق‌تر کردن عملکرد ما تمرکز خواهد کرد.» به طور مستقیم.

او گفت: «من فکر می‌کنم متا به نقطه‌ای رسیده است که منطقی است که گروه‌های محصول و کسب‌وکار ما به‌جای سازمان‌دهی همه فعالیت‌های تجاری و عملیاتی جدا از محصولات ما، بیشتر یکپارچه شوند. در حالی که سندبرگ حضور گسترده‌ای در شرکت داشت، متا همیشه با زاکربرگ مترادف بوده است و ممکن است هنگام سازماندهی مجدد شرکت، کنترل مستقیم تری بر تصمیمات شرکت داشته باشد.

در این پست، زاکربرگ همچنین وقت گذاشت و در مورد اینکه سندبرگ تا چه اندازه شرکت رسانه های اجتماعی و غول تبلیغاتی امروز را شکل داده است، فکر کرد:

«زمانی که شریل در سال 2008 به من ملحق شد، من فقط 23 سال داشتم و تقریباً هیچ چیز در مورد اداره یک شرکت نمی دانستم. ما یک محصول عالی ایجاد کردیم – وب سایت فیس بوک – اما هنوز کسب و کار سودآوری نداشتیم و در تلاش بودیم از یک استارتاپ کوچک به یک سازمان واقعی حرکت کنیم. شریل کسب و کار تبلیغاتی ما را معمار می کند، افراد بزرگی را استخدام می کند، فرهنگ مدیریت ما را ایجاد می کند و به من می آموزد که چگونه یک شرکت را اداره کنم. او فرصت‌هایی را برای میلیون‌ها نفر در سراسر جهان ایجاد کرده است، و به خاطر بسیاری از آنچه امروز متا است، شایسته تقدیر است.»

سندبرگ که قبل از پیوستن به متا برای دولت کلینتون کار می کرد، ظاهراً انتظار داشت در کابینه هیلاری کلینتون نقشی داشته باشد، احتمالاً به عنوان وزیر دارایی یا تجارت. با پیروزی غافلگیرکننده دونالد ترامپ، این نقشه ها خنثی شد و سندبرگ به عصری سودآور برای شرکت پرداخت، اما پر از افکار ناخوشایند درباره نقش این شبکه اجتماعی در انتشار اطلاعات نادرست، نفرت و توطئه.

درست پس از قیام 6 ژانویه در ساختمان کنگره ایالات متحده، سندبرگ به دروغ ادعا کرد که رویدادهای آن روز “عمدتاً بر روی سکوهایی سازماندهی شده اند که توانایی ما را برای متوقف کردن نفرت ندارند.” در واقع، فیس‌بوک پس از سال‌ها تشویق گروه‌های راست افراطی مانند QAnon و Proud Boys از زمان انتخابات 2020، نقش اصلی را در جنبش Stop Theft بازی کرده است.

این خطای اجباری تنها یکی از آخرین اشتباهات روابط عمومی سندبرگ بود. سایر موارد شامل مشارکت او در معامله ای با شرکت تحقیقاتی مخالف جمهوری خواه Definers Public Affairs برای ایجاد داستان های منفی در مورد میلیاردر لیبرال جورج سوروس، و گزارش جدیدتر مبنی بر استفاده سندبرگ از تیم ارتباطی متا برای کشتن داستانی درباره بابی کوتیک، مدیرعامل اکتیویژن بلیزارد، مدیر عامل سابق او است. دوست پسر، اکنون متهم به ترویج فرهنگ آزار جنسی در شرکت بازی سازی است. پس از افشای تلاش های سندبرگ برای از بین بردن این داستان، وال استریت ژورنال گزارش داد که با “کنترل داخلی” متا بر روی این حادثه مواجه است.

سندبرگ تا زمانی که C-suite را ترک نکند، نقش خود را در هیئت مدیره متا حفظ خواهد کرد. زمانی که در سال 2012 به او ملحق شد، او اولین زن عضو هیئت مدیره شد. سندبرگ در یک پست فیس بوک درباره دوره طولانی تصدی خود در شرکت و چالش های شخصی که در آن زمان تجربه کرد، از جمله مرگ همسرش دیو گلدبرگ در سال 2015، اظهار نظر کرد.

گزارش‌ها در سال‌های اخیر حاکی از آن است که تنش‌های سیاسی فزاینده در فیس‌بوک و تعداد انگشت شماری از اشتباهات سندبرگ، روابط بین سندبرگ و زاکربرگ را تیره کرده است، اگرچه مشخص نیست که آیا این امر راه را برای خروج او هموار کرده است یا خیر. سندبرگ در نشریه خود رابطه طولانی خود با زاکربرگ را منعکس می کند که با او از طریق هیئت مدیره شرکت به همکاری ادامه خواهد داد.

«… در ورودی از مارک سه چیز خواستم – اینکه کنار هم بنشینیم، هر هفته تک تک با من ملاقات کند، و اینکه در این جلسات وقتی فکر می‌کند اشتباه می‌کنم، به من بازخورد صادقانه بدهد. سندبرگ می نویسد: “مارک به هر سه پاسخ مثبت داد، اما افزود که بازخورد باید متقابل باشد. او تا امروز به این وعده ها عمل کرده است.”

فیس‌بوک سال‌ها می‌دانست که تخمین‌های حجم تبلیغات بر اساس «داده‌های اشتباه» است، اما طبق بیانیه دادگاه، تعدیلات را برای تأثیر درآمد مسدود کرده است.

رهبر سیاسی فیس بوک در جلسه استماع در کاوانو یک تصویر شگفت انگیز انجام می دهد

شریل سندبرگ به دلیل تلاش برای کشتن داستانی درباره مدیرعامل سابق اکتیویژن بلیزارد مورد انتقاد قرار گرفته است.