منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • شریل سندبرگ به دلیل تلاش برای کشتن داستانی درباره مدیرعامل سابق اکتیویژن بلیزارد مورد انتقاد قرار گرفته است.

شریل سندبرگ به دلیل تلاش برای کشتن داستانی درباره مدیرعامل سابق اکتیویژن بلیزارد مورد انتقاد قرار گرفته است.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
شریل سندبرگ به دلیل تلاش برای کشتن داستانی درباره مدیرعامل سابق اکتیویژن بلیزارد مورد انتقاد قرار گرفته است.

شریل سندبرگ، مدیر عامل متا، اکنون با “کنترل داخلی” در شرکت مواجه است، زیرا او روزنامه انگلیسی دیلی میل را تحت فشار قرار داد تا داستانی را درباره دوست پسر سابقش، مدیرعامل اکتیویژن بلیزارد، بابی کوتیک، بکشد.

این افشاگری در گزارش انفجاری جدید از وال استریت ژورنال آمده است، که یک کمپین هماهنگ را توصیف می کند تا از انتشار این داستان با استفاده از منابع اکتیویژن بلیزارد و متا جلوگیری کند.

سندبرگ از سال 2016 تا 2019 با کوتیک، که اکنون متهم به ترویج فرهنگ آزار و اذیت جنسی و تبعیض در شرکتش است، ملاقات می کند. اگرچه او اطلاع از اتهامات آزاردهنده سوء رفتار، از جمله تجاوز به عنف را انکار کرد، کوتیک آشکارا از بسیاری از آنها اطلاع داشت. حوادث – واقعیتی که او از شرکت پنهان کرد.

گزارش وال استریت ژورنال توضیح می دهد که چگونه سندبرگ با بخش دیجیتال دیلی میل در سال 2016 و بار دیگر در سال 2019 تماس گرفت، زیرا این روزنامه تلاش می کرد تا یک دستور منع موقت علیه کوتیک را کشف کند، که دوست دختر سابقش در سال 2014 اعمال کرد. سندبرگ و کوتیک “استراتژی توسعه دادند. تا دیلی میل را متقاعد کنند که دستور منع را گزارش نکند، “همراه با کارمندان شرکت های مربوطه خود.

در هر دو مورد، سندبرگ به تبلوید گفت که دوست دختر سابق کوتیک از آن زمان به بعد از اتهامات آزار و اذیت که او را وادار به درخواست دستور منع کرده بود، صرف نظر کرد.

طبق گزارش WSJ، متا اکنون در حال بررسی دخالت افسر ارشد عملیات خود در تلاش برای کشتن داستان دوست پسر آن زمان خود است. هنگامی که TechCrunch پرسید که آیا سندبرگ با استفاده از منابع روابط عمومی داخلی برای یک اختلاف شخصی، خط مشی شرکت را نقض می کند، متا از پاسخ دادن خودداری کرد.

مائو لین شن، سخنگوی Meta Executive Communications، در ایمیلی به TechCrunch گفت: «شریل سندبرگ هرگز رابطه تجاری MailOnline با فیس بوک را تهدید نکرده است که بر تصمیم تحریریه تأثیر بگذارد. این داستان در تلاش است تا ارتباطاتی ایجاد کند که وجود ندارند.”

برای شرکتی که از رسوایی های بی امان خسته شده است، افشای دخالت سندبرگ در بحران روابط عمومی دوست پسر سابقش تنها یک درد سر دیگر است. مشخص نیست که متا چقدر جدی به رفتار خود نگاه می کند – یا اینکه آیا تیم رهبری گسترده تر حتی از آن آگاه بوده است یا خیر، اگرچه WSJ می گوید اقدامات او به دلیل نقض بالقوه قوانین شرکت تحت “بررسی” است.

سندبرگ پس از سال‌ها تنش و ریسک‌های زیاد در دوران ترامپ، دیگر مانند گذشته به مدیرعامل و بنیانگذار متا، مارک زاکربرگ نزدیک نیست. این احتمال وجود دارد که وضعیت کوتیک به عنوان یک اشتباه دیگر در نظر گرفته شود که سندبرگ به دلایل نادرست خبرساز می شود. در داخل، سندبرگ به دلیل استفاده از منابع روابط عمومی متا برای محافظت از برند شخصی خود شناخته شده است، اگرچه هنوز مشخص نیست که مدیر عملیات متا تا چه اندازه با بقیه مدیران شرکت در مورد وضعیت Kotick همگام بوده است.

یک گربه از مو آویزان است

هیئت مدیره اکتیویژن بلیزارد در بیانیه ای به TechCrunch گفت که کوتیک در سال 2014 به مدیر مستقل ارشد هیئت مدیره در مورد “حادثه” اطلاع داده و بعداً به هیئت مدیره کامل اطلاع داده است. پس از تحقیقات Skadden Arps، هیئت مدیره تصمیم گرفت که “هیچ دلیلی برای اتهام وجود ندارد”.

یکی از سخنگویان اکتیویژن بلیزارد، TechCrunch الیزابت مک‌کلاسکی را از Keker، Van Nest & Peters توصیه کرد، که بیانیه‌ای از دوست دختر سابق کوتیک، که شرکت از ذکر نام او خودداری کرد، ارائه کرد و به اتهامات قبلی علیه Kotick بازگشت.

دوست دختر سابق کوتیک در بیانیه ای از طریق شرکت حقوقی گفت: «در سال 2014، سوگندنامه ای را امضا کردم که در آن به صراحت اعلام کردم که آنچه گفته ام نادرست است. او همچنین در بیانیه‌ای WSJ را متهم کرد که از او برای انتشار داستان ناپسند Kotick “استثمار” کرده است.

کارمندان اکتیویژن بلیزارد یک پیاده روی ترتیب دادند و طوماری را برای استعفای کوتیک در ماه نوامبر به دلیل دخالت او در بحران فرهنگی جاری شرکت منتشر کردند. کوتیک تا کنون مدیر اجرایی باقی مانده است، اما گزارش ها می گویند که او در طرف دیگر خرید 69 میلیارد دلاری مایکروسافت باقی نخواهد ماند.

اکتیویژن بلیزارد همچنین نام دو زن جدید را در روز پنجشنبه معرفی کرد، اگرچه این شرکت به TechCrunch گفت که زمان اعلام مربوط به افشاگری‌های جدید درباره Kotick نیست. این موارد اضافه شده به هیئت مدیره شامل لولو چنگ مسروی، معاون ارتباطات Substack، سابق TrailRunner و کری کار، معاون Bacardi است.

جفت اعضای جدید هیئت مدیره جایگزین دو مردی خواهند شد که کناره گیری می کنند. همانطور که بلومبرگ خاطرنشان می کند، این موارد اضافه شده، هیئت مدیره اکتیویژن بلیزارد را با قانون کالیفرنیا مطابقت می دهد که هیئت مدیره یک شرکت دولتی با شش یا بیشتر مدیر را ملزم می کند که حداقل سه زن را شامل شود در غیر این صورت با جریمه های زیادی روبرو خواهند شد.

خود کوتیک به زودی هیئت مدیره کوکاکولا را ترک خواهد کرد، جایی که او به مدت یک دهه در نقشی به خوبی جبران شده بود. با توجه به رسوایی آشکار پیرامون فرهنگ شرکتی در اکتیویژن بلیزارد، این شرکت با فشار برخی از سرمایه گذاران برای حذف Kotick مواجه است، اگرچه مدیر اجرایی بازی می گوید که او برای تمرکز بر اداره شرکت خود از طریق خرید مایکروسافت از سمت خود کناره گیری می کند.

اگر توصیه مرتبطی در مورد سندبرگ، متا، کوتیک یا اکتیویژن بلیزارد دارید، می‌توانید با خیال راحت با سیگنال: (510) 545-3125 تماس بگیرید.

کارگران اکتیویژن بلیزارد پس از پاسخ “منزجر کننده” به پرونده آزار و اذیت ترک می کنند

مایکروسافت اکتیویژن بلیزارد را به قیمت 68.7 میلیارد دلار خریداری خواهد کرد

آزمایش کنندگان نرم افزار Raven از Activision Blizzard اولین اتحادیه در یک شرکت بزرگ بازی در ایالات متحده را تشکیل می دهند.