منو سایت

شریک MyHeritage و D-ID برای زنده کردن عکس‌ها با انیمیشن و صدا

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
شریک MyHeritage و D-ID برای زنده کردن عکس‌ها با انیمیشن و صدا

سال گذشته، سرویس شجره نامه MyHeritage با معرفی ویژگی جدید «دیپ فیک» که به کاربران اجازه می داد چهره عزیزانشان را در عکس های ثابت متحرک کنند، در فضای مجازی منتشر شد. کاربران TikTok ویدئوهایی را در واکنش به فناوری به نام “دلتنگی عمیق” پست کردند، زیرا بستگانی را که هرگز ندیده بودند یا کسانی را که هنوز از دست دادنشان عزادار هستند، بازگرداندند. تا به امروز بیش از 100 میلیون عکس با این ویژگی متحرک شده است. اکنون تکرار بعدی می آید. امروز، MyHeritage، همراه با شریک فناوری D-ID، در حال گسترش Deep Nostalgia با LiveStory هستند، ویژگی‌ای که نه تنها مردم را در فیلم‌های متحرک زنده می‌کند، بلکه در واقع آن‌ها را به صحبت می‌اندازد.

MyHeritage مجوز فناوری جدید D-ID را صادر می‌کند، یک استارت‌آپ مستقر در تل‌آویو که در حال کار برای ایجاد یک فناوری بازسازی ویدیویی ثبت شده با استفاده از هوش مصنوعی و تکنیک‌های یادگیری عمیق است.

فناوری‌های D-ID در دسترس توسعه‌دهندگان از طریق API توسط تعدادی از دارندگان مجوز در رسانه‌ها، آموزش، بازاریابی و موارد دیگر استفاده شده است. برای مثال، برادران وارنر با D-ID کار می کند تا به کاربران اجازه دهد تریلر فیلم را با عکس های متحرک و برای نمایشگاه هری پاتر سفارشی کنند. Mondelēz International، آژانس تبلیغاتی Publicis و Digitas Vietnam برای تلاش‌های بازاریابی برای یک جشنواره محلی با D-ID شریک شده‌اند. برنامه ویدیویی کوتاه هندی جاش فناوری انیمیشن صورت را به عنوان یک ابزار خلاقانه ادغام می کند. سازمان های غیرانتفاعی و دولت ها نیز از این فناوری در کمپین های مختلف آگاهی عمومی استفاده کرده اند.

با شروع LiveStory، MyHeritage جدیدترین فناوری‌های هوش مصنوعی را از D-ID مستقیماً در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌دهد.

برای استفاده از این ویژگی، کاربران می توانند یک حساب کاربری رایگان MyHeritage ایجاد کنند که به آنها امکان می دهد چندین بار این فناوری را به صورت رایگان امتحان کنند. علاوه بر این، آنها باید برای استفاده نامحدود از LiveStory به یک طرح اشتراک پولی ارتقا دهند.

این فناوری برای ایجاد یک داستان ویدیویی متحرک از زندگی اجداد کار می کند تا آنها بتوانند داستان خود را تعریف کنند. این توسط فناوری Speaking Portrait در انتظار ثبت اختراع D-ID است که ویدیوی داستانی را بر اساس یک عکس آپلود شده تولید می کند و سپس آن را با یک تولید کننده صدای مصنوعی ترکیب می کند. داستان سرایی از متنی می آید که کاربر وارد کرده است.

برای تطبیق لب‌ها با کلمات، D-ID یک شبکه عصبی را بر روی پایگاه‌داده‌ای از ویدئوهای صحبت افراد آموزش داد. این شرکت گفت که فناوری آن قادر است با هر زبانی کار کند. با این حال، پیاده سازی MyHeritage از 31 زبان، از جمله ده ها گویش، با گزینه های صدای مرد و زن پشتیبانی می کند.

گیل پری، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل D-ID، گفت: «تکنولوژی آنقدر خوب است که نیازی به ویدیویی از راننده ندارید. سپس به یک تصویر ثابت نگاشت شد. او می‌گوید: «شما فقط متن و عکس را وارد می‌کنید و سپس فرد را وادار به صحبت می‌کنید. پری اذعان می کند که این فناوری کامل نیست و آن را به “همگام سازی لب واقعا خوب” تشبیه می کند.

پس از ایجاد LiveStory، کاربران می توانند آن را تماشا کنند، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارند یا در رسانه های اجتماعی پست کنند. آنها همچنین می توانند با ویرایش متن، انتخاب صدای متفاوت یا حتی آپلود صدای خود، داستان را سفارشی کنند.

شریک MyHeritage و D-ID برای زنده کردن عکس‌ها با انیمیشن و صدا

اعتبار تصویر: من کردم

در درازمدت، D-ID پیش‌بینی می‌کند که چگونه می‌توان از این فناوری در یک متاورس استفاده کرد، جایی که آواتارهای دیجیتال افراد را می‌توان با هوش مصنوعی متحرک کرد – و نه فقط چهره‌ها، بلکه حرکت تمام بدن در جهان‌های سه بعدی. پری تصور می‌کند که کاربران چگونه می‌توانند عکس‌های دوران کودکی خود، عکس‌های اعضای خانواده یا حتی شخصیت‌های تاریخی را آپلود کنند، سپس آن‌ها را در متاورس متحرک کنند و گفتگو کنند.

او گفت: “فرزندان ما از ما می خواهند که با آلبرت انیشتین صحبت کنیم و به او آموزش دهیم، او را بشنویم و از او سوال بپرسیم.” “و او به ما پاسخ خواهد داد.” (و هنگامی که یک ترجمه جهانی در دسترس باشد، حتی می تواند به زبان خود کاربر پاسخ دهد.)

البته این فناوری تا چند سال دیگر توسعه خواهد یافت، اما بر اساس مفاهیمی که امروزه در حال توسعه هستند – مانند Deep Nostalgia و LiveStory – ساخته خواهد شد که چه زمانی و اگر در نهایت محقق شود.

در همین حال، MyHeritage و به زودی برنامه سفارشی D-ID خود را وجود دارد که به نشان دادن فناوری آن به روش های مختلف کمک می کند. D-ID می گوید، برنامه در “هفته های آینده” خواهد رسید.

ویژگی MyHeritage LiveStory امروز در کنفرانس فناوری تاریخچه خانواده RootsTech معرفی شد. این برنامه روی رایانه رومیزی، شبکه تلفن همراه و در برنامه تلفن همراه MyHeritage اجرا خواهد شد.

گیلاد جفت، بنیانگذار و مدیر عامل MyHeritage در بیانیه ای گفت: «LiveStory داستان سرایی را به سطحی بالاتر می برد. “با این آخرین ویژگی ویروسی، MyHeritage همچنان به رهبری دنیای تاریخچه آنلاین خانواده در بینش و نوآوری ادامه می دهد. استفاده از هوش مصنوعی برای دمیدن جان تازه ای به عکاسی تاریخی منحصر به فرد است و به میلیون ها نفر کمک می کند تا ارتباط عاطفی جدیدی با اجداد و عزیزان متوفی خود ایجاد کنند. شجره نامه درباره گفتن و حفظ داستان های خانوادگی ماست. ما همچنان به دنیا نشان می‌دهیم که نسب‌شناسی چقدر می‌تواند سرگرم‌کننده و جذاب باشد.”

D-ID، که همچنین یکی از بنیانگذاران روستاهای Blondheim و Eliran Kuta بود، یک تیم 32 نفره است و قصد دارد دو برابر شود و در ایالات متحده، بریتانیا، سنگاپور و اسرائیل پست های مختلفی را در اختیار داشته باشد.