منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • شمارش معکوس برای اتحادیه های آمازون و استیتن آیلند از هفته آینده آغاز می شود

شمارش معکوس برای اتحادیه های آمازون و استیتن آیلند از هفته آینده آغاز می شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
شمارش معکوس برای اتحادیه های آمازون و استیتن آیلند از هفته آینده آغاز می شود

این یک سفر وحشی قابل پیش بینی برای تلاش اتحادیه در مرکز اجرای آمازون در بسمر، آلاباما بود. پس از یک نبرد سرسخت، غول خرده فروشی در آوریل گذشته پیروز شد. اگرچه کارگران از نمایندگان طیف سیاسی، از برنی سندرز گرفته تا مارکو روبیو حمایت می‌شدند، اما این یک پیروزی یک‌جانبه بود – و بلافاصله توسط نمایندگان اتحادیه‌ها مورد اعتراض قرار گرفت.

RWDSU موفق شد در پایان سال پیروز شود، زیرا شورای ملی روابط کار (NLRB) با برگزاری رای دوم موافقت کرد، به دنبال ادعاهایی مبنی بر اینکه آمازون از طریق “اقدامات ناخوشایند و آشکارا غیرقانونی” کارمند “گاز گاز” است. در ژانویه، NLRB اعلام کرد که قرار است رای گیری مخفی در 4 فوریه آغاز شود. روز دوشنبه، 28 مارس، شمارش آرا برای آنچه تاکنون یک رونق تاریخی بوده آغاز می شود.

انبار استیتن آیلند آمازون با فشار مشابهی روبرو است – البته با یک پنجره رای گیری بسیار کوچکتر. رای گیری که از امروز آغاز می شود تا 31 مارس ادامه خواهد داشت و پس از آن شمارش معکوس آغاز خواهد شد. برخلاف انتخابات پستی آلاباما، این انتخابات شخصاً برگزار شد که با رای‌گیری‌های قبلی باعث تنش‌هایی شد.

رونق نیروی کار در حال حاضر شاهد برخی از مناقشات است. کریستین اسمالز، کارمند سابق JFK8 که به مدافع اتحادیه تبدیل شده است، به همراه دو نفر دیگر در اواخر فوریه به اتهام نقض مرز دستگیر شد. اسمالز این اتهامات را رد کرد و گفت که این سه نفر در صحنه حضور داشتند تا برای کارمندان آمازون غذا بگذارند. او به مطبوعات گفت: “این فقط آمازون است که موقعیتی را ایجاد می کند.” “این قیافه بدی است.” این شرکت به بیانیه خود اعتراض کرد و به رسانه ها گفت که “به رغم هشدارهای متعدد، مکرراً مرزها را نقض کرده است”.

آمازون به تاکتیک سرکوب اتحادیه متهم شده است و قبلاً نگران این بود که هرگونه فشار موفق اتحادیه می تواند یک عامل کلیدی در شرکتی باشد که سال ها مورد انتقاد شدید قرار گرفته است. این فشار موفقیت آمیز تقریباً مطمئناً کارگران در انبارهای آمازون بیشتری را تشویق می کند. شرایط در طول همه گیری نیز یک عامل انگیزشی برای بسیاری بود.

کلی نانتل، سخنگوی آمازون به TechCrunch گفت: ما مشتاقانه منتظر شنیدن صدای کارمندان خود هستیم. تمرکز ما بر کار مستقیم با تیم خود برای ادامه تبدیل آمازون به مکانی عالی برای کار است.

به ویژه، این شرکت یکی از چندین برند بزرگ ایالات متحده است که با افزایش علاقه به سازماندهی مواجه است. در اوایل این ماه، کارگران در تاریخ REI منهتن به حمایت از اتحادیه رای دادند. نوعی جلوه دومینو نیز در استارباکس در سراسر کشور در حال آشکار شدن است که با مکانی در بوفالو، نیویورک شروع می شود. مغازه‌ها در مسا، آریزونا و – اوایل این هفته – پایگاه اصلی کافه‌های زنجیره‌ای در سیاتل از این روند پیروی کردند.