منو سایت

صفحه نمایش لمسی Dot Pad تصاویر را برای لمس افراد کم بینا در دسترس قرار می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
صفحه نمایش لمسی Dot Pad تصاویر را برای لمس افراد کم بینا در دسترس قرار می دهد

خط بریل به طور گسترده توسط افراد کم بینا استفاده می شود، اما علیرغم پیشرفت های گسترده در دسترسی به شبکه و دستگاه های هوشمند، نوآوری ها در سخت افزار خواننده بریل تا حد زیادی راکد هستند. Dot با یک دستگاه بریل هوشمند که نه تنها امکان نمایش آسان متن، بلکه نمایش لمسی تصاویر را نیز فراهم می کند، گام بزرگی به جلو برداشته است و به طور بالقوه لایه جدیدی از آموزش و محتوای قابل دسترس را باز می کند.

Dot Pad از 2400 پین در یک شبکه پیکسلی تشکیل شده است که می‌توان آن‌ها را به سرعت بالا یا پایین تنظیم کرد و حروف بریل یا اشکالی را به‌راحتی تشخیص داد. این مکانی برای 300 گلیف بریل، به علاوه 20 علامت دیگر در یک ردیف سنتی تر در زیر است. مهمتر از همه، این دستگاه همچنین مستقیماً با ویژگی خواندن صفحه نمایش VoiceOver اپل ادغام می شود و خواندن متن، برچسب های نمادها و حتی گرافیک یا تصاویر ساده را با یک لمس آسان می کند.

این شرکت مستقر در کره زمانی تأسیس شد که کی کوانگ سونگ و اریک جو یون کیم از فقدان مهارت‌های یادگیری و خواندن با وجود پیشرفت‌های بسیار دیگر در محاسبات و رابط‌ها خسته شدند.

این اولین نمایشگر دیجیتالی بریل در مدت زمان طولانی نیست – دستگاه هایی مانند این برای دهه ها وجود دارند، اما قطعاً از نظر کمیت و قابلیت محدود هستند. اغلب شما نمایشگرهای بریل را برای خواندن متن دیجیتال خواهید یافت، اما اینها اغلب ماشین های تک خطی دست و پا گیر قدیمی هستند که سال هاست تغییر نکرده اند و به نرم افزارها و سخت افزارهای قدیمی دیگر متکی هستند.

این دستگاه ها نیز معمولاً با هدف و یادگیری کودکان طراحی نمی شوند. کودکان مبتلا به اختلالات بینایی در معرض تعدادی نقص سیستماتیک هستند، مانند کمبود کتاب های درسی یا فعالیت های فکری. همین فقدان بود که والدین چنین کودکی را بر آن داشت تا BecDot را بسازند، اسباب‌بازی که به آموزش خط بریل در سطح یک کودک خردسال کمک می‌کند.

سونگ گفت: «در قرن بیست و یکم، برای افراد کم بینا منطقی نبود که به اطلاعات گرافیکی به صورت دیجیتالی دسترسی نداشته باشند. «نوآوری‌های زیادی در هر صنعت، از جمله آموزش، کار و خدمات شبکه‌های اجتماعی وجود دارد… تقاضا برای اطلاعات گرافیکی در حال افزایش است، به این معنی که افراد کم بینا در حال قطع شدن هستند. حتی در شرایط همه گیر، کار از راه دور و آموزش اجباری بود … اما هیچ راه حلی نداشتند.

آنها تصمیم گرفتند مانیتوری بسازند که به کاربران نابینا و کم بینا امکان دسترسی و تعامل با تصاویر مبتنی بر پیکسل و تصاویری را که افراد بینا بدیهی می دانند، می دهد.

صفحه نمایش لمسی Dot Pad تصاویر را برای لمس افراد کم بینا در دسترس قرار می دهد

اعتبار تصویر: نقطه

خوانندگان خط بریل عموماً از نظر مکانیکی بسیار پیچیده هستند و به صدها لولا و چرخ دنده کوچک برای بالا و پایین بردن پین ها در صورت تقاضا متکی هستند – و همچنین باید به اندازه کافی قوی باشند تا فشار ثابت ناشی از لمس را تحمل کنند. ما طی سال‌ها شاهد نوآوری‌های مختلفی از سوی مؤسسات تحقیقاتی معتبر بوده‌ایم، اما هیچ‌کدام نتوانسته‌اند به بازار راه پیدا کنند. Dot سعی می کند همه اینها را نه تنها با سخت افزار بهتر و توانمندتر، بلکه با ادغام عمیق تر با گوشی های هوشمند و تبلت ها تغییر دهد.

نوآوری اصلی Dot Pad همانطور که انتظار دارید، خود “نقطه” است. اینکه چگونه ده ها یا صدها عدد از این پین های کوچک (6 به خط بریل) را به طور قابل اعتماد و سریع (و نه خیلی سخت) کشیده و تا کنید، به راه حل های مختلفی منجر شد، اما Dot’s کاملاً جدید است.

تصویر متحرک از پین های در حال افزایش در Dot Pad

اعتبار تصویر: نقطه

سونگ توضیح داد: «ما این ایده را از مکانیسم بلندگو گرفتیم. درایو الکترومغناطیسی کوچک در بلندگوهای تلفن هوشمند می لرزد، اما تیم با استفاده از روتور توپ مغناطیسی که به راحتی در موقعیت بالا یا پایین قفل می شود و می تواند به سرعت قفل آن را باز کرده و ناپدید کند، آن را برای حرکت دادن پین به سمت بالا و پایین تنظیم می کند. همه چیز بخشی از اندازه مکانیسم های قبلی است – “10 برابر کوچکتر از درایوهای بریل پیزوالکتریک موجود.” (نقطه شخصاً نمودارها و بخش‌هایی از پین‌ها را به من نشان داد که نحوه انجام آن را نشان می‌داد، اما از اشتراک‌گذاری عمومی آنها خودداری کرد.)

این به این معنی است که این شرکت موفق شده است شبکه ای از هزاران پین با فضای بسیار کم بین آنها ایجاد کند، به اندازه کافی بزرگ برای خواندن به عنوان حروف، اما همچنین به اندازه کافی متراکم برای تشکیل مدل هایی که تصاویر را نشان می دهند. در پایین Dot Pad یک بخش ویژه برای خط بریل سنتی وجود دارد، اما جلوپنجره اصلی بهتر از هر چیز دیگری به عنوان “نمایشگر لمسی” توصیف می شود.

من مجبور شدم با یک دستگاه پیش تولید بازی کنم و خیلی خوب کار می کند، کل صفحه را برای حدود یک ثانیه از بالا به پایین تازه می کند (این نیز بهبود می یابد، تا جایی که امکان انیمیشن وجود دارد) و اسکن آن توسط کاربر آسان به نظر می رسید. دست هر دو نمایشگر دارای یک صفحه محافظ انعطاف پذیر هستند که از چسبیدن پین ها جلوگیری می کند و به راحتی قابل تعویض هستند. خود سلول ها نیز به راحتی قابل تعویض هستند.

مزیت بزرگ دیگر دات، همکاری آن با اپل است. Dot Pad را می توان با حرکتی فراخوانی کرد که بلافاصله هر مورد برجسته شده را روی صفحه نمایش نشان می دهد. در ویدیوی زیر می‌توانید روند عمل را مشاهده کنید:

و یک “API گرافیک لمسی” جدید برای توسعه دهندگان در iOS 15.2 وجود دارد که به آنها امکان می دهد این ویژگی را در برنامه های خود گنجانده و پیکربندی کنند. (از اپل خواستم تا در مورد API نظر بدهد و در صورت پاسخ دادن، این پست را به روز خواهد کرد.)

کیم گفت: «بسیاری از کاربران نابینا و کم بینا در سراسر جهان به لطف صفحه‌خوان VoiceOver پیشرو در صنعت، به آیفون و آی‌پد متکی هستند. “ما بسیار هیجان زده هستیم که فناوری لمسی Dot قبلاً برای VoiceOver بهینه شده است و این امر دسترسی دیجیتال را گسترش می دهد. فراتر از خط بریل گفتاری یا ادبی، این کاربران اکنون می توانند تصاویر را حس کرده و درک خود را بهبود بخشند.

بدیهی است که دقت کمی محدود است، اما می‌تواند آیکون‌ها، خطوط خطوط و چیزهایی مانند گرافیک را به خوبی نمایش دهد. گرافیک را در یک مقاله سهام تصور کنید – افراد بینا می توانند آن را در یک نگاه ببینند، اما دیگران باید راه های دیگری را پیدا کنند، مانند روشی که در VoiceOver تعبیه شده است، که گرافیک را به عنوان چیزی شبیه به بالا و پایین رفتن نشان می دهد. بهتر از هیچ، اما قطعا کامل نیست. Dot Pad که توسط VoiceOver و الگوریتم های تجزیه و تحلیل تصویر خود ارائه می شود، سعی می کند هر منطقه ای از صفحه یا عنصر نمایش را نشان دهد.

متن همچنین می تواند به عنوان یک صفحه کامل با حروف بریل (طبق معمول در خطوط مرتب شده) یا به عنوان شکل خود حروف ارائه شود. این به کاربر امکان می دهد مواردی مانند فونت های لوگو را بهتر ارزیابی کند – البته هیچ وقفه ای با خط بریل وجود ندارد. در واقع، تجربه یک فونت در مقیاس بزرگ به این روش لمسی بسیار جالب به نظر می رسد.

تصویری از iPad روی Dot Pad نمایش داده می شود.

اعتبار تصویر: نقطه

مهمتر از آن، با این حال، این یک منبع عالی برای کودکان است. کودکی که با اختلال بینایی رشد می کند چیزهای زیادی را از دست می دهد و می تواند به راحتی چیزهایی مانند حروف، اشکال و تصاویر ساده ای را که دیگران بدیهی می دانند مانند خانه ها، گربه ها و غیره را به تصویر بکشد. 12 آموزش در جامعه نابینایان.

البته بخشی از آن یکپارچگی شدید با رایج‌ترین دستگاه‌ها است، بنابراین فقط منبعی نیست که کسی در شرایط بسیار خاص دارد. آیفون و آی‌پد نه تنها مانند دستگاه‌های دیجیتال مدرن در همه جا حاضر هستند، بلکه دارای یک پشته دسترسی پایدار هستند که Dot از آن استفاده می‌کند.

البته، پیشرفت عظیم در رابط های صوتی برای افرادی که نمی توانند از رابط های گرافیکی استفاده کنند بسیار قدرتمند است، اما خط بریل همچنان گزینه مهمی است، به ویژه برای خواندن و یادگیری. همه این روش ها و بسیاری دیگر نیاز به بهبود دارند تا امکانات توسط فناوری محدود نشود.

بازخورد جامعه مثبت است. سانگ گفت که مردم عمدتاً به احتمالات فکر می کنند، نه محدودیت ها. اما از همان مراحل اولیه، تعداد پیکسل‌ها را برای رندر بهتر تصویر افزایش دادند و روی کتابخانه‌ای از گرافیک‌های سفارشی کار می‌کنند که برای Dot Pad مناسب است، بنابراین اگر مثلاً لوگوی توییتر توسط نرم‌افزار شناسایی شود، می توانید به سادگی از نسخه خود به جای اسکن کردن کانتور هر بار استفاده کنید.

Dot فناوری اصلی خود را برای پروژه دستگاه لمسی پویا آتی به رهبری چاپخانه آمریکایی برای نابینایان و HumanWare که در سال 2023 راه اندازی خواهد شد، در دسترس قرار خواهد داد. جامعه توسعه دهندگان این فرصت را خواهند داشت تا تجربیات خود را با API ارزیابی کنند.

دست‌های مردی تصویری از کره زمین را لمس می‌کنند که با پین‌هایی روی یک نقطه نشان داده شده است.

اعتبار تصویر: نقطه

برنامه‌های ویژگی‌های آینده شامل تصاویر لمسی از عکس‌ها هستند – نه لزوماً تصاویر، اما طرح‌بندی، موقعیت‌ها و توضیحات افراد و سایر جنبه‌ها را می‌توان به نمایش گذاشت. آنها همچنین به گونه ای کار می کنند که پین ​​ها را در ارتفاع متوسط، برای درجه بندی حس و سایر کاربردها قفل می کنند. و به طور بالقوه پد می تواند به عنوان ورودی و همچنین نمایشگر مورد استفاده قرار گیرد – قابلیت فشار دادن پین ها برای ارسال سیگنال لمسی به قسمت مناسب صفحه، یکی دیگر از ویژگی های مفید خواهد بود.

البته، مانند نمایشگرهای قبلی بریل، Dot Pad نه ارزان است و نه ساده – اگرچه به طور بالقوه ارزان تر و ساده تر از سایرین موجود است. ساخت و مونتاژ کار آسانی نیست و گفتن کل هزینه آن سخت است، به خصوص با توجه به قیمت بالای تراشه ها و سایر قطعات در حال حاضر. (از هزاران مدار مجتمع کوچک استفاده می کند که قبلاً عمدتاً برای کلیدهای کنترل شیشه اتومبیل استفاده می شد – و قیمت ها در حال حاضر بالا هستند.)

خوشبختانه این دقیقاً همان نوع دستگاهی است که هیچکس مجبور نیست هزینه ای برای آن بپردازد و یارانه ها و برنامه های دیگر برای آن وجود دارد. از این گذشته، کودکان مجبور نیستند برای وسایل ضروری مانند میز تحریر که در مدرسه استفاده می کنند، هزینه ای بپردازند. و کمک به افراد دارای معلولیت برای دریافت آموزش خوب به نفع همه است. دسترسی بهتر، البته، به خودی خود خوشایند است، اما تأثیر زیادی دارد، زیرا در نهایت به افرادی که نمی توانند تحصیل کنند یا در صنعت شرکت کنند، فرصت داده می شود.

بنیانگذاران دات خاطرنشان کردند که با دولت‌های کره و ایالات متحده و همچنین با جوامع نابینایان و سازمان‌های مدافع برای ادغام Dot Pad با برنامه‌های درسی و استفاده از ابزارها و روش‌های پرداخت موجود برای آنها همکاری می‌کنند. توسعه دهندگان می توانند در اینجا و در سایت توسعه دهندگان اپل در اینجا اطلاعات بیشتری در مورد Tactical Graphics API کسب کنند.