منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • صندوق تازه 150 میلیون دلاری Afore شامل طرحی برای استانداردسازی جهان قبل از شارژ مجدد است

صندوق تازه 150 میلیون دلاری Afore شامل طرحی برای استانداردسازی جهان قبل از شارژ مجدد است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
صندوق تازه 150 میلیون دلاری Afore شامل طرحی برای استانداردسازی جهان قبل از شارژ مجدد است

شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر Afore Capital برای اولین بار در صحنه ظاهر شد تا فرشتگان، دوستان و خانواده را نهادینه کند. اکنون، پس از سرمایه‌گذاری در بیش از 80 شرکت در طول پنج سال، تیم هشت نفره به دنبال روشی خاص‌تر برای انجام این کار است: ارائه یک معامله استاندارد و جمع‌آوری آنچه که ادعا می‌کند بزرگترین صندوق ویژه برای بارگذاری اولیه بازار است.

شرکای نامحدود سابق Anamitra Banerjee و گاوراو جین به TechCrunch بگویید که آنها یک صندوق 150 میلیون دلاری را بسته اند که تقریباً به طور کامل توسط حدود 85٪ از LP های موجود تأمین می شود. سرمایه گذاران جدید باقی مانده سرمایه را نشان می دهند که منجر به مدیریت دارایی Afore تا 300 میلیون دلار می شود.

با صندوق جدید، مبلغ چک و ارزش گذاری به صورت معامله به معامله سرمایه گذاری نمی شود. در عوض، Afore Afore Alpha را راه‌اندازی کرد، چیزی که آن را پیش‌معامله استاندارد می‌نامد، که به بنیان‌گذاران سرمایه‌گذاری ۱ میلیون دلاری را از طریق ۱۰ میلیون دلار پس از پول ایمن ارائه می‌دهد. پول و همچنین منابع و مشاوره تیم Afore در ازای 10 درصد مالکیت شرکت ارائه می شود.

شرایط استاندارد جدید برای هر پرتاب، صرف نظر از موقعیت جغرافیایی، اعمال خواهد شد که در Afore Alpha پذیرفته خواهد شد.

اگرچه برای سرمایه‌گذاران این که زودتر پول بیشتری به استارت‌آپ‌ها بدهند تازگی ندارد – فقط به اندازه رو به رشد مراحل اولیه نگاه کنید – ارائه یک معامله استاندارد برای سرمایه‌گذاری بالقوه جدید است. جین گفت که استانداردسازی هنوز در شرکت های پرخطر رایج نیست زیرا بسیاری از آنها مراحل زیادی را طی می کنند.

او گفت: “وسوسه انگیز است که شرط هایمان را پوشش دهیم و بگوییم، هی، ببین، شاید باید در شرکت هایی سرمایه گذاری کنیم که انگیزه زیادی دارند، زیرا اکنون می توانیم چک های بزرگ بنویسیم.” اما این شرکت می داند که در چه چیزی خوب هستند و معتقد است که بنیانگذاران بیشتر به سرمایه گذارانی که روی یک مرحله متمرکز هستند اهمیت می دهند. بسیاری از شرکت‌های پرتفوی Afore برای اولین بار بنیانگذاران هستند، تمرکزی که این شرکت قصد دارد به عنوان دارایی‌های تحت مدیریت دنبال کند. البته، این شرکت تجربه کاهش اولین بازرسی ها را دارد و اعتقاد بر این است که بیش از 80 درصد از حلقه هایی را که در آن سرمایه گذاری کرده است، رهبری کرده است. شرکت‌های موجود در این سبد شامل BetterUp، Modern Health، Petal، Overtime، BenchSci و Neo Financial هستند.

شرایط شرط است. استارت‌آپ‌ها در دنیای قبل از تولد هیچ درآمد یا عملکرد خوبی ندارند، بنابراین ارزیابی آنها خارج از عرضه و تقاضا دشوار است. با این وجود، Afor معتقد است که تخمین 2 میلیون دلاری پس از پول ارائه شده توسط شتاب دهنده های سنتی به سادگی “تخمین ناعادلانه از ارزش پایین در سال 2022 است.” اما این جایی نیست که زیرنویس به پایان می رسد.

Afore Alpha شرکت را در رقابت مستقیم با شتاب دهنده هایی مانند Y Combinator و Techstars یا برنامه هایی مانند START که اخیراً معرفی شده است A16z قرار می دهد. بنیانگذاران خاطرنشان کردند که معامله آنها پنج برابر سرمایه و ارزش پنج برابر بیشتر از آنچه دیگر شتاب دهنده ها ارائه می دهند است.

در حالی که جین اشاره کرد که Afore اغلب قبل از رفتن به Y Combinator روی استارتاپ ها سرمایه گذاری می کند، او معتقد است که برخی از بهترین بنیانگذاران برای بررسی اولیه چیزهای بیشتری از نویسندگان خود می خواهند. او خاطرنشان کرد که حتی با قرارداد استاندارد جدید Y Combinator، استارت‌آپ‌ها فقط 375000 دلار اضافی را در صورت وجود قرارداد بعدی، همراه با بند مورد علاقه‌ترین کشور دریافت می‌کنند – در حالی که Afore پول را پیش‌پرداخت می‌کند و هیچ طرفدار بیشتری ندارد. بند ملت

ایان گفت: “چالش با جمع آوری فقط 100000 دلار این است که مجبور شوید در عرض چند ماه به یک نسخه آزمایشی بروید و سعی کنید سرمایه بیشتری جذب کنید، و شما فقط چیزی شبیه به این تردمیل جمع آوری سرمایه ثابت هستید.” ما فکر می کنیم که این برای بنیانگذاران بسیار مخرب است. آنها باید سرمایه خوبی به دست آورند و سپس پایین بیایند و کسب و کار را بسازند.”

چرا a16z به Y Combinator خودش نیاز دارد؟

 

یکی از ریسک های یک معامله استاندارد این است که پرتفوی Afore شروع به یکدست شدن کند. اگر فقط روی استارت‌آپ‌هایی به ارزش ۱۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری می‌کنید، حدس می‌زنم نمی‌توانید چک‌ها را به یک مهتاب بی‌نام اثبات‌نشده هدایت کنید. جین در پاسخ به این نگرانی گفت که هر بنیانگذار تخمینی 10 میلیون دلاری دریافت نخواهد کرد، بلکه فقط آنهایی که در برنامه آلفا پذیرفته شده اند. این بدان معنی است که تمام معاملات Afore استاندارد نمی شوند، بلکه فقط آنهایی که در برنامه هستند (که شرکت انتظار دارد بخش عمده سرمایه گذاری را تشکیل دهد) استاندارد نخواهد شد. این یک پرچین قابل توجه، اما منصفانه است.

در نگاه اول، حال و هوای Afore در سال 2021 بسیار احساس می‌شود، حتی زمانی که سال 2022 به جامعه گسترده‌تر کسب‌وکارها و استارت‌آپ‌ها یادآوری می‌کند که تنظیم مجدد ارزیابی پس از یک دوره طولانی سروصدا اجتناب‌ناپذیر است. اندازه بزرگتر چک‌های Afore می‌تواند به استارت‌آپ‌ها کمک کند تا دوره‌ای از عدم قطعیت را با مسیر طولانی‌تری طی کنند و آن‌ها را از جمع‌آوری سرمایه در زمانی که شرایط ممکن است چندان دوستانه نیست نجات دهد. با این حال، نمرات بالا با انتظارات دشوار همراه است – و استارت‌آپ‌ها نیز می‌توانند در تلاش برای رسیدن به ارزش تعیین شده خود قفل شوند.

بانرجی معتقد است که با کنار گذاشتن چرخه ها، شرکت ها برای رسیدن به مراحل اولیه به 1 میلیون دلار نیاز دارند.

“افزایش 125000 دلار به این معنی است که بنیانگذاران باید 90 روز تضمینی جمع آوری کنند. چگونه این می تواند بهترین گزینه باشد؟ چگونه می‌توانید چنین شرکتی بسازید؟» او گفت.» در سال 2022، جامعه ریسک باید بتواند در ابتدای سفر به بنیانگذاران یک معامله منصفانه، شفاف و معنادار ارائه دهد.

اگر اولین سرمایه گذاران زودتر ادامه دهند، چه اتفاقی خواهد افتاد؟