منو سایت

طبق معمول تجارت نیست (و سرمایه گذاران به آن اذعان دارند)

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
طبق معمول تجارت نیست (و سرمایه گذاران به آن اذعان دارند)

Y Combinator، شتاب دهنده پیشرو استارت آپی، در یک ایمیل داخلی به بنیانگذاران خود در این هفته نوشت: “شما اغلب می توانید در یک رکود اقتصادی به سادگی با زنده ماندن، سهم بازار قابل توجهی را به دست آورید.” این شورا یکی از 10 نکته برجسته در یادداشتی بود که برای کمک به شرکت‌ها در جهت یابی فناوری خردکننده رکود اقتصادی طراحی شده بود. نکات برجسته دیگر عبارتند از “برنامه ای برای بدترین” و “هیچکس نمی تواند پیش بینی کند که اقتصاد چقدر بد خواهد بود، اما اوضاع خوب به نظر نمی رسد.”

این ایمیل یک تغییر جو نسبت به همین چند هفته پیش است، زمانی که صدها استارت آپ Y Combinator – که بسیاری از آنها قبلاً سرمایه های مخاطره آمیزی را جمع آوری کرده اند – خود را در روز نمایش به مردم معرفی کردند. استارت آپ ها اولین شرکت هایی بودند که قرارداد استاندارد جدید Y Combinator را به مبلغ 500000 دلار دریافت کردند و به شدت بر فرصت های بین المللی متمرکز شدند. اکنون، پس از این جایزه خوب، YC می گوید که “این تاخیر تاثیر نامتناسبی بر شرکت های بین المللی خواهد داشت”.

Y Combinator تنها کسی نیست که یادداشتی در مورد “قوی سیاه” منتشر می کند تا برای آنچه در پیش است آماده شود. TechCrunch یک سری یادداشت هایی دریافت کرد که شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر درباره رکود برای شرکت های پرتفوی ارسال کردند. برخی امیدوار بودند، برخی دیگر ساده بودند، و برخی دیگر جو را به وضوح بررسی می کردند: آیا می توانید ARR و پول نقد خود را به صورت کتبی به ما بگویید؟

راندمان بالا > رشد بالا

Reach Capital، یک شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر با تمرکز بر آموزش و دسترسی، بررسی بازار را برای کمک به تخصیص منابع و اولویت ها برای بنیانگذاران ارسال کرد.