طبق گزارش‌ها، ایلان ماسک یک مدیرعامل جدید توییتر را منصوب کرده و ایده‌هایی را برای کسب درآمد از توییت‌ها به اشتراک گذاشته است

طبق گزارش‌ها، ایلان ماسک یک مدیرعامل جدید توییتر را منصوب کرده و ایده‌هایی را برای کسب درآمد از توییت‌ها به اشتراک گذاشته است

بر اساس گزارش جدید رویترز، ایلان ماسک مدیر عامل جدیدی را برای توییتر منصوب کرده و به بانک‌هایی که موافقت کرده‌اند به پیشنهاد خرید 44 میلیارد دلاری وی کمک کنند، گفته است که قصد دارد از توییت‌ها درآمدزایی کند. یک منبع به رویترز گفت که ماسک تصمیم گرفته است چه کسی را به عنوان مدیر عامل جدید توییتر منصوب کند، اما منبع نامی از این شخص نبرد. پاراگ آگراوال، مدیرعامل فعلی توییتر، که پس از کناره گیری جک دورسی در ماه نوامبر، این سمت را برعهده گرفت، انتظار می رود تا پایان قرارداد به عنوان مدیرعامل باقی بماند.

رویترز گزارش می دهد که ماسک به برت تیلور، رئیس توییتر گفته است که به مدیریت شرکت اعتماد ندارد، این نظری است که او در اسناد SEC نیز بیان کرده است. آگراوال در صورت تکمیل قرارداد و استخدام مدیران جدید ماسک، بسته غرامت قابل توجهی دریافت خواهد کرد، زیرا طبق آخرین وکالتنامه شرکت، به دلیل وجود بند در قرارداد، 38.7 میلیون دلار دریافت خواهد کرد.

رویترز گزارش می دهد که ماسک به بانک ها گفته است که قصد دارد راه های بیشتری برای کسب درآمد از توییت ها ایجاد کند. به عنوان مثال، او گفت که قصد دارد راهی برای کسب درآمد از توییت‌هایی ایجاد کند که در فضای مجازی منتشر می‌شوند یا حاوی اطلاعات مهم هستند. او همچنین پیشنهاد کرد که وقتی وب‌سایت‌های شخص ثالث توییت‌هایی را از حساب‌های تأیید شده نقل‌قول می‌کنند یا درج می‌کنند، شارژ شود.

واشنگتن پست گزارش می دهد که ماسک همچنین ایده پرداخت به افراد با نفوذ را برای ایجاد محتوا برای این پلتفرم مطرح کرد، مدلی تجاری که برای TikTok موفقیت آمیز بوده است. گفته می شود که ماسک همچنین به ایده خدمات اشتراکی که این شرکت می تواند ارائه دهد علاقه مند است.

ماسک در توییت‌های حذف شده در اوایل ماه جاری تغییرات قابل‌توجهی را در Twitter Blue، سرویس اشتراک غول رسانه‌های اجتماعی، که در حال حاضر 2.99 دلار در ماه قیمت دارد، پیشنهاد کرد. ماسک پیشنهاد کاهش قیمت، افزودن روش پرداخت دوج کوین و ممنوعیت تبلیغات را داد. در توییت دیگری که قبلاً حذف شده بود، ماسک گفت که می‌خواهد توییتر را از وابستگی به تبلیغات برای بیشتر درآمد خود خارج کند.

ماسک همچنین به بانک‌ها گفته بود که می‌تواند برای کاهش هزینه‌ها، تدابیری را علیه پرداخت پول به مدیران اجرایی و هیئت‌مدیره در توییتر اعمال کند. رویترز همچنین گزارش داد که ماسک در ارائه ای به بانک ها گفت که حاشیه سود ناخالص توییتر بسیار کمتر از سایر سرویس های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک و پینترست است و گفت که راه هایی برای مدیریت سود بیشتر شرکت وجود دارد.

خبرگزاری بلومبرگ این هفته گزارش داد که ماسک به عنوان بخشی از ارائه خود به طلبکاران، با بانکداران درباره کاهش مشاغل صحبت کرده است. گزارش شده است که ماسک تا زمانی که مالکیت شرکت را به دست نیاورد، در مورد کاهش مشاغل تصمیم نخواهد گرفت.

توییتر می گوید این معامله که به اتفاق آرا توسط هیئت مدیره تصویب شد، احتمالاً در سال جاری پس از تأیید سهامداران و رگولاتورها و “رعایت سایر شرایط بسته شدن معمول” بسته می شود. طبق پرونده اخیر SEC، اگر ماسک به خرید این شبکه اجتماعی پایان ندهد، باید یک میلیارد دلار هزینه پایان کار به توییتر بپردازد. سندی که به جزئیات شرایط توافق می‌پردازد، نشان می‌دهد که توییتر در شرایط خاصی باید همان هزینه را بپردازد.

گاهشماری کامل حماسه ایلان ماسک-تویتر

توییتر پیشنهاد 44 میلیارد دلاری ایلان ماسک را پذیرفت