منو سایت

طبق گزارش ها، سامسونگ تولید گوشی های هوشمند را 30 میلیون کاهش داده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
طبق گزارش ها، سامسونگ تولید گوشی های هوشمند را 30 میلیون کاهش داده است

در کشور گوشی های هوشمند همه چیز خوب نیست. مدتها قبل از اینکه SARS-CoV-2 وارد صحنه شود، صنعت روی کاهش سرعت تمرکز داشت. به نظر می رسد روزهای شهرت در بازارهای در حال گسترش و ارتقاهای دو ساله رو به پایان است و اوضاع از دو سال مشکلات مالی و محدودیت های زنجیره تامین بدتر می شود.

به همه این دلایل، جای تعجب نیست که تولیدکنندگان از تولید کناره گیری کنند. گزارش جدیدی از Maeil Business News کره جنوبی نشان می دهد که سازنده پیشرو گوشی های هوشمند در جهان در حال کاهش تولید 30 میلیون دستگاهی تا سال 2022 است. این خبر در حالی منتشر می شود که فروش بیشتر به دلیل درگیری در اوکراین با مشکل مواجه شده است. در ماه مارس، این شرکت از دیگر غول‌های فناوری مایکروسافت و اپل پیروی کرد و فروش خود را در روسیه متوقف کرد.

سیب هم درد دارد. گزارش‌های اخیر بلومبرگ اشاره می‌کند که سازنده آیفون برنامه‌های خود را برای تولید 20 میلیون گوشی دیگر در سال 2022 محدود می‌کند. در عوض، گزارش شده است که تعداد آن از سال 2021 بدون تغییر باقی خواهد ماند. این گزارش‌ها پس از یک چهارم فروش آیفون، که توانسته از بسیاری از گوشی‌های هوشمند پیشی بگیرد، پیشی گرفته است. روندهای کلان در این صنعت وجود دارد، اما ممکن است این شرکت حتی با ورود آیفون 14 به زمین بازگردد.

این یک طوفان کامل از صنعت و عوامل جهانی است که ما را به این مکان رسانده است. اکنون زمان وحشت برای تولیدکنندگان بزرگتر نیست – آنها تقریباً مطمئناً بدون آسیب از سینک خارج می شوند. اما سؤالات گسترده تری در مورد آینده صنعت باقی می ماند. بزرگتر از همه این است که آیا این یک آرامش پس از یک دهه فروش انفجاری تلفن های هوشمند است یا حتی ظهور فناوری های جدید مانند صفحه نمایش تاشو بازگشت به عصر طلایی دستگاه های تلفن همراه را تقویت نمی کند.

سامسونگ از اظهار نظر در مورد این گزارش ها خودداری کرد.