منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • علی پرتوی شتاب‌دهنده جدیدی دارد که نوید برقراری ارتباط بین بنیان‌گذاران و مهندسان ستاره‌ای را می‌دهد

علی پرتوی شتاب‌دهنده جدیدی دارد که نوید برقراری ارتباط بین بنیان‌گذاران و مهندسان ستاره‌ای را می‌دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
علی پرتوی شتاب‌دهنده جدیدی دارد که نوید برقراری ارتباط بین بنیان‌گذاران و مهندسان ستاره‌ای را می‌دهد

علی پرتوی به ارتباطات زیادی که در سیلیکون ولی ایجاد کرده است به عنوان یک کارآفرین و سرمایه گذار بسیار موفق افتخار می کند. برای مثال، دو سال پیش، پرتوی برنامه‌ای را از طریق سازمان شبکه پنج ساله خود و شرکت سرمایه‌گذاری مرتبط Neo راه‌اندازی کرد، که دانشجویان مهندسی کامپیوتر را که او به تأیید آن‌ها کمک می‌کند با شرکت‌های در حال رشد سریع مانند نرم‌افزار طراحی Figma متصل می‌کند.

حزب این کار را برای ایجاد حسن نیت انجام می دهد. او می‌داند که دانش‌آموزان گاهی اوقات بنیان‌گذار می‌شوند و اگر نئو به آنها در پیروزی در جنگ استعدادها کمک کرده باشد، ممکن است مدیران شرکت بیشتر تمایل داشته باشند که در دوره‌های تامین مالی آینده برای نئو جا باز کنند.

پرتوی اکنون در حال آزمایش برخی از روابط شرکت است. چگونه؟ از طریق یک برنامه شتاب سه ماهه، که تابستان امسال فقط برای 20 تیم برگزار می شود، که نه با یک روز نمایشی برای سرمایه گذاران، بلکه با ارائه به مهندسان برتر که ممکن است آماده باشند با لباس های جدید و نویدبخش به آن بپیوندند، به پایان می رسد.

این شتاب‌دهنده‌ای است که بر استخدام تمرکز دارد، نه جمع‌آوری سرمایه، و در برخی موارد می‌تواند نئو را در رده دشمن قرار دهد تا دوست.

پرتوی اذعان کرد که این موضوع “مسئله مهمی است و باید برای حل آن توجه بیشتری داشته باشیم.” او همچنین می‌گوید که “هر کسی فردی است که سفر خود را دارد” و “اگر کسی در شرکتی است که از آن راضی نیست، به کسی لطفی نمی‌کند که او را از دیدن پتانسیل خود باز دارد.”

این سرمایه‌گذار اولیه فیس‌بوک می‌خواهد در فیس‌بوک بعدی شغل دانش‌آموزان هوشمند پیدا کند

البته لازم است یک شرکت شجاع دسترسی به پرتوی را قطع کند تا درهای نئو را به روی استعدادهای مهندسی باز کند. او تعدادی شرکت از جمله LinkExchange را تأسیس کرد که در اواخر دهه 1990 مایکروسافت را به قیمت تقریبی 250 میلیون دلار به صورت نقدی فروخت. او همچنین تجربه خوبی در سرمایه گذاری بر روی بنیانگذاران با استعداد از جمله مارک زاکربرگ و درو هیوستون دارد.

به نوبه خود، پرتوی شتاب دهنده خود را تهدیدی برای استارت آپ ها در مرحله رشد نمی داند، بلکه برای شتاب دهنده های دیگر و به طور خاص Y Combinator به ظاهر تهدید می کند – اگرچه او به طور کلی در مورد رقابت صحبت می کند.

پرتوی گفت: «پیدا کردن فردی از یک دانشگاه برتر یا شجره نامه برتر فناوری برای درخواست شتاب دهنده دشوار است. او می‌گوید که بخشی از این امر به این دلیل است که «سایر شتاب‌دهنده‌ها بر روی کشورهای در حال توسعه تمرکز کرده‌اند و کمیت را به جای کیفیت دنبال می‌کنند». او ادامه می‌دهد که هدف نئو «شکست دادن هیچ یک از این شتاب‌دهنده‌های موجود نیست، بلکه بازاندیشی درباره شتاب‌دهنده است تا دوباره مرتبط شود».

در هر صورت، به راحتی می توان فهمید که چرا تیم های امیدوار کننده به سمت آنچه Neo گرد هم می آورد جذب خواهند شد.

علاوه بر کمک‌های اجاره‌ای که نئو وعده داده است، او به تیم‌هایی پیشنهاد می‌کند که دسترسی به یک پردیس مسکونی چهار هفته‌ای در پناهگاه کوهستانی اورگان را بپذیرند، که وحشتناک به نظر نمی‌رسد. حداکثر تا 625000 دلار برای حداکثر 5٪ از شرکت آنها و با برآورد “حداقل” 20 میلیون دلار (در اینجا بیشتر در مورد آن) ارائه می دهد. همچنین به هر موسس سهم کوچکی در هر شروع دیگری در گروه به عنوان انگیزه ای برای کمک به یکدیگر می دهد.

آخرین اما نه کم‌اهمیت، Neo به تیم‌ها اجازه می‌دهد به برخی از کهنه‌وزن‌های سنگین وزن، از جمله آلفرد لین از Sequoia Capital، رید هافمن، بنیان‌گذار لینکدین، دسترسی داشته باشند. رئیس بازاریابی Notion، کامیل راکتس. سرمایه گذار برایان کیمل؛ لین هوآ وو، معاون ارتباطات جهانی گوگل؛ و بازیگر و سرمایه گذار اشتون کوچر.

پرتوی خاطرنشان می کند که «افراد VIP» شرکت کننده در این برنامه متنوع هستند زیرا خود برنامه تنوع را به عنوان یک رکن در نظر می گیرد. (او می گوید که از ابتدا، 49 درصد از سرمایه نئو توسط شرکت هایی تامین می شد که توسط زنان اداره می شد یا مدیران اقلیت دارای نمایندگی کمتری بودند که بسیار فراتر از آمارهای صنعتی گسترده تر است.)

شایان ذکر است که مانند YC، Neo آماده است تا در مورد چگونگی “تنظیم” یا نبودن یک ایده انعطاف پذیر باشد. پرتوی گفت که شتابدهنده نئو همچنین آماده پذیرش بنیانگذاران ناآشنا و همچنین بنیانگذاران انفرادی است.

او می گوید جایی که او حرکت نمی کند، شامل حداقل یک رهبر فنی قوی است، چه بنیانگذار یا یک تیم سه نفره با یک مدیر فنی قوی. پرتوی گفت: “مهم نیست ایده کسب و کار شما چقدر عالی باشد و مهم نیست که چقدر کاریزماتیک هستید، استخدام یک شریک فنی احتمالا سخت ترین بخش راه اندازی یک شرکت است، بنابراین یک صلاحیت کلیدی است.” همچنین این است که ما بیشترین تجربه و قابلیت اطمینان را در ارزیابی داریم.”

در مورد شاید بزرگترین نقطه فروش برنامه‌های شتابدهنده نئو – وعده کمک به استارت‌آپ‌ها در استخدام مهندسان – پرتوی در توضیح اینکه چرا در بازار جمع‌آوری سرمایه امروزی می‌تواند و باید برای بنیان‌گذاران بسیار بیشتر از شتاب‌دهنده‌ها باشد، قانع‌کننده است. کمک به تیم های جمع آوری کمک های مالی

پرتوی گفت: “در حال حاضر، اگر Figma یا Stripe را ترک می کنید یا حتی به تازگی از MIT فارغ التحصیل شده اید، می توانید با تغییر رزومه خود در توییتر پول جمع آوری کنید تا بگویید که کار جدیدی را شروع کرده اید.” (ما اخیراً در مورد تمایل سرمایه گذاران خطرپذیر به نوشتن چک برای افرادی که هیچ ایده ای ندارند، بر اساس تحصیلات و سابقه کاری آنها نوشتیم.)

“شما به معنای واقعی کلمه این کار را انجام می دهید و احتمالاً در یک هفته یک ترم برگه خواهید داشت.”

بدون شرکت، نه . . موضوع؟

 

او با نئو می‌گوید: «یک روز نمایشی را تصور نکنید، بلکه یک روز ارائه را تصور کنید، که بیشتر شبیه یک نمایشگاه حرفه‌ای است، جایی که می‌توانید به صدها مهندس ستاره ارائه کنید و به جای ترک صحنه، ده‌ها درخواست برای ملاقات با آنها ارائه کنید. سرمایه خطرپذیر بالقوه، شما صحنه را با ده ها درخواست برای ملاقات ترک می کنید [from] نامزدهای بالقوه برای پیوستن به تیم شما

پرتوی می‌گوید، این نقطه درد واقعی برای استارت‌آپ‌ها در حال حاضر است. این چیزی است که حتی افرادی که قبلاً بودجه دریافت کرده اند با شنیدن آن می گویند: “اوه، وای، ای کاش آن را داشتم.”

برای استارت آپ هایی که علاقه مند به درخواست هستند، می توانید این کار را از اینجا انجام دهید. لطفا توجه داشته باشید که مهلت درخواست کمتر از سه هفته، در 21 مارس است.