منو سایت

غول بازی چینی NetEase اولین استودیوی آمریکایی را در آستین افتتاح کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
غول بازی چینی NetEase اولین استودیوی آمریکایی را در آستین افتتاح کرد

NetEase، دومین شرکت بزرگ بازی سازی چین و ششمین شرکت بزرگ جهان، اولین استودیو مستقر در ایالات متحده خود را در آستین افتتاح کرده است، زیرا صنعت بازی در چین کاهش می یابد.

رقیب اصلی Tencent یک گام به جلو در گسترش آن به آمریکای شمالی بود. TiMi، استودیوی لبنیات Tencent، که به‌خاطر فیلم پرفروش Honor of Kings شناخته می‌شود، در سال 2020 در لس آنجلس شروع به اجاره کرد. سال گذشته پایگاهی در مونترال اضافه کرد.

غول های بازی چینی در زمانی به خارج از کشور می روند که بازار داخلی آنها تحت نظارت فزاینده نظارتی است. در چند سال گذشته، چین زمان بازی را برای خردسالان محدود کرده است، تأییدیه‌های نظارتی بازی‌ها را به تأخیر انداخته و قوانین محتوای سخت‌گیرانه‌تری را وضع کرده است.

چنین خواسته هایی ناگزیر به نتیجه نهایی شرکت های بازی سازی منجر شد. بسیاری از استودیوهای کوچک که به دلیل کمبود بودجه یا منابع برای دریافت مجوزهای نظارتی با مشکل مواجه هستند، برای رشد به بازارهای خارجی روی آورده اند.

در سال 2021، صنعت بازی چینی نزدیک به 300 میلیارد یوان (45 میلیارد دلار) درآمد فروش داشته است که نسبت به سال قبل 6.4 درصد افزایش داشته است، اگرچه نرخ رشد نسبت به سال قبل 15 درصد کاهش یافته است.

با توجه به چالش های داخلی، جای تعجب نیست که غول های این کشور به دنبال راه های جدیدی برای رشد هستند. استودیوی جدید NetEase مستقر در ایالات متحده، به نام Jackalope Games، توسط Jack Emmert، کهنه‌کار بازی‌های نقش‌آفرینی آنلاین و چندنفره که روی عناوینی مانند City of Heroes، Neverwinter، Star Trek Online و DC Universe Online کار کرده است، رهبری می‌شود.

NetEase گفت که این استودیو به طور مستقل عمل خواهد کرد و استقلال خلاقانه را در توسعه و انتشار بازی ها حفظ خواهد کرد. او هم روی بازی های کامپیوتری و هم بازی های کنسولی کار خواهد کرد و در سراسر جهان استخدام خواهد کرد، البته گفته نشده که چند نفر را استخدام خواهد کرد.

آستین به عنوان شهر تک شاخ ها و غول های فناوری در حال ظهور است